Nowa Ja Zabiegi estetyczne

Brazylijskie sposoby na piękno

sposoby na piękno

Słoneczna Brazylia kojarzy nam się z szalonym karnawałem, ale przede wszystkim – z niezwykle pięknymi kobietami. Może właśnie tam znajdziemy wspaniałe sposoby na piękno. Mało kto wie, że brazylijskie sztuczki i zabiegi kosmetyczne zawitały także u nas, nad Wisłą. Jak być piękną „po brazylijsku”?

Gorące powietrze, gorąca atmosfera, gorące kobiety. Niezwykła uroda Brazylijek od lat budzi zachwyt na całym świecie. To właśnie tam zostały opracowane specjalistyczne zabiegi estetyczne, dzięki którym kobiety na całym świecie mogą choć na chwilę poczuć się jak w słonecznym Rio de Janeiro.

Depilacja brazylijska

Ten rodzaj depilacji, zwany brazilianą, od niedawna stosowany jest również w polskich salonach kosmetycznych. Stosuje się ją głównie do usuwania owłosienia z okolic intymnych. Choć sama metoda pochodzi z krain Orientu, rozsławiła ją na całym świecie najgorętsza plaża świata – Coapacabana. Skąpe stroje kąpielowe odważnych Brazylijek wymagały specjalnego rodzaju depilacji. Na czym ona polega?

Głównym składnikiem depilującym jest… cukier. Skarmelizowaną kulkę pasty cukrowej przetacza się po ciele. Włoski przyklejają się do miękkiej, ciepłej masy i ulegają wyrwaniu. Zaletą tej metody jest to, że cukier nie musi być tak gorący, jak wosk, łatwiej też jest go zmyć. Można też masę cukrową rozsmarować, a następnie zerwać zastygnięty pasek.

Brazyliana jest dość bolesna, a efekty jej utrzymują się przez około miesiąc. Po tym czasie włoski odrastają, gdyż cukier nie usuwa ich korzeni. Ciekawostka: depilacja brazylijska jest niezastąpiona w… fryzjerstwie intymnym.

Joanna Pastuszka-Roczek

Słoneczna Brazylia kojarzy nam się z szalonym karnawałem, ale przede wszystkim – z niezwykle pięknymi kobietami. Mało kto wie, że brazylijskie sztuczki i zabiegi kosmetyczne zawitały także u nas, nad Wisłą. Jak być piękną „po brazylijsku”?

Brazylijskie prostowanie włosów

Dotychczas w celu wyprostowania włosów korzystało się ze środków chemicznych, wywołujących odwrotny efekt do trwałej ondulacji. Niszczyły one strukturę włosa, który stawał się kruchy i łamliwy, a sam efekt nie trwał zbyt długo – odrastające włosy naturalnie skręcały się przy skórze, tworząc nieestetyczny wygląd.

Z Brazylii przywędrowała do nas nowoczesna metoda, która polega na uzupełnianiu ubytków w strukturze włosa, odpowiedzialnych za jego skręcanie. Specjalne preparaty prostujące przede wszystkim uzupełniają niedobór keratyny we włosach. Prosty włos jest niejako efektem ubocznym zabiegu, dlatego bardzo ważne jest, by każde miejsce zostało dokładnie pokryte preparatem.

Należy zwrócić uwagę – czy to w salonie, czy przy kupowaniu preparatów na własną rękę – czy środek chemiczny jest wyprodukowany z normami Unii Europejskiej. Włosy Brazylijek nieco różnią się od europejskich, dlatego dobrze jest zastosować takie, które zostały opracowane specjalnie dla nas.

Aby wyprostować włosy metodą brazylijską należy już na dwa tygodnie przed zabiegiem zrezygnować z wszelkich substancji chemicznych, a przed samym zabiegiem trzeba kilkakrotnie umyć włosy. W ten sposób mamy gwarancję, że kreatyna zostanie dobrze wchłonięta.

Joanna Pastuszka-Roczek

Słoneczna Brazylia kojarzy nam się z szalonym karnawałem, ale przede wszystkim – z niezwykle pięknymi kobietami. Mało kto wie, że brazylijskie sztuczki i zabiegi kosmetyczne zawitały także u nas, nad Wisłą. Jak być piękną „po brazylijsku”?

Preparat nakładamy na wilgotne (nie mokre!) włosy, uważając, by nie wcierać go w skórę głowy. Odczekujemy kwadrans, spłukujemy nieco odżywki – tak, by część jej została, a następnie bardzo dokładnie suszymy włosy suszarką – silnym, ale niezbyt ciepłym strumieniem powietrza.

Wysuszone włosy czas potraktować prostownicą, poprawiając kilka razy. Dzięki temu kreatyna odbuduje je w takim kształcie, jaki nam odpowiada – przez dwa dni nie wolno układać wymyślnych fryzur, bo włosy dostosują się do jej kształtu!

Pupa w górę

Mieszkanki Rio słyną z jędrnych, wysokich, okrągłych pośladków. Brazylijski lifting pośladków to metoda chirurgiczna, dzięki której i nasza pupa nabierze egzotycznych kształtów. Za pomocą specjalnych implantów, lub z użyciem tłuszczu pobranego z innych części ciała, chirurg modeluje szlachetny tył na modłę brazylijską.

Na szczęście nie musimy uciekać się do skalpela – wielu producentów oferuje kosmetyki “podnoszące” i ujędrniające pośladki, które zawierają preparaty i wyciągi roślinne z tropikalnych owoców wprost z brazylijskiej dżungli.

Joanna Pastuszka-Roczek

Komentarze (12)

pati25

7 lat temu

O depilacji intymnej zdania są różne.Włosy łonowe chronią narządy rozrodcze przed chorobotwórczymi drobnoustrojami. Depilacja tej okolicy zwiększa ryzyko podrażnienia i infekcji intymnych zarówno ginekologicznych, jak i skórnych. Jak dowodzą najnowsze badania dermatologów, 93 proc. pacjentów zakażonych mięczakiem zakaźnym, goliło miejsca intymne. Chorzy ci mieli też problemy innego rodzaju (min. zapalenie mieszków włosowych, brodawki).

babka

9 lat temu

Ten sposób depilacji widziałam we filmie pt. „Karmel”. Sam tytuł już chyba od tego sie wziął 🙂 A tak na marginesie dodam, że reżyserka, Nadine Labaki, stworzyła spokojny, miły film o pięciu kobietach, które są w przyjaźni ze sobą. Są w różnym wieku i zawsze spotykają się w salonie piękności w centrum Bejrutu. Spokojnie się go ogląda, polecam 🙂 to takie „babskie kino” jak mówią niektórzy 🙂

filodendron

9 lat temu

Oprócz tyłu musi być jeszcze dobry przód.
J..L.ma ubezpieczony swój tyłek na 20 mln dolarów.
Teraz ostatnio Zachód oszalał na tle wypukłych tyłków.Wykonuje się mnóstwo operacji plastycznych i wkłada silikon w pośladki.
Kiedyś kobiety wstydziły sie ,że mają tyłki ,a teraz są z tego dumne.Oczywiście to wszystko musi być w granicach normy.

memorka

9 lat temu

filodendron napisał(a):
> Oj, podobają się ,podobają i to jeszcze jak,To teraz taki nowy trend.Ale nawiasem mówiąc, jak oni zobaczą coś wypukłego to stają na wysokości zadania.
Ha, ha – czyżby podobała im się Serena Williams?;)

filodendron

9 lat temu

Oj, podobają się ,podobają i to jeszcze jak,To teraz taki nowy trend.Ale nawiasem mówiąc, jak oni zobaczą coś wypukłego to stają na wysokości zadania.

memorka

9 lat temu

mejgosia napisał(a):
> Co do podnoszenia pośladków, to mozna kupić takie majteczki ze specjalna wkładką silikonową na posladkach! Efekt murowany, tylko czy takie pupy podobają się naszym panom?

Chyba nie…szczególnie obecnie, kiedy w modzie są anorektyczne sylwetki.

pati25

9 lat temu

Te brazylijskie sztuczki,sposoby…Nie !Mi to wszystko nieodpowiada..Depilacja cukrowa.Fakt.Wystarcza na długo.Jednak ja wolę zwykłą maszynkę i zacisze własnej łazienki.

mejgosia

9 lat temu

Co do podnoszenia pośladków, to mozna kupić takie majteczki ze specjalna wkładką silikonową na posladkach! Efekt murowany, tylko czy takie pupy podobają się naszym panom?

Emilly27k

9 lat temu

Najlepsze są nasze polskie sposoby na depilacje.
Co polskie to polskie:) Nie ma jak polskie .Dulcynea i Filutka mają rację nie ma co używać brazylijskich sposobów na depilacje:)

dulcynea

9 lat temu

Za depilację brazylijską serdecznie dziękuję. Raz spróbowałam i już nigdy więcej . Fakt ,że efekt na dłuższy czas ,ale wolę swoje jednorazowe golarki w zaciszu swojej łazieneczki.

filodendron

9 lat temu

Wystarczy popatrzeć na filmy brazylijskie i zobaczyć jak kobiety są dobrze „dopracowane”.Słyszałam ,że Brazylijki dużo w sobie poprawiają, jeśli chodzi o chirurgię plastyczną.Nic dziwnego dla młodej kobiety uroda to wielki kapital ,który daje szanse na przyszłość.

Zostaw komentarz