Twoje kosmetyki Uroda

BIONIGREE serum oczyszczające do skóry głowy

bionigree serum do skóry głowy

Wiele kobiet skarży się na łupież, nadmierne przetłuszczanie włosów oraz świąd skóry głowy.  W przypadku zaawansowanych problemów ze skórą głowy warto udać się do trychologa. Można też pomyśleć o stosowaniu kosmetyków trychologicznych o naturalnym składzie takich jak BIONIGREE serum oczyszczające do skóry głowy.  Nasze redaktorki miały okazję przetestować ten specyfik. Jak oceniają jego działanie?

BIONIGREE serum oczyszczające do skóry głowy ma postać olejku zamkniętego w szklanej buteleczce wyposażonej w pipetkę do nabierania produktu. Jednorazowo na skórę głowy nakładamy 2 pipetki i wmasowujemy produkt w skórę głowy.  Kosmetyk charakteryzuje się ziołową wonią, wyczuwam w nim rozmaryn, który działa relaksująco.

BIONIGREE serum oczyszczające do skóry głowy kontra łupież

Moim największym problemem przed rozpoczęciem testowania serum oczyszczającego do skóry głowy BIONIGREE był łupież. Tak naprawdę stosowałam już wiele różnych kosmetyków o działaniu przeciwłupieżowym, ale żaden nie przyniósł oczekiwanych rezultatów. Za każdym razem problem powracał.  Mój łupież jest suchy i przypomina skórę złuszczającą się po nadmiernym opalaniu. BIONIGREE serum oczyszczające do skóry głowy zawiera kwasy AHA, dlatego też pokładałam w nim ogromne nadzieje.  Rzeczywiście już po pierwszym użyciu łupieżu było mniej, a każde kolejne zastosowanie dodatkowo minimalizowało jego ilość. Kwasy AHA dobrze radzą sobie ze złuszczaniem martwego naskórka. Ze względu na długie włosy nigdy nie mogłam pozwolić sobie na tradycyjny peeling skóry głowy, który cieszy się ogromną popularnością wśród włosomaniaczek.

serum do skóry głowy bionigree

Włosy uniesione u nasady

Nigdy nie miałam problemów z nadmiernym przetłuszczaniem się skóry głowy, niemniej zauważyłam, że BIONIGREE serum oczyszczające do skóry głowy pozytywnie wpływa na świeżość fryzury. Trzeciego dnia od mycia głowy włosy nie były wprawdzie tłuste, ale sprawiały wrażenie nieco oklapniętych. Odkąd stosuję serum, są bardziej uniesione nasady, przez co sprawiają wrażenie gęstszych, aniżeli są w rzeczywistości.

Po użyciu serum do skóry głowy BIONIGREE towarzyszy mi długotrwałe uczucie świeżości, znika też dokuczliwy świąd, który dawniej prowokował mnie do drapania. Choć w skład kosmetyku wchodzi alkohol, który pełni rolę rozpuszczalnika, nie odnotowałam podrażnienia czy pieczenia.  Należy jednak ściśle przestrzegać zaleceń producenta i nie przekraczać dawki ani czasu trzymania mikstury na głowie.

serum bionigree

Po użyciu serum do skóry głowy BIONIGREE nałóż odżywczą maskę

BIONIGREE serum do skóry głowy usuwa martwy naskórek, dlatego też po jego użyciu warto nałożyć na głowę jakieś odżywcze serum lub maskę. Składniki aktywne mają bowiem wówczas większą szansę na to, aby wniknąć w głąb skóry i ją odżywić.

Serum do skóry głowy BIONIGREE można kupić w sklepie internetowym  oraz na Allegro.

Partnerem artykułu jest BIONIGREE

Komentarze (7)

Mindi

6 lat temu

Wypróbowałam to serum na mojej głowie. Minęło kilka dni i już zauważyłam pozytywne działanie. Po zmyciu i wysuszeniu zauważyłam, że włosy są bardziej uniesione u nasady. Ustąpiło swędzenie głowy. Coraz bardziej się do tego serum przekonuję.

kaczuszka

6 lat temu

Coś dla mnie, w ogóle staram się nie wysuszać skóry głowy, a i tak odchodzą mi z niej suche płaty, które wyglądają nieestetycznie.

pati25

6 lat temu

Bardzo pomocne te opinie.To naprawdę cudowny kosmetyk skoro ma takie działanie.Nie mam żadnych problemów z włosami i skórą głowy ale w razie potrzeby będę wiedziała po jaki kosmetyk sięgnąć 🙂

Lanza

6 lat temu

W ogóle nie wiem już, czego powinnam używać. Wypróbowałam tak wiele kosmetyków przeciwłupieżowych, a białe płaty wciąż odznaczają się na moich ciemnych włosach;/ Może dam szansę temu olejkowi, skoro ma naturalny skład, to na pewno nie zaszkodzi.

Mindi

6 lat temu

Zainteresowało mnie bardzo to serum. Mam problemy z włosami i skórą głowy. Ciągle szukam czegoś co mi pomoże, jestem gotowa wypróbować to serum.

Zostaw komentarz