Miłość i związki

Brak ojca a fascynacja starszymi mężczyznami

Brak ojca a fascynacja starszymi mężczyznami

Kobiety, które wychowały się bez ojca lub ich tato był duchowo nieobecny w procesie dorastania, często wiążą się ze starszymi mężczyznami. Psycholodzy są zgodni, że za ich wyborem stoi chęć odnalezienia ojca bis. W artykule brak ojca a fascynacja starszymi mężczyznami przyjrzymy się tej kwestii.

Miłość nie patrzy na metrykę

Czasem miłość przychodzi do nas znienacka, zupełnie nie patrzy na metrykę ani na nic innego. Trafiamy na faceta, który jest od nas o kilka lat starszy lub młodszy, jesteśmy nim zafascynowani.  W naturalny sposób wiążemy się z nim i nie ma w tym nic dziwnego. Nie każdy związek ze starszym facetem oznacza, że w dzieciństwie brakowało nam ojca. Problem pojawia się tylko w niektórych przypadkach.

Kobiety wiążące się ze starszymi mężczyznami w poszukiwaniu ojca

Jeśli kobieta wychowała się bez ojca, bo ten np. zostawił ją i matkę, albo mieszkał z nimi, ale nie poświęcał córce uwagi, może chcieć znaleźć ojca bis. Będzie ona podświadomie wybierała mężczyzn starszych od siebie o 15-25 lat. Każdy jej związek będzie wyglądał podobnie. Ona będzie poszukiwała męskiego ramienia, na którym będzie mogła się oprzeć. Może momentami zachowywać się niedojrzale, być jak dziecko wymagające opieki i troski rodzica. Takie księżniczkowanie wynika z braków z dzieciństwa, które pragnie nadrobić w dorosłym życiu. Od mężczyzny będzie oczekiwała nieustannych komplementów i wyciągania jej z każdych tarapatów. Sama będzie dawała od siebie niewiele, jej związek nie będzie oparty na partnerstwie.

Homoseksualne relacje mężczyzn ze starszymi facetami

O ile w przypadku kobiet sprawa wydaje się jasna, o tyle w przypadku mężczyzn może nieco szokować fakt, że facet w poszukiwaniu ojca będzie wiązał się ze starszymi od siebie mężczyznami. Będzie szukał w nich taty, którego nigdy nie miał, który zabierze na mecz, pomoże przy naprawie samochodu, przytuli i pocałuje. Będzie wsparciem w trudnych chwilach. Taka homoseksualna relacja również będzie niedojrzała i niemająca nic wspólnego z partnerstwem. Mężczyzna młodszy będzie wymagał opieki i wsparcia, nie będzie oparciem dla swojego starszego faceta.

Skąd się bierze nietrwałość takich związków?

Relacje ze starszymi mężczyznami, które wynikają z poszukiwania ojca, rzadko kiedy są dojrzałe i trwałe. Z reguły dość szybko się rozpadają z powodu niedojrzałości młodszej ze stron, która weszła w związek, by mieć wreszcie swojego tatę.   Takie relacje psują się przy pierwszej przeszkodzie do pokonania. Młodsza strona, nie dlatego że jest młodsza, ale dlatego że nie jest dojrzała do związku, nie potrafi okazać się wsparciem i pójść na kompromis, gdy pojawią się problemy.  Ona weszła w tę znajomość tylko po to, aby brać, ale niekoniecznie dawać.

Dodaj komentarz