Uroda

Bio-Oil – najlepszy sposób na rozstępy

Bio-Oil – najlepszy sposób na rozstępy

Wszystko, co powinniście wiedzieć o rozstępach zebrane w jednym miejscu. Czym są rozstępy, jak powstają i jak się ich pozbyć za pomocą olejku Bio-Oil.

Chcesz się pozbyć rozstępów? Mamy na to sprawdzony sposób: Bio-Oil

Rozstępy są swego rodzaju blizną, która powstaje, kiedy skóra nagle rozciąga się lub kurczy. Mogą pojawić się w każdym wieku, bez względu na płeć. Nie mają podłoża chorobowego, są tylko mało estetyczne. Czasem znikają bez naszej ingerencji, a czasem zostają z nami już na zawsze. Mogą być ledwie widoczne lub przypominać tygrysie pasy i odznaczać się na skórze z daleka. Chcecie wiedzieć jak się ich pozbyć? Sprawdźcie, jak powstają rozstępy i w jaki sposób skutecznie z nimi walczyć.

Krótka historia powstawania rozstępów

Rozstępy powstają z powodu przerywania się włókien kolagenowych w skórze. Kiedy skóra się goi po takim przerwaniu, powstają blizny, które nazywamy rozstępami. Przyczyny powstawania rozstępów mogą być różne. Najczęściej jest to ciąża, tabletki antykoncepcyjne i hormonalne, szybki przyrost masy mięśniowej, przybieranie na wadze lub schudnięcie, stosowanie kortykosteroidów na skórę.

Na początku czujemy pewien dyskomfort w miejscu, gdzie skóra się rozciąga. Przypomina to trochę pieczenie i swędzenie. Jest to sygnał ostrzegawczy. Właśnie wtedy powinniśmy intensywnie działać. Przede wszystkim, jeśli to możliwe, zwolnić proces rozciągania skóry oraz smarować ją odpowiednimi preparatami. Kolejny etap to pojawienie się czerwonych, czasem nawet purpurowych poprzecznych znaków na skórze. Mogą trochę swędzieć, a nawet boleć. Z czasem rozstępy przestają swędzieć, bledną coraz bardziej, aż stają się białe lub srebrne.

Bio-Oil – najlepszy na rozstępy

Najlepsze na rozstępy są olejki wzbogacone wyciągami roślinnymi i witaminami, na przykład Bio-Oil. Badania kliniczne potwierdziły wyjątkową skuteczność tego olejku w poprawie wyglądu skóry, szczególnie przy dłuższym stosowaniu. Dodatkowo jest on lekki i łatwo się wchłania, nie pozostawia tłustego filmu na skórze, dzięki czemu nie jest komedogenny, czyli nie zapycha porów. Najlepiej stosować go jeszcze przed pojawieniem się rozstępów, wtedy możemy ich całkiem uniknąć. Produkt ten ma w składzie same bezpieczne substancje, dlatego nadaje się szczególnie dla osób z wrażliwą skórą. Jak to sprawdzić bez żmudnego analizowania etykiety? Wystarczy zobaczyć, że w opisie zaznaczono, że nadaje się dla kobiet w ciąży.

Kiedy przegapiliśmy moment powstawania rozstępów, to niestety jest już za późno. Możemy trochę poprawić wygląd naszej skóry, z czasem rozstępy powinny być nieco mniej widoczne, ale nie pozbędziemy się ich już nigdy. Naszym celem powinna być wtedy poprawa kondycji skóry, ponieważ niewiele więcej da się zrobić. Chyba że oddamy się w ręce chirurgów plastycznych…

Naturalne metody na rozstępy

Kuracja kosmetykami drogeryjnymi przyniesie jeszcze lepsze efekty, jeśli wesprzemy ją naturalnymi metodami. Przede wszystkim należy pić dużo wody, w ten sposób zapewnimy skórze odpowiedni poziom nawilżenia od wewnątrz. Poniżej zaś polecamy 7 naturalnych składników, które pomogą w walce z rozstępami:

  1. Aloes – cudowna roślina, która przyspiesza regenerację skóry. Najłatwiej używać go w formie żelu na zmienioną skórę.
  2. Masło kakaowe – najlepiej wykonywać nim masaż skóry okrężnymi ruchami tuż przed snem.
  3. Ogórek i sok z cytryny – naturalny kwas zawarty w soku cytrynowym pomaga zmniejszyć nieco blizny, natomiast sok z ogórka przynosi ulgę skórze i odświeża ją. Wymieszaj ogórek z sokiem z cytryny w równych proporcjach, nanieś na skórę i zmyj po mniej więcej 10 minutach.
  4. Migdałowiec i olej kokosowy – wymieszaj ze sobą olejek migdałowy z olejem kokosowym i wykonaj nim masaż skóry. Powtarzaj tę czynność codziennie.
  5. Maska i olejek morelowy – morele mają fantastyczne właściwości złuszczające. Weź kilka tych owoców, przetnij na pół i wyjmij pestki, a następnie zrób z nich pastę, którą nałóż na zmienioną skórę, po czym zmyj ją mniej więcej po 15 minutach. Powtarzaj zabieg codziennie przez co najmniej miesiąc.
  6. Olejek rycynowy – rozstępy wyglądają na przesuszone, dlatego potrzebują dużo nawilżenia i składników odżywczych. Wmasowany w nie olejek rycynowy świetnie się do tego nada, ale zabieg należy powtarzać każdego dnia.
  7. Maska odżywcza – oto przepis na najlepszą maseczkę odżywczą na skórę. Wmieszaj ze sobą 2 żółtka jajek, sok z jednej cytryny, dwie łyżki owsianki, dwie łyżki pasty migdałowej, wystarczającą ilość mleka, żeby powstała gładka masa. Gotową maskę nałóż na rozstępy, pozwól jej wyschnąć, a następnie zmyj zimną wodą, masując. Zabieg należy powtarzać co kilka dni.

Niestety walka z rozstępami nie ma końca. Nie istnieje taki kosmetyk, roślina czy maska, która po miesiącu usunie wszelkie ślady rozstępów. Wszystkie te zabiegi mogą poprawić wygląd skóry, sprawić, że rozstępy będą mniej widoczne, ale ich nie zlikwidują. Dodatkowo pielęgnacja zmienionej skóry powinna wejść w nawyk i towarzyszyć nam już do końca życia.

Komentarze (4)

Goplana

4 lata temu

Moja córka używała go podczas ciąży, aby uniknąć rozstępów. Pamiętam, że była z niego zadowolona:)

Zostaw komentarz