Kultura Styl życia

Blanka Lipińska ujawniła obsadę filmu 365 dni!

Blanka Lipińska ujawniła obsadę filmu 365 dni

Blanka Lipińska, której książki zajmują drugie miejsce na liście najchętniej kupowanych pozycji literackich, tuż za Remigiuszem Mrozem, a przed Olgą Tokarczuk, postanowiła zekranizować swoją debiutancką powieść. Latem tego roku uczestniczyła w nagrywaniu scen do filmu, a jesienią pracowała przy jego montażu.  Wczoraj Blanka Lipińska ujawniła obsadę filmu 365 dni! Już wiemy, kto wcieli się w rolę Massima i Laury!

Premiera 365 dni w Walentynki

Blanka Lipińska wprawdzie wrzucała na swoje konto na Instagramie migawki z planu zdjęciowego, jednak nie mogła zdradzać szczegółów produkcji. Podpisała bowiem z producentem umowę o poufności. Ekranizacja powieści 365 dni będzie miała miejsce 7 lutego. Datę wybrano nieprzypadkowo, ponieważ dotychczas wszystkie części Greya trafiały do kin  w  pobliżu Walentynek, bijąc rekordy popularności. Nie ma się co dziwić, w końcu powieści erotyczne od kilku lat cieszą się sporym uznaniem kobiet.

Michel Morrone wcieli się w rolę Massimo

Wczoraj odbyła się oficjalna konferencja prasowa, podczas której Blanka Lipińska pokazała odtwórców głównych ról. Pisarka od początku podkreślała, że zależy jej na tym, aby Massima zagrał rodowity Włoch, który przyciągnie do kin płeć piękną. Słowa dotrzymała. W rolę Massima wcielił się Michel Morrone. Jest to włoski aktor, który wprawdzie nie może pochwalić się bogatym portfolio, ale doskonale nadaje się do roli szefa włoskiej mafii.  Niewątpliwym atutem Morrone są jego warunki fizyczne. Aktor jest przystojny, pasuje do opisu Massima z powieści Blanki Lipińskiej. W rolę Laury wcieliła się Polka, Anna Maria Sieklucka. Nie jest ona znana szerokiemu gronu odbiorców, ale może to dobrze, bo to oznacza, że jej poprzednie role nie będą nam zaburzały odbioru jej postaci na szklanym ekranie. Olgę, najlepszą przyjaciółkę Laury, zagra Magdalena Lamparska. W rolę ojca głównej bohaterki wcieli się Tomasz Stockinger, a byłą partnerkę Massimo zagra Natasza Urbańska. Natomiast Otar Saralidze został wybrany na Domenico, brata głównego bohatera.

Widać, że Blanka Lipińska starała się dobrze oddać klimat swojej powieści. Przystojnych Włochów zagrają mężczyźni z południa Europy, dzięki czemu ekranizacja 365 dni z pewnością zyska na wiarygodności.  Polki zagrają rodzime aktorki.

Dodaj komentarz