Miłość i związki

Boisz się zranienia? Naucz się odczytywać mowę ciała

Boisz się zranienia? Naucz się odczytywać mowę ciała

Wiele osób boi się zranienia. W końcu każdy kiedyś sparzył się, odsłaniając swoją emocjonalną stronę. Nie każdy zasługuje na to, aby dać mu całego siebie. Niemniej nie warto zamykać się na uczucia. Wrażliwość ma to do siebie, że sprzyja budowaniu bliskości. Gdy pokazujemy swoje kruche oblicze, tak naprawdę zyskujemy szansę na to, aby wejść z kimś w głębszą relację. Boisz się zranienia? Naucz się odczytywać mowę ciała.

Z czego wynika strach przed zranieniem?

Osoby, które boją się zranienia, często mają za sobą trudne doświadczenia. A to kiedyś pierwsza miłość ich odrzuciła, a to na studiach ówczesny partner powiedział coś chamskiego, a to po studiach ktoś wyśmiał uczucia. Powodów, dla których trzymamy dystans w relacjach damsko-męskich, jest naprawdę wiele. Warto to mieć na uwadze i nie skreślać osoby bardziej introwertycznej już na starcie, bo przy dobrym nastawieniu może zacząć okazywać nam uczucia.

Ostrożność nie jest zła, dopóki dajesz szansę drugiej osobie

Ci, co zostali kiedyś zranieni, z reguły są ostrożni. Należy jednak rozróżnić kierowanie się zdrowym rozsądkiem od lękiem przed bliskością. Nie ma nic złego w tym, że chcesz kogoś dokładnie poznać, zanim pozwolisz mu się do siebie zbliżyć na dobre, ale nie można też cały czas trzymać drugiej osoby na dystans. Klucz do sukcesu stanowi zasada zdrowego środka. Jak ją stosować w praktyce?

Mowa ciała da ci ostrzeżenie przed zranieniem

Na rynku można znaleźć wiele poradników na temat mowy ciała. Komunikacja niewerbalna jest szalenie ważna, to właśnie w niej skrywa się prawda. O ile nad tym, co mówimy, mamy pełną kontrolę, o tyle mowa ciała zawsze nas zdradzi, gdy rozmijamy się z prawdą. Dlatego też, gdy sięgniesz po wartościowe pozycje, zgłębisz tajniki komunikacji niewerbalnej i zaczniesz dokładnie obserwować otoczenie, zyskasz gwarancję, że nikt cię nie oszuka.

Komunikacja niewerbalna uczy rozpoznawać intencje drugiej osoby

Każdy z nas jest czasem przerażony, nie wie, czego może się spodziewać po drugiej osobie. Jednak z doświadczenia wiem, że poznając ją bliżej i patrząc na pewne gesty, możemy ocenić, co jest prawdą, a co fałszem. Bez trudu możesz odczytać, kiedy ktoś jest dobry i przychylnie tobie nastawiony, a kiedy tylko udaje taką osobę dla uzyskania korzyści. To się po prostu wyczuwa.

Mowa ciała powie ci prawdę o facecie

Jeśli dobrze nauczysz się mowy ciała, to bardzo szybko rozpoznasz kozaka, który chce tylko zaliczać kolejne kobiety, a nie jest zainteresowany głębszą relacją. Taki ktoś nie będzie chętnie opowiadał o swoim życiu prywatnym, raczej spróbuje cię zbyć ogólnikami, które nic nie wnoszą, niecierpliwiąc się przy tym. Nie będzie też utrzymywał kontaktu wzrokowego, dopytywał cię o twoją pracę, hobby etc. Jego dotyk będzie bardzo zdecydowany, a zarazem jednoznaczny. Taki facet nie będzie chciał cię poznać ze swoimi znajomymi, nie zainteresuje go też perspektywa poznania twojego rodzeństwa.

Jeśli facet rzuca dużo podtekstów erotycznych na początku znajomości, zanadto dąży do fizyczności, jest wulgarny, widzisz, że nie traktuje kobiet jako równych sobie, lecz często je wyśmiewa, to powinnaś odruchowo wycofać się z tej relacji. Tak samo należy postępować ze wszelkiej maści chwalipiętami. Im bardziej on podkreśla swoją uczciwość, to, że jest inny od całej reszty, tym bardziej możesz być pewna, że kłamie.

Obserwuj otoczenie

Autentyczność po prostu się wyczuwa, bo ona wyraża się naturalnie poprzez mowę ciała, określone gesty. Kłamstwo też demaskują komunikaty niewerbalne. Tak naprawdę, gdy przeczytasz sobie kilka książek o mowie ciała, obejrzysz filmiki w internecie, a następnie zaczniesz obserwować otoczenie, to wyłapiesz wszelkie niuanse. Żaden facet ani żadna kobieta więcej cię nie oszukają.

Gesty mają moc

Znając mowę ciała, zawsze będziesz mogła zareagować w porę. Nie dasz się zranić drugiej osobie, bo zanim to nastąpi, trafnie ocenisz jej złe intencje. Dotyczy to zarówno relacji damsko-męskich, jak i biznesowych. Musisz po prostu umawiać się z drugim człowiekiem, rozmawiać z nim i przebywać, a na podstawie jego zachowań, ocenisz, czy chce być z tobą, bo cię kocha, czy ma do ciebie jakiś interes, np. chce tylko seksu czy dobrej zabawy.

Dodaj komentarz