Jak zapobiegać? Profilaktyka

Chcesz uniknąć raka jajnika? Pij sok pomarańczowy!

chcesz-uniknac-raka-jajnika-pij-sok-pomaranczowy

Czy wiesz, że rak jajnika to szósty najczęściej diagnozowany u kobiet nowotwór złośliwy? W związku z tym warto regularnie wykonywać cytologię i … pić sok z pomarańczny! W jaki sposób ten smaczny napój zmniejsza ryzyko zachorowania na raka jajnika?

Brytyjscy naukowcy zauważyli, że sok z pomarańczy zapobiega tej kobiecej chorobie. Ich spostrzeżenia zostały poparte 30-letnimi badaniami, w których udział wzięło niespełna 172 tysięcy kobiet w wieku od 25 do 55 lat. Naukowcy postanowili przyjrzeć się stylowi życia i diecie uczestniczek eksperymentu. Równolegle kontrolowali ich stan zdrowia. Podczas wieloletnich obserwacji zespół badawczy dostrzegł pewną zależność. Kobiety, które regularnie piją herbatę i sok pomarańczowy, rzadziej zmagają się z rakiem jajnika. Prawdopodobieństwo, iż zachorują na tę przypadłość jest u nich mniejsze o jedną trzecią.

Flawonoidy chronią przed nowotworami

Dlaczego herbata i sok pomarańczowy wpływają korzystnie na zdrowie kobiet? Prawdopodobnie sekret tkwi w wysokiej zawartości flawonoidów, które zaliczamy do antyoksydantów, czyli substancji zwalczających wolne rodniki. Te dobroczynne substancje znajdziemy w czerwonym winie, jabłkach oraz owocach cytrusowych. Udowodniono, iż flawonoidy zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych, ponadto wpływają korzystnie na krążenie i zapobiegają stanom zapalnym w organizmie.

Brytyjscy naukowcy uważają, iż można znacząco zredukować ryzyko zachorowania na raka jajnika. W tym celu należy prowadzić zdrowy styl życia, czyli rozważnie dobierać produkty spożywcze i ćwiczyć. W naszym menu nie powinno zabraknąć artykułów spożywczych, które zawierają flawonoidy, bowiem zwalczają one wolne rodniki. Te reaktywne cząsteczki uczestniczą w powstawaniu zmian nowotworowych.

Marlena

Komentarze (9)

dulcynea

7 lat temu

Sok pomarańczowy to prawie jak lekarstwo.
Fajne takie informacje , w jaki prosty sposób można zapobiegać poważnym zachorowaniom;)

sirena46

7 lat temu

Ja bardzo lubię sok pomarańczowy i często go piję najlepiej świeżo wyciśnięty 🙂
Herbatę też piję więc profilaktyka u mnie nie szwankuje 🙂

pati25

7 lat temu

Bardzo dobre wiadomości.Będę pić sok z pomarańczy jeszcze częściej,aby uniknąć zachorowania na raka jajnika.A herbatki też piję :-X:-)

Mindi

8 lat temu

Cieszą takie doniesienia 🙂 , Zamierzam uwierzyć i systematycznie pić sok pomarańczowy oraz herbatki. Dobrze, że można takimi naturalnymi sposobami działać profilaktycznie.

Emilly27k

8 lat temu

Lubię pomarańczę, sok z pomarańczy, który zawsze zawiera w sobie dużo witamin. Jestem fanatyczką dobrej herbaty. :)))

Tess

8 lat temu

Dobre wiadomości, choć aż trudno uwierzyć, że takim prostym sposobem można zabezpieczyć się przed tą groźną chorobą. Ale warto spróbować, tak to niewiele kosztuje.

Zostaw komentarz