Kultura Styl życia

Beach Read. Wakacyjny romans – Emily Henry

Beach Read. Wakacyjny romans

Emily Henry stworzyła historię, która zapewnia czytelnikowi sporą porcję dobrego humoru. Beach Read. Wakacyjny romans czyta się szybko i przyjemnie, co pewien czas wybuchając głośnym, niepohamowanym śmiechem.  Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę?

Sukcesy literackie i traumatyczne wydarzenie, które je przerywa

January Andrews ma na swoim koncie ogromne sukcesy literackie. Napisane przez nią romanse trafiały na listy bestsellerów. Początkowo January czerpała z nich całkiem niezły zysk. Niestety, po śmierci ojca jej życie zmieniło się o 180 stopni. Trudno stwierdzić, co bardziej wstrząsnęło pisarką. Fakt, że jej ojciec zmarł i nigdy nie będzie mogła się do niego przytulić, zapytać o zdanie, wyjaśnić pewnych kwestii. Czy może to, iż po jego śmierci dowiedziała się, że wiódł podwójne życie? Na pogrzebie ojca pojawiła się jego kochanka, z którą mieszkał w domku nad jeziorem Michigan.

Kryzys twórczy – jak go przełamać?

Wstrząs, jakiego doświadczyła January, odebrał jej siły twórcze. Popularna pisarka w końcu stała się bankrutką. Nie potrafiła bowiem napisać kolejnego bestsellera. Nie miała sił, by stworzyć pełny ciepła romans, którego bohaterowie żyli długo i szczęśliwie. January, która przeżywa żałobę po śmierci ojca, nie jest w stanie odnaleźć w sobie pozytywnych emocji, których potrzebuje do wykreowania romansu.

Nieznane oblicze ojca

Aby odzyskać siły twórcze wyjeżdża do domku ojca nad jeziorem Michigan. Robi to nie z ciekawości, lecz konieczności. January nie ma pieniędzy, a to miejsce może zapewnić jej dach nad głową na czas tworzenia książki, dzięki której odbije się od finansowego dna. Przybywając na miejsce, odkrywa, że nic nie wie o swoim ojcu. Ten przez lata prowadził równoległe życie w domku w stylu boho. Nie zważał na to, że okna jego posiadłości wychodzą wprost na okna budynku obok.

Przypadkowe spotkanie z rywalem

Równolegle poznajemy Augustusa Everetta, z którym January studiowała. Mężczyzna również słynie ze swoich bestsellerów. Te jednak nie mają happy endu.  Tych dwoje dzieli niemal wszystko. Tymczasem okazuje się, że w domku obok, w którym trwa impreza, mieszka Augustus. Do czego doprowadzi ten nieoczekiwany zbieg okoliczności?

Niecodzienny zakład

January i Augustus decydują się na dość niecodzienny zakład. Wygrywa go ten, kto wcześniej sprzeda swoje prawa do najnowszej książki. Zadanie nie jest jednak takie proste. January ma napisać powieść, w którym tragedia goni tragedię, a Augustus romans z happy endem. Czy ta sztuka im się powiedzie? Skąd zaczerpną inspirację do swoich historii? Czy January upora się z kryzysem twórczym? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie w powieści Beach Read. Wakacyjny romans.

Lekka i przyjemna powieść obyczajowa

Emil Henry stworzyła świetną historię, która idealnie nadaje się na plażę. Książka Beach Read. Wakacyjny romans charakteryzuje się tym, iż jest lekka i przyjemna. Możemy się pośmiać ze słownych potyczek głównych bohaterów. Powieść niesie ze sobą pozytywne przesłanie i emocje. Beach Read. Wakacyjny romans to tytuł, który powinnaś zabrać ze sobą na urlop, aby zrelaksować się na plaży. Gorąco polecamy:)

Komentarze (4)

Zostaw komentarz