Seks

Brak orgazmu – co sądzą o nim kobiety?

brak orgazmu

Brak orgazmu u partnerki to dla wielu mężczyzn powód do wstydu. Facet nie czuje się wartościowy, gdy nie potrafi dostarczyć przyjemności swojej partnerce. Warto jednak podkreślić, iż kobiety na brak orgazmu patrzą bardzo różnie. Wszystko bowiem zależy od sytuacji. Postanowiłyśmy przyjrzeć się tej kwestii.

Jego podejście do kobiecego orgazmu

Jeśli facet ma gdzieś kobiecy orgazm, myśli tylko o własnej rozkoszy, dąży do jak najszybszego odbycia orgazmu, krótko mówiąc, zachowuje się jak nasz pradziadek, to jego postawa jest naganna. Kobiety bardzo ostro oceniają mężczyzn, którzy pomijają grę wstępną, chcą zaliczyć kolejny szybki numerek. Jeśli on od razu przechodzi do penetracji i ma gdzieś czułość, grę wstępną, czyli elementy rozpalające kobietę, to sam sprawia, że po tej nocy nie będzie kolejnej. W innej sytuacji jest mężczyzna, który się stara, dba o kobiecą przyjemność, ale jej ciało nie reaguje orgazmem podczas penetracji. Wówczas kobiety oceniają pozytywnie zbliżenie, ponieważ  facet pieścił jej, sprawiając im tym samym mnóstwo frajdy, a że nie wyszło, cóż, nie zawsze musi wychodzić. Ważne, aby seks dawał cokolwiek obydwu stronom. Nie może być tak, że uprawiamy go z facetem, który nawet nas nie dotyka w zmysłowy sposób i kończy po kilku ostrych pchnięciach sprawiających nam bólu. Przedwczesny wytrysk to żaden problem, gdy mężczyzna solidnie wypieści ciało kobiety, w tym piersi, łechtaczkę etc. Krótko mówiąc, sprawia jej przyjemność tylko w nieco inny sposób.

Czy seks sprzyja budowaniu bliskości

No właśnie, to jest dla większości kobiet najważniejszy punkt i cel uprawiania seksu. Chcemy poczuć, że jesteśmy blisko partnera, a nie jest to możliwe, gdy on w ogóle nas nie przytula, nie całuje, nie mówi miłych słów. Nie ma w tym nic oryginalnego, że kobiecy orgazm zaczyna się w głowie. Im bardziej będziesz adorował kobietę przed seksem, tym łatwiej ona go osiągnie.  Poza tym seks, po którym facet ucieka do łazienki, nie jest udany, nawet jeśli pojawił się orgazm. Po chciałybyśmy się przytulić do mężczyzny, a nie czuć wykorzystane.

Czy on potrafi cię dotykać

No właśnie, bo jeśli ma z tym problem, jego dotyk w ogóle nie jest zmysłowy i podniecający, to brak orgazmu oznacza rozczarowanie. Nie ma w tym nic oryginalnego, że potrafimy nie zwracać uwagi na brak orgazmu, ważne jednak, aby seks z facetem był w jakiś sposób przyjemny dla nas. Gdy mężczyzna ma ciężką rękę i jego dotyk boli, a penetracja nie dostarcza rozkoszy, to nie chcemy uprawiać z nim seksu. Analogicznie, gdy umiesz dotykać kobietę tak, że ona pod twoimi palcami i ustami dostaje orgazmu, to nie musisz przejmować się jego brakiem podczas penetracji.

Czy była to jednonocna przygoda czy związek

Jeśli to był układ oparty wyłącznie na seksie, to brak orgazmu jest równoznaczny z jego zakończeniem. To tak, jak idziesz do restauracji po zupę, a ona jest paskudna, to wychodzisz z lokalu wściekły. Jeśli natomiast chcesz zjeść dobry obiad, to możesz ucieszyć się ze smacznego spaghetti. Krótko mówiąc, gdy umawiasz się tylko na seks, to masz wysokie oczekiwania względem stosunku seksualnego, który planujesz odbyć. Gdy spotykasz się z facetem, który budzi w tobie ciepłe uczucia, potrafi cię przytulić i pogadać z tobą na nieerotyczne tematy, to brak orgazmu nie stanowi dla ciebie problemu. Możesz i tak być zadowolona z waszej randki.

Dodaj komentarz