Kultura Styl życia

Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek Tajlandia – Katy Colins

biuro podróży samotnych serc kierunek tajlandia

Los nie zawsze jest dla nas łaskawy, czasem wystawia nas na ciężką próbę. Najgorzej, gdy pozbawia nas rzeczy, które stanowiły naszą podporę i życiowy azymut. Gdy nasze dotychczasowe życie zaczyna się walić, można się załamać lub spróbować ułożyć je na nowo. Pomóc może w tym podróż, która pozwoli nam lepiej poznać własne oczekiwania i ustalić priorytety. Tak właśnie postąpiła Georgia, główna bohaterka debiutanckiej powieści Katy Colins. Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek Tajlandia to nie tylko historia kobiety ze zranionym sercem, ale też porcja dobrego humoru.

Jak uleczyć złamane serce?

Georgia rozstaje się z narzeczonym, co stanowi dla niej swego rodzaju życiową porażkę. W trudnych chwilach może jednak liczyć na przyjaciółkę, która chętnie służy jej dobrą radą.  Za jej namową Georgia postanawia spakować najpotrzebniejsze rzeczy i wyjechać w podróż do egzotycznej Tajlandii. Choć nie planowała wycieczki, jej spontaniczna decyzja okazuje się strzałem w dziesiątkę.  Dzięki podróży do Tajlandii Georgia nie ma zbyt wiele czasu na rozpamiętywanie o ślubie, który się nie odbył, ponieważ  narzeczony postanowił zakończyć związek.  Na domiar złego okazuje się, że mężczyzna jej życia od dawna miał problem z dochowaniem wierności. Wszystko to mogłoby przybić niejedną kobietę. Na szczęście Georgia postanawia stawić czoła przeciwnościom losu i zrobić coś dla siebie. Podróż do Tajlandii staje się źródłem nieoczekiwanych wydarzeń, które zmieniają życie głównej bohaterki.

Podróż w głąb siebie i zmiana na lepsze

Wycieczka, na którą czytelnik udaje się w towarzystwie Georgii, okazuje się doskonałą okazją do zgłębienia kultury Tajlandii. Choć główna bohaterka jest nieco naiwna, zdecydowanie należy do osób, które uczą się na własnych błędach i z każdej życiowej porażki wyciągają stosowne wnioski. Podczas pobytu w egzotycznych miejscach Georgia odbywa podróż w głąb siebie, która uświadamia jej, co tak naprawdę jest dla niej ważne. Główna bohaterka postanawia przejść od planów do czynów i wprowadzić zmiany do swojego dotychczasowego życia.

Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek Tajlandia – powieść z optymistycznym przesłaniem

Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek Tajlandia to powieść o poszukiwaniu własnej drogi życiowej.  Każdy z nas czasem ponosi porażki, sztuką jednak jest wyciągnąć  z nich wnioski, podnieść się i dalej śmiało kroczyć przez życie. Nigdy nie można się załamywać, przestawać wierzyć w sukces i lepsze jutro. Katy Colins w powieści Biuro Podróży Samotnych Serc. Kierunek Tajlandia wlewa optymizm do serc czytelników. Pokazuje, że dla osób, które się nie poddadzą, prędzej czy później wyjdzie słońce. Każdy koniec stanowi początek czegoś nowego, choć czasem cierpienie z powodu straty nie pozwala nam spojrzeć na problem z tej perspektywy.  Ze względu na przesłanie i lekkie pióro Katy Colins powieść Biuro Samotnych Serc. Kierunek Tajlandia stanowi idealną propozycję na popołudnia, w których chcemy zapomnieć o problemach i stresującej pracy.

 

Irmina Cieślik

Komentarze (7)

Lidiena

6 lat temu

Lekka powieść obyczajowa z ważnym przesłaniem, czyli coś, co lubię. Chętnie ją przeczytam w weekend. Ostatnio lubię siadać na ławce w parku z dobrą książką:)

alibabka

6 lat temu

Lubię takie lekkie powieści obyczajowe, które niosą ze sobą pozytywne przesłanie. W ogóle nie rozumiem, dlaczego ostatnio 90% książek jest tak depresyjnych, że wręcz nie da się ich czytać.

Mindi

6 lat temu

Kolejna zagraniczna przygoda, bardzo wartościowa seria. Takie powieści z optymistycznym przesłaniem są przeze mnie ostatnio wybierane, więc sięgnę także po tę książkę.

dulcynea

6 lat temu

Myślę , że to bardzo wartościowa powieść. Lubię takie powieści z przesłaniem . To jaka jakby terapia dla bohaterki , podróż w głąb siebie uswiadomienie co jest ważne.
Chcialabym przeczytać tę książkę 🙂

Zostaw komentarz