Miłość i związki

Boję się, że nie jestem dla niej dość męski

męski facet

Współcześni faceci nie do końca wiedzą, jak powinien postępować prawdziwy mężczyzna. Jedni bazują na tym, co już kiedyś było. Drudzy  stawiają na totalną równość płci. Wielu facetów ma też gigantyczne kompleksy. Co zrobić, gdy nieustannie powraca myśl: boję się, że nie jestem dla niej dość męski.

Co znaczy męski?

To określenie dla każdej kobiety oznacza co innego. Jedna uważa, że facet nie może wylać ani jednej łzy, mówić o bólu zęba, narzekać na kiepską pogodę, która wpływa negatywnie na jego samopoczucie. Druga chce ogiera w łóżku. Podczas gdy trzecia marzy o mężczyźnie, który będzie mówił o tym, co go boli, wywołuje strach i radość. Tak naprawdę musisz trafić na kobietę, która szuka kogoś takiego jak ty.

Męski facet to niekoniecznie ogier w łóżku

Nie wiemy, skąd się wzięło przekonanie, że kobieta, która mówi facetowi, że lubi seks z nim, chociaż coś mu nie wyszło, od razu kłamie, pociesza go lub się nad nim lituje. W końcu płeć piękna szuka męskiego faceta, który będzie uprawiał seks na tysiąc sposobów i będzie dominował w łóżku.  To są krzywdzące stereotypy. Nie każda kobieta szuka ogiera! Nie oznacza to, że wiąże się z facetem, któremu brakuje męskości, bo ma ciągoty lesbijskie. Kobiety są różne i nie każda chce samca alfa na swojego partnera. Panie czasem szukają partnera, kogoś, przy kim będą czuły się kochane i to, jakie emocje dostarcza im seks, jest dla nich 100 razy ważniejsze od tego, ile orgazmów doświadczyły jednej nocy. Nie trzeba też mieć cały czas 100-procentowej erekcji, kochać się przez godzinę i odważnie dążyć do seksu, ciągnąc swoją kobietę do łóżka za włosy niczym jaskiniowiec.  To nie odbiera ci męskości. Co kobieta, to inna wizja idealnego faceta.  Może się okazać, że gdybyś był zbyt pewny w łóżku, ona nie chciałaby z tobą więcej uprawiać seksu, bo nie czułaby tych emocji, które jej zapewniasz.

Masz prawo mówić o uczuciach

Jeśli jest ci smutno z jakiego powodu, coś cię boli, denerwuje, niepokoi, cieszy – masz prawo o tym mówić.  Kobiety na szczęście coraz częściej wychodzą z założenia, że prawdziwy mężczyzna nie boi się mówić o emocjach.

Masz prawo się bać

Jeśli się czegoś boisz – zmiany pracy, egzaminu, wizytacji, to masz prawo o tym mówić. Wbrew obiegowej opinii nie ma to nic wspólnego z byciem mazgajem. Wiele kobiet marzy o facecie mówiącym wprost o emocjach, bo dzięki temu łatwiej zbudować więź. To jest takie ludzkie.

Inicjatywa może wychodzić z obydwu stron

W ogóle nie ma też nic złego w tym, że czasem czekasz na jakiś znak z jej strony, bo czujesz się niepewnie i potrzebujesz potwierdzenia, że wszystko robisz okej. Inicjatywa może wychodzić z obydwu stron. To nie jest tragedia, że kobieta czasem odzywa się do ciebie pierwsza.

Męska budowa ciała to kwestia gustu

Jedne wolą facetów z kaloryferem, drugim nie kojarzy się to z męskością, lecz karykaturą. Rzecz gustu. Niektóre kobiety marzą wprost o szczupłym facecie o sporym owłosieniu, bo to właśnie skóra porośnięta przez ciemne włoski jest dla nich kwintesencją męskości.

Dodaj komentarz