Uroda

Balsamy do ciała: jak wybrać najlepszy dla suchej i wrażliwej skóry?

Balsamy do ciała

Sucha skóra to bardzo kapryśna towarzyszka. Jej pielęgnacja wymaga więcej skupienia i uwagi, niż w przypadku skóry normalnej. Potrzeba jej nawilżenia, natłuszczenia, sumiennego wykonywania wszystkich zabiegów. Dopiero takie skrupulatne podejście i zestaw odpowiednich kosmetyków są w stanie na dobre ustabilizować pracę gruczołów łojowych i sprawić, że cera stanie się promienna, gładka i piękna.

Ochrona i wsparcie

Dbanie o ciało to zabieg tak samo ważny, jak codzienna pielęgnacja skóry twarzy. Ono także może źle reagować na niesprzyjające czynniki zewnętrzne, nadmiernie się przesuszać, swędzieć i szczypać. Wiedzą o tym wszyscy posiadacze skóry suchej i wrażliwej, która jest szczególnie narażona na negatywny wpływ klimatyzacji, zmian temperatur, wiatru i słońca. Wszystkie te zjawiska mogą uszkodzić delikatną warstwę i odbić się negatywnie na jej kondycji.

Skóra to największy narząd powłoki wspólnej u człowieka. Spełnia ważne funkcje ochronne i zabezpiecza nas przed zakażeniem bakteriami, grzybami i wirusami oraz niszczycielskim działaniem czynników mechanicznych, termicznych czy chemicznych. Pełni również niebagatelną funkcję w blokowaniu promieni UV oraz zapewnieniu organizmowi odpowiednich warunków do zdrowego funkcjonowania. Niestety, często zapominamy o tym, jak istotną rolę odgrywa i nie poświęcamy jej odpowiednio dużo uwagi. Tymczasem zadbana, silna skóra to warunek zdrowia i dobrego samopoczucia.

Emolienty na nawilżenie

Sucha i wrażliwa skóra wymaga dobrych kosmetyków. Podstawą jest balsam do ciała. Najlepiej zainwestować w preparat emoliencyjny, którego składniki aktywne wykazują głęboko nawilżające, natłuszczające właściwości. Sprawiają, że nawet podrażniony naskórek staje się gładki, nawodniony i elastyczny. Wyroby takie szczególnie docenią osoby zmagające się z atopią. Tutaj emolienty powinny grać pierwsze skrzypce w codziennej pielęgnacji. Ich bogaty w składniki odżywcze skład ma moc odbudowywania naturalnej bariery ochronnej naskórka. Zatrzymuje wodę i, co za tym idzie, zapewnia zdrowy, promienny wygląd oraz łagodzi wszystkie nieprzyjemne objawy.

Balsam do ciała

Produktem wartym polecenia jest balsam do ciała Eloderm zawierający Omega Butter, czyli masło pochodzenia w stu procentach naturalnego. Składa się ono z zimnotłoczonego oleju z nasion drzewa Sacha Inchi oraz frakcji z toskańskiej oliwy z oliwek. Taki zestaw zapewnia dogłębne nawilżenie, natłuszcza i umożliwia kompleksową regenerację. Bogaty kompleks kwasów tłuszczowych Omega 3-6-9 redukuje transepidermalną utratę wody oraz wspomaga odbudowę bariery naskórkowej. Wszystkie te cechy czynią ten balsam do ciała idealnym wyborem dla osób zmagających się z nadmiernym przesuszeniem, swędzeniem i zaczerwienieniem. Co ważne, Eloderm działa zarówno na powierzchni, jak i w głębszych warstwach. Wieloetapowo więc dba o nasze zdrowie.

Komentarze (3)

Goplana

4 lata temu

Ja staram się co najmniej raz dziennie wklepywać w ciało balsam, bo mam dość suchą skórę. Bardzo ciekawy artykuł nt. emolientów.

Zostaw komentarz