Kultura Styl życia

Bezsenność na Manhattanie – Sarah Morgan

bezsenność na manhattanie

Bezsenność na Manhattanie to powieść o trzech przyjaciółkach, które robią karierę w Nowym Jorku.  W powieści autorstwa Sarah Morgan można znaleźć inspiracje kultowym serialem Seks w wielkim mieście.  Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Bezsenność na Manhattanie – książka idealna na wakacje

Jeśli szukasz lekkiej lektury na lipcowe wieczory, to Bezsenność na Manhattanie stanowi idealny wybór. To jedna z tych powieści, które wciągają już od pierwszej strony. Jednocześnie są tak zabawne, iż ani się obejrzymy, a dobrniemy do ostatniej strony, co oznacza konieczność pożegnania się z głównymi bohaterami.

Historia trzech przyjaciółek pragnących zrobić wielką karierę w Nowym Jorku

Paige ma dwie wspaniałe przyjaciółki – Eve i Frankie. Kobiety pracują w tej samej firmie, przynajmniej do czasu, aż władzę w przedsiębiorstwie przejmuje Cynthia. Szefowa należy do dość specyficznych ludzi. Nie ma chyba w firmie żadnej osoby, która pałałaby do niej sympatią. W oczach Cynthii każde, nawet najdrobniejsze wykroczenie urasta do rangi problemu, który można rozwiązać tylko w jeden sposób, zwalniając niefrasobliwego pracownika.   Paige współczuje zwolnionej koleżance, jednak sama po cichu liczy na awans.  W końcu to właśnie ona przyciągnęła do firmy największych klientów.  Paige wierzy, że niebawem otrzyma awans, a niezależne stanowisko pozwoli jej samodzielnie dobierać sprawdzonych pracowników.  Przed przyjściem do biura kupuje nawet parę zbędnych drobiazgów, aby wprawić się w wyśmienity nastrój.

Niestety, gdy Paige przekracza próg biura, zostaje wezwana przez Cynthię, bynajmniej w sprawie awansu. O samodzielnym stanowisku kobieta może li tylko pomarzyć, ponieważ jej szefowa przystępuje do redukcji zatrudnienia w firmie. Paige otrzymuje od niej wymówienie i obietnicę przygotowania świetnych referencji.

Gdy w realizacji marzenia pomóc może tylko mężczyzna, który nas zranił

Kobieta postanawia założyć własną firmę eventową. W realizacji tego pragnienia może jej pomóc tylko jedna osoba – Jake Romano. Mężczyzna od lat przyjaźni się z jej bratem, jest niesamowicie przystojny i stanowi obiekt pożądania wszystkich kobiet na Manhattanie.  Jake w przeszłości złamał serce Paige.  Dziewczyna jako nastolatka często chorowała i miała problemy z sercem. Podczas jednego z pobytów w szpitalu Jake wręczył jej niezwykły prezent – wisiorek ze srebrnym serduszkiem. Paige jako nastolatka zadurzyła się w koledze brata. Pewnego dnia nawet rozebrała się przed Jake`iem, ale jej starania spełzły na niczym.

Jake Romano jest obecnie milionerem, który zarządza wielką firmą. Co ciekawe, mężczyzna swój sukces zawdzięcza łutowi szczęścia, które uśmiechnęło się do niego za sprawą adopcyjnych rodziców. Jake w dzieciństwie został porzucony przez matkę i nie utrzymuje z nią żadnego kontaktu. Pomimo iż wydaje się silnym mężczyzną, wciąż tkwi w nim wrażliwy, porzucony chłopiec.

Czy można utrzymać emocje na wodzy?

Jak potoczą się losy Jake`a i Paige? Czy tych dwoje stworzy udaną firmę eventową?  Czy Paige uda się utrzymać emocje na wodzy i tym samym uniknąć kolejnego bolesnego rozczarowania? Czy Frankie i Eve znajdą miłość na Manhattanie?

Bezsenność na Manhattanie to powieść obyczajowa osadzona we współczesnych realiach, którą warto przeczytać dla relaksu po stresującym dniu.  Jeśli nie spakowałaś jeszcze książki na urlop, koniecznie rozejrzyj się za tą autorstwa Sarah Morgan.  Dzięki niej na chwilę przeniesiesz się do zupełnie innego świata, w którym duże pieniądze przeplatają się z jeszcze większymi emocjami.

Irmina Cieślik

Komentarze (4)

Tess

5 lat temu

Bardzo chciałabym przeczytać tę książkę. Po przeczytaniu tego artykułu zaciekawiła mnie bardzo. Dobrze czytać takie lekkie lektury.

dulcynea

5 lat temu

Wpisałam sobie tę pozycję do kalendarza . Chętnie przeczytam tę książkę, bo lubię takie lekkie lektury na lato .
Po stresującym dniu chętnie zasiadam w fotelu z odpowiednią książką .
By się wyluzować i w przyjemny sposób odpoczywać 🙂

Zostaw komentarz