Miłość i związki

Brak zainteresowania innymi kobietami

Brak zainteresowania innymi kobietami

Jak to się dzieje, że mężczyzna w sile wieku poznaje nowe kobiety, które są atrakcyjne fizycznie i intelektualnie, ale ma problem z rozbudzeniem swojego zainteresowania ich osobami? Z czego to wynika? W naszym artykule przyglądamy się, jak w praktyce wygląda brak zainteresowania innymi kobietami.

Nie wyleczyłeś się z byłej, wciąż ją kochasz

To najczęściej spotykany powód braku zainteresowania innymi kobietami. Co tu dużo mówić, bardzo często mężczyzna kocha swoją eks. Nie może przestać o niej myśleć, zwłaszcza gdy sam wszystko zepsuł.  Dopóki nie wyleczysz się z eks, nie zaangażujesz się w znajomość z inną kobietą. Pójdziesz z nią do łóżka, ale nie poczujesz z tego tytułu żadnej przyjemności. Jeśli wciąż bardzo mocno kochasz eks, to może znak, że to właśnie ona jest miłością twojego życia. Zastanów się, czy jest szansa na naprawę relacji, dlaczego się rozstaliście itp. Czasem lepiej spróbować odbudować dawny związek lub jego namiastkę niż szukać innej kobiety, bo i tak się nie zakochasz, a skrzywdzisz inne panie.

Ona była naprawdę świetna

Brak zainteresowania innymi kobietami bywa też związany z wysoko postawioną poprzeczką. Jeśli eks była piękną, zadbaną, na wskroś kobiecą kobietą, wyrozumiałą, dobrą, uśmiechniętą, z pasją i rozwiniętą inteligencją, to niewiele pań może jej dorównać. Krótko mówiąc, gdy miałeś u swego boku ideał, to nie zadowolisz się mniej urodziwą i bardziej marudną partnerką.

Na siłę kogoś szukasz

Może po prostu na siłę szukasz miłości, bo masz dość samotności i efekt jest marny?  Cieszysz się z każdego matcha na aplikacji randkowej, umawiasz się na spotkanie, które okazują się mniejszą lub większą katastrofą. Czasem lepiej po prostu poczekać, aż poznasz kogoś w realnym życiu, kto zawładnie twoim sercem już od pierwszego wejrzenia.  Znajomości zawierane przez internet z reguły są skazane na niepowodzenie lub przygodny, jednorazowy seks.

Jesteś przemęczony

Po prostu nie masz sił na poznawanie kobiet, bo zaprzątają cię projekty w pracy i pasja. Może chwilowo to właśnie im warto poświęcić całą swoją uwagę? A do kobiet powrócić, gdy twoja sytuacja nieco się ustabilizuje, a ty odpoczniesz.

Dodaj komentarz