Kultura Styl życia

Chciałbym nigdy cię nie poznać – Wiktor Krajewski

chciałbym nigdy cię nie poznać

Wiktor Krajewski w powieści Chciałbym nigdy cię nie poznać ukazuje niezwykłą więź, jaka łączy wnuka z babcią. To idealna książka dla każdego z nas, aby móc przypomnieć sobie piękno tej wyjątkowej relacji.

Zofia – dama z ciętą ripostą

Główny bohater wychowuje się wraz z babcią. Zofia jest kobietą apodyktyczną, zdecydowaną i niezależną. Nie pozwala sobie w kaszę dmuchać, stawia wyraźne granice. Nie ma tekstu, na który nie potrafiłaby wymyślić ciętej riposty. To kobieta, która w dzisiejszych czasach miałaby spore szanse zostać szefową wielkiej firmy. Pomimo twardego charakteru, potrafi też zachowywać się jak na damę przystało. Jednak swojego męża bardzo często lekceważy i zupełnie nie liczy się z jego zdaniem.

Niezwykła więź babci z wnukiem

Zofia jest jednocześnie zauroczona swoim wnukiem. Traktuje go jak bóstwo i rozpieszcza na każdym kroku. Ten jest nią bardzo zafascynowany i mocno związany emocjonalnie. Gdy pewnego dnia Zofia umiera, ten ma do niej ogromny żal. Zresztą nie tylko do niej. Nikt bowiem nie wytłumaczył chłopcu, że istnieje coś takiego jak śmierć. Nikt nie jest wieczny i w końcu umiera. Stanowi to naturalną kolej rzeczy, z którą trzeba się pogodzić, choć nie jest to łatwe.

Historia o miłości i przemijaniu

Chciałbym nigdy cię nie poznać to wyjątkowa historia o silnej relacji łączącej wnuka z babcią, ale też o przemijaniu i konieczności pogodzenia się ze śmiercią z bliskich nam osób. Choć książka jest pełna rodzinnego ciepła, to ukazuje też smutną prawdę o tym, że należy przygotować dzieci na swoje odejście, uświadomić im, czym jest przemijanie. Wiktor Krajewski stworzył książkę, która skłania do refleksji. Chciałbym nigdy cię nie poznać to tytuł, który świetnie nadaje się na prezent dla bliskiej osoby, gdyż jest to powieść pełna emocji i życiowych mądrości.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz