Miłość i związki

Te cechy u mężczyzn sprawiają, że kobiety chcą się z nimi wiązać

idealny partner

Zastanawiasz się, co sprawia, że dany facet jest traktowany przez panie poważnie, drugiego rozchwytują kobiety, a trzeci nie może liczyć na zainteresowanie płci pięknej? Postanowiłyśmy uchylić rąbka tajemnicy. Te cechy u mężczyzn sprawiają, że kobiety chcą się z nimi wiązać.

Inteligencja

Cóż, kobiety często są bardzo inteligentnymi istotami, ukończyły studia, potrafią zastanowić się dwa razy nad podjęciem danej decyzji. Myślą przyczynowo-skutkowo i tego samego oczekują od faceta. Mężczyzna, który nie jest zbyt inteligentny, nie rozpali ich ciekawości, niczym im nie zaimponuje i nie przeprowadzi z nimi zabawnej rozmowy. Ona będzie cały czas czuła, że on nie dorównuje jej intelektem. Mamy jednak dobrą wiadomość. Inteligencja dla pań nie ma nic wspólnego z wyższym wykształceniem. Facet nie musi ukończyć studiów, aby być postrzeganym przez kobietę jako mądry.  Jeśli kobieta uważa cię za inteligentnego mężczyznę, na pewno będzie chciała z tobą zwyczajnie rozmawiać na różne, codzienne tematy, w tym o twojej pasji.

Te cechy u mężczyzn sprawiają, że kobiety chcą się z nimi wiązać. Własna pasja

Mężczyzna bez hobby jest mało pociągający. Ona nie musi znać się na twojej pasji. Jeśli kobieta jest zielona w jakiejś tematyce, masz okazję jej zaimponować, czegoś nauczyć, wzbogacić jej wiedzę.  Jeśli interesujesz się motoryzacją, super. Ona z pewnością to doceni i będzie zainteresowana twoim hobby, zwłaszcza jeśli ciekawie jej o nim opowiesz.  Własna pasja często idzie w parze z inteligencją, więc masz okazję pokazać kobiecie, że naprawdę jesteś wartościowym rozmówcą i partnerem.

Umiejętność zaimponowania

Na pewno musisz jej czymś zaimponować. Wbrew temu, co myślisz, nie chodzi tutaj o pieniądze i wypasiony dom. To są dobra materialne, na które polecą panie szukające sponsora. Wartościowe kobiety mają nieco inne wymagania. Chcą być pozytywnie zaskakiwane przez mężczyznę. Facet może nam zaimponować swoją wiedzą nt. motoryzacji, umiejętnością naprawy jakiejś rzeczy, ale też czułością, opiekuńczością czy zbudowaniem erotycznego nastroju.

Szacunek do kobiety

W ogóle mogłoby się wydawać, że jest to oczywistością, ale rzeczywistość znacznie odbiega od przyjętych standardów. Mężczyzna powinien okazywać kobiecie szacunek. Do niczego jej nie zmuszać, nie krzyczeć, nie obrażać, nie poniżać. Szacunek to także umiejętność zrozumienia, że kobieta nie jest dziś w nastroju na seks i nieobrażanie się za odmowę.  To także sposób, w jaki się do niej zwraca i jak ją nazywa. Żadna kobieta nie chce być „d*pą” dla swojego faceta.

Nieograniczanie kobiety i traktowanie jej na równi z sobą

Kobiety nie chcą być z facetem, który uważa, że panie są głupsze, myślą macicą, są zbyt emocjonalne i do niczego się nie nadają. To nic oryginalnego, ale chcemy być szanowane i traktowane na równi, Tylko facet niebędący seksistą, któremu nie przeszkadzają nasze pasje, wiedza i chęć jej pogłębiania, może zostać naszym partnerem.

Liczenie się z jej zdaniem

Kobieta nie chce narzucać mężczyźnie swojego zdania, ale oczekuje od niego tego samego. Skoro ona nie chce uprawiać seksu analnego, to on nie powinien jej do tego zmuszać, bo będzie „fajnie”.  Musi szanować jej granice.

Poczucie bezpieczeństwa

Kobieta chce się czuć bezpiecznie przy mężczyźnie. Nie chodzi tutaj o pieniądze, pozycję i prestiż faceta, lecz o to, czy umie on odprowadzić ją do domu i czy zachowuje się we właściwy sposób. Jeśli on nad sobą panuje, nie jest wobec kobiety agresywny, to ona czuje się przy nim bezpiecznie i wie, że może mu zaufać. To sprawia, że partnerka staje się otwarta na seks, bo wie, że mężczyzna jej do niczego nie zmusi i nie będzie wobec niej brutalny.

Odpowiedzialność

Każdy popełnia błędy i czasem robi coś głupiego. Podstawa to jednak odpowiedzialność. Facet wie, że seks bez prezerwatywy to kiepskie rozwiązanie, ponieważ brak antykoncepcji może doprowadzić do niechcianej ciąży. Zdaje sobie sprawę,  że jazda po pijaku to nieporozumienie, bo może zakończyć się tragicznie. Kobiety patrzą na takie zwykłe sprawy, a nie na to, że facet kupuje sobie jakieś drobiazgi w ramach hobby. Bądźmy szczere, my też mamy swoje pasje, na które wydajemy pieniądze i doskonale rozumiemy postawę faceta. Poza tym po to się zarabia, aby móc sprawiać sobie drobne przyjemności. Warto też pamiętać, że to są pieniądze partnera i może on dysponować nimi wedle uznania.

Dobre intencje

Mężczyźni czasem potrafią zapodać jakąś bombę, ale ważne jest to, czy robią to celowo, aby nas zranić, czy niefortunnie, bo w gruncie rzeczy mają dobre intencje. To da się wyczuć. Czy facet popełnił gafę, coś źle ujął w słowa, czy jest wobec nas krytyczny i złośliwy.

Uśmiech i poczucie humoru

Facet, z którym chcemy być powinien mieć poczucie humoru, nie traktować wszystkiego zbyt serio. Ważny jest też uśmiech, gdyż świadczy o życzliwości, dobrej woli i pogodnym nastawieniu.

Umiejętność rozmowy

Nie chodzi o to, że facet ma zabawiać kobietę rozmową, musi być super mówcą i rozmawiać z nią tak samo, jak ona to robi z przyjaciółką. Ważne jednak, aby chciał z nią rozmawiać, robił to chętnie i sprawiał, że kobieta  ma wrażenie miło spędzonego czasu.

Atrakcyjny wygląd

Cóż, nawet najfajniejszy i najzabawniejszy facet nie zostanie naszym partnerem, jeśli nie odpowiada nam z wyglądu.  To smutne, ale prawdziwe. Mężczyzna musi nas pociągać fizycznie, abyśmy chciały pójść z nim do łóżka, całować się i czerpać satysfakcję z fizyczności.

Komentarze

Irena

3 lata temu

Zgadzam się w 100%. Takich właśnie cech szukałam w mężczyźnie. Przyznam, że nie każdy je posiada i musiałam się przekonać o tym na własnej skórze. Ale każde doświadczenia czegoś uczą, więc nie narzekam.
Teraz mam mężczyznę, który posiada każdą z tych cech. Warto było błądzić 🙂

Zostaw komentarz