Gdy pojawia się problem... Seks

Boisz się pierwszego razu? Znajdź odpowiedniego partnera

pierwszy raz

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni traktują pierwszy raz jako wyjątkowe przeżycie. Inicjacja seksualna budzi też lęk. Panie boją się, że seks okaże się źródłem bólu, zwłaszcza podczas defloracji, czyli przebijania błony dziewiczej. Natomiast faceci czują lęk przed przedwczesnym wytryskiem i tym, że nie podołają zadaniu. Boisz się pierwszego razu? Znajdź odpowiedniego partnera i zapomnij o braku doświadczenia, wstydzie etc.

 

Pierwszy raz wpływa na późniejsze życie erotyczne

Pierwszy raz to naprawdę wyjątkowe wydarzenie w życiu, które później rzutuje na nasze podejście do seksu. Jeśli inicjacja seksualna okaże się nieudana lub będzie miała miejsce z niewłaściwą osobą, możemy poczuć wewnętrzną blokadę, która skutecznie uniemożliwi nam zbliżenie, nawet jeśli na horyzoncie pojawi się odpowiednia osoba.  To normalne, że pierwszy raz budzi ogromne emocje. Chcesz, aby było przyjemnie i komfortowo. Z drugiej strony pewnie wstydzisz się nagości i boisz, że otrzymasz negatywną ocenę za swoje seksualne umiejętności.

Strach przed pierwszym razem należy pokonać

Warto jednak pamiętać, że u większości ludzi ciekawość okazuje się silniejsza od strachu. Można obawiać się bólu podczas defloracji, reakcji partnera na nasze nagie ciało i tego, że podczas seksu coś pójdzie nie tak. Niemniej koniec końców chcemy spróbować i zaryzykować. A nuż seks okaże się tak przyjemny, jak  twierdzą koleżanki i koledzy. W końcu z jakiegoś powodu ludzie uprawiają go regularnie i nie chodzi tutaj jedynie o prokreację.

Czy to jest partner, z którym chcę przeżyć pierwszy raz

Aby pierwszy raz był udany, należy znaleźć odpowiedniego partnera lub partnerkę. Powinniśmy ufać drugiej osobie na tyle, by móc się przed nią otworzyć i rozebrać.  Zadaj sobie pytanie, czy ten mężczyzna jest godny zaufania? Czy dobrze  czujesz się w jego towarzystwie? Czy daje ci poczucie bezpieczeństwa? Czy kiedykolwiek zrobił coś, czym zawiódł twoje zaufanie? No i najważniejsze pytanie, na które musisz sobie odpowiedzieć. Zaufanie zaufaniem, bezpieczeństwo bezpieczeństwem, ale jest jeszcze coś, bez czego pierwszy raz na pewno nie będzie udany. Chodzi o pociąg fizyczny. Czy facet, z którym się spotykasz, rozpala w tobie namiętność i sprawia, że masz ochotę zerwać z niego ubranie? Czy kobieta, z którą się widujesz, jest dla ciebie atrakcyjna fizycznie? Czy chciałbyś zobaczyć ją bez ubrania, dotknąć jej piersi i ścisnąć pośladki? Pamiętaj, że odpowiednia osoba łączy w sobie wszystkie te cechy. Jest godna zaufania, czujesz się przy niej bezpiecznie, wiesz, że nie zrobi niczego wbrew twojej woli, na dodatek rozpala w tobie pożądanie jak nikt inny.

Czy partner powinien być bardziej doświadczony niż my?

Niektórzy twierdzą, że pierwszy raz najlepiej odbyć z osobą bardziej doświadczoną, inni twierdzą, że najlepiej jest wówczas, gdy partnerzy mają podobne doświadczenie seksualne. Prawda jest jednak taka, że doświadczenie seksualne nie powinno mieć tutaj żadnego znaczenia. Jeśli okaże się, że facet, z którym się spotykasz, jest prawiczkiem, a ty dziewicą, to obydwoje będziecie mogli poznawać swoje ciała centymetr po centymetrze, bez oczekiwań fajerwerków.  Jeśli natomiast kobieta trafi na bardziej doświadczonego mężczyznę lub facet na starszą i bardziej doświadczoną kobietę, to pojawi się możliwość nauki.  Naprawdę warto skorzystać z takiej możliwości. Prawiczek często boi się, że skoro partnerka od dawna nie jest dziewicą, to on może się zbłaźnić i skompromitować. To zupełnie nieuzasadnione podejrzenie. Po pierwsze, prawiczek nie ma na czole wytatuowanego swojego „dziewictwa”, po drugie, kobiety nie patrzą tylko na seks. Po trzecie i najważniejsze, nawet prawiczek może dostarczyć doświadczonej kobiecie mnóstwo przyjemności.  Mężczyźni bez doświadczenia seksualnego na ogół starają się bardziej, przez co seks z nimi jest naprawdę przyjemny. Poza tym jest coś uroczego w tym, że jest się czyimś pierwszym partnerem lub partnerką. Nie musisz jednak o tym informować partnera, jeśli powoduje to u ciebie skrępowanie.

Nie oczekuj zbyt wiele, ale wierz w happy end

Pamiętaj, aby przed pierwszym razem nie nastawiać się na fajerwerki, w końcu na początku każda para trochę się dociera. Nie oznacza to, że pierwszy raz nie może być niezwykle udany.  Nie miej  wielkich oczekiwań, bo te zwykle rodzą wielkie rozczarowania, odrzuć od siebie czarne myśli,  a na pewno będzie dobrze. Jak coś nie wyjdzie za pierwszym razem, można spróbować po raz drugi i trzeci, a nawet czwarty i piąty.  Podejdź do seksu jak do normalnej sfery życia, daj się ponieść fascynacji i podekscytowaniu, zapomnij o obawach, bo na ogół są to tylko strachy na lachy.

Boisz się pierwszego razu? Właściwy partner równa się udany seks

Pierwszy raz najlepiej odbyć z kimś, kogo naprawdę kochamy. Jeśli jesteś przy tym mężczyźnie cała w skowronkach, to podczas seksu nawet nie poczujesz bólu spowodowanego rozrywaniem błony dziewiczej. Z kolei facet u boku wyśnionej kobiety, którą uważa za prawdziwe bóstwo, skupi się na poznawaniu jej atrakcyjnego ciała i tym samym pozbędzie się niepotrzebnego stresu.  Poza tym uprawiając seks z ukochaną osobą, mamy pewność, że nie zostaniemy wyśmiani i odrzuceni. W końcu to my, a nie orgazm jesteśmy na pierwszym miejscu. Naprawdę nie ma powodu, by bać się bardziej pierwszego razu tylko dlatego, że druga osoba ma większe doświadczenie, a nam na niej bardzo zależy i boimy się ją stracić.  Ona nie ucieknie od nas z tak błahego powodu. Z pewnością nawet nie dostrzeże ewentualnych niedociągnięć podczas seksu, jeśli  nie zabraknie nam uśmiechu i entuzjazmu.

Poznaj lepiej faceta, z którym chcesz uprawiać pierwszy seks

Aby seks był udany i pozbyć się lęku związanego z pierwszym razem, warto poświęcić trochę czasu na budowanie więzi z drugą osobą. Naprawdę nie ma nic złego w tym, że potrzebujesz kilku/kilkunastu randek, na których tylko rozmawiasz, żartujesz i wygłupiasz się z partnerem. Przyjdzie taki czas, że zaczniesz mieć ochotę na seks i wtedy będziesz mogła dać upust swojej żądzy. Poza tym, by seks był udany, warto kogoś lepiej poznać i zbudować z nim bliską więź.

Dodaj sobie otuchy poprzez imprezę i wino

Jeśli czujesz, że znalazłaś lub znalazłeś odpowiednią osobę, z którą chcesz uprawiać seks, to możesz sobie dodać otuchy w prosty sposób.  Pójdźcie razem na imprezę, napijcie się trochę wina lub piwa na rozluźnienie, a gdy dotrzecie do mieszkania jednego z was, z pewnością łatwiej będzie wam pójść na całość. Poza tym podczas imprezy można trochę potańczyć, poprzytulać się i podotykać. To rozbudza apetyt na seks, poza tym pozwala przełamać barierę fizyczną. Każdy powód do wspólnej imprezy jest dobry, mogą to być urodziny, imieniny, Halloween, początek weekendu, parapetówka.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz