Styl życia

Black Friday 2020 – jak znaleźć najlepsze oferty?

Black Friday 2020

Nadchodzi Black Friday, czyli oferty na tysiące produktów w atrakcyjnych cenach. W tym roku tradycja obchodzona będzie wyjątkowo – z powodu pandemii koronawirusa większość sklepów stacjonarnych zostało zamkniętych, a wiele platform internetowych zdecydowały się na całotygodniowy Czarny piątek lub miesiąc rabatów z okazji Czarnego Piątku.

Black Friday – co to takiego?

Tradycja Black Friday ma swoje początki w Stanach Zjednoczonych w Filadelfii, gdzie w 1961 roku, amerykański biznes detaliczny chciał zwiększyć sprzedaż w czasie Bożego Narodzenia i sklepy wprowadziły wiele rabatów na dzień po Święcie Dziękczynienia. Na drogach miasta zapanował chaos i wówczas zaczęto używać terminu Czarny piątek na określenie ruchu ulicznego i zamieszania na ulicach.

Większość ofert dotyczy produktów z branży technologii – telefony komórkowe, laptopy, skutery elektryczne, odkurzacze automatyczne, a najpopularniejszą witryną na świecie jest wówczas Amazon 2020. Czarny piątek to dobra okazja, aby zakupić wszelkiego rodzaju artykuły i produkty w najniższych cenach w roku. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Black Friday 2020 online

Możliwość dokonania zakupu za pośrednictwem Internetu i aplikacji mobilnych to duża wygoda, jednak łatwo w ten sposób przekroczyć dopuszczalny budżet. Warto zatem zorganizować się wcześniej i przestrzegać kilku prostych zasad zanim zasiądziemy do komputera. Najlepsza rada to wstać wcześnie, aby uzyskać najlepszą ofertę, ale są też inne sposoby, aby jak najlepiej wykorzystać ten ciekawy dzień, zmniejszyć stres towarzyszący podczas zakupów w emocjach i znaleźć najlepsze oferty.

Określ, co chcesz kupić. Dokładnie na takiej samej zasadzie, jak robienie listy zakupów do sklepu spożywczego. Fakt, że dany przedmiot jest na wyprzedaży, nie oznacza, że ​​musisz go kupić, nawet jeśli oferta wygląda wyjątkowo tanio. Impulsywne zakupy mogą oznaczać bardzo wysoki rachunek, a zwrot produktów często bywa kłopotliwy.

W przypadku zakupów w sklepie stacjonarnym i tak przejrzyj oferty online, poszukaj informacji w domu, a nie w sklepie. Bez tłumu innych kupujących łatwiej będzie poznać specyfikacje tego, co chcesz kupić i nie nabrać się na sztuczki marketingowe sprzedawców. Co więcej, pracownicy sklepów są w tym czasie pod dużą presją i mogą nie potrafić udzielić wystarczających informacji.

Black Friday 2020 online

Które oferty są warte uwagi?

Skorzystaj ze specjalnych witryn, które segregują oferty różnych sklepów z okazji Czarnego Piątku według kategorii, ceny detalicznej i nowości. Niektóre ze sklepów ogłaszają nadchodzące zniżki z wyprzedzeniem, a nawet rozpoczynają sprzedaż przed samym Black Friday. Warto również zainstalować usługę VPN, która poprzez zmianę adresu IP pozwoli łatwiej porównać ceny niektórych produktów, takich jak bilety lotnicze czy usługi online.

Zastosuj zasadę 40% rabatu na odzież i dodatki. Listopad nie jest najlepszym miesiącem na zakup ubrań, gdyż największe wyprzedaże sezonowe mają zwykle miejsce w sierpniu, wrześniu i styczniu. Jeśli jednak chcesz zakupić produkty z działu mody i akcesoria, najlepszy wyznacznik to obniżka 40% od ceny detalicznej.

Kupowanie nie jest obowiązkiem. Jeśli nie jesteś do końca przekonana, możesz całkowicie zrezygnować z zakupów w Black Friday i wykorzystać ten dzień na porównanie ofert i przemyślenie budżety na późniejsze zakupy w sklepach oferujących zniżki przez cały rok.

Komentarze (5)

Goplana

4 miesiące temu

Zainteresowała mnie ta usługa VPN. W dzisiejszych czasach trzeba chronić swoją prywatność, aby nikt nie ściągnął naszych danych i nie wykorzystał ich do wyłudzenia lewej pożyczki.

Zostaw komentarz