Kultura Styl życia

Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych – Karol Wyszomirski

Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych - Karol Wyszomirski

Biohacking narodził się w Dolinie Krzemowej – światowej stolicy innowacji. Dlaczego powstał akurat tam? Ponieważ tempo życia w Dolinie Krzemowej w pewien sposób zmusiło światowych liderów i innowatorów do rozwiązania problemów, których doświadczali oni sami lub pracownicy ich firm. Problemy zdrowotne, nadwaga, zmęczenie, chroniczny stres, problemy z pamięcią i koncentracją, spadek kreatywności, problemy ze snem, wypalenie zawodowe i depresja – brzmi znajomo? Świat medycyny wciąż nie do końca potrafi sobie z tym poradzić, ponieważ studia medyczne nie zapewniają kompleksowej wiedzy do zrozumienia skomplikowanych zależności między czynnikami żywieniowymi, środowiskowymi, emocjonalnymi i związanymi z trybem życia, które przyczyniają się do pogorszenia funkcjonowania organizmu, a w efekcie do choroby. Dlatego innowatorzy z Doliny Krzemowej wzięli sprawy w swoje ręce i znaleźli sposoby na zdobycie fizycznej i mentalnej przewagi i tak narodził się biohacking – metoda pracy nad sobą, która najpierw usprawni wszystkie podzespoły organizmu, a następnie zwiększy ich wydajność, dzięki czemu organizm zacznie pracować na maksymalnych obrotach wykorzystując swój pełny potencjał.

Książka Karola Wyszomirskiego zaczyna się od szczerego wyznania, w którym autor opisuje, jak jego z pozoru zdrowe życie, wypełnione codziennymi treningami na siłowni zawisło na włosku. 12 treningów tygodniowo po 90 minut każdy, 6 posiłków dziennie, 6 shake’ów, praca dietetyka i trenera osobistego, a mimo tego Karol trafił do szpitala z zagrożeniem życia. Co poszło nie tak, i w jaki sposób odzyskał równowagę? Karol Wyszomirski w drugiej książce o biohackingu dzieli się swoją praktyczną wiedzą o tym, jak zmieniać swoje nawyki, by poczuć się i wyglądać lepiej oraz myśleć jaśniej i kreatywnej.

Biohacking można postrzegać jako proces, filozofię optymalizacji zdrowia i zwiększania potencjału ludzkiego. Ta książka pokazuje, jak zadbać o siebie, jak być dobrym dla swojego ciała i umysłu, by osiągnąć równowagę i zwiększyć drzemiący w nas potencjał.

Autor przedstawia 116 prostych i praktycznych metod optymalizacji stanu psychofizycznego. Nie ma prostszej ani szybszej metody usprawniającej organizm. Warto zrobić  to, co radzi czołowy polski biohaker, aby samemu przekonać się  jak zmieni się jakość życia.

Biohacking to metoda, dzięki której najpierw usprawnisz swój organizm, a następnie zwiększysz jego wydajność, co umożliwi ci wykorzystanie pełnego potencjału zarówno ciała, jak i umysłu. Piękno biohackingu polega na tym, że korzyści, jakie uzyskujemy z jego praktykowania, kumulują się i zdecydowanie przyśpieszają realizację celów w różnych obszarach naszego życia. „Biohacking 2. Przewodnik dla zaawansowanych” to praktyczny poradnik, podzielony na 3 części poświęcone kolejno idei i założeniom biohackingu, organizmowi,  zdrowiu i właściwej diecie oraz programowi treningów.

Z poradnika dowiesz się, m.in.: jak pozbyć się wielu problemów zdrowotnych, wykorzystując specjalistyczną wiedzę z różnych dziedzin nauki, jak zredukować zbędne kilogramy i uzyskać wysportowaną sylwetkę, jak zmniejszyć stres i świadomie zacząć zarządzać emocjami,jak osiągnąć wysoki poziom energii i świetne samopoczucie, jak podnieść poziom swojej motywacji do działania, jak stać się osobą bardziej kreatywną i produktywną.

Karol Wyszomirski  – interdyscyplinarny dietetyk &health and performance coach.Ukończył z wyróżnieniem studia z dietetyki sportowej. Szkolił się u najlepszych światowych ekspertów z branży health&wellness (B. Pakulski, J. Bennett, K. Hanson – Tampa na Florydzie w USA), (M. Coles, M. Goulden, T. Purvis – Londyn w Wielkiej Brytanii), (R. Mawer, V. Del Monte – Toronto w Kanadzie).

Na co dzień pracuje jako health& performance coach z zarządami firm, średnią i wyższą kadrą menedżerską, przedsiębiorcami i sportowcami. Jako jedyny w Polsce specjalizuje się w optymalizacji zdrowia i zwiększaniu efektywności osobistej, łącząc i wykorzystując w praktyczny sposób najnowsze odkrycia naukowe z takich dziedzin, jak: neurobiologia, psychoneuroimmunologia, epigenetyka, kinezjologia, dietetyka kliniczna, dietetyka sportowa, psychodietetyka, biohacking, psychologia zmiany i psychologia osiągnięć.

Karol Wyszomirski w oparciu o wieloletnie doświadczenie przedstawia zalety biohackingu jako coraz bardziej popularnej na świecie metody optymalizacji zdrowia bazującej na najnowszych badaniach naukowych.

Komentarze (2)

Zostaw komentarz