Kultura Styl życia

Awesome. Księga małych cudowności – Neil Pasricha

Awesome. Księga małych cudowności

Poradniki bywają różne. Jedne sporo wnoszą do naszego życia, czyniąc je lepszym. Inne nie zawierają w sobie nic odkrywczego. Awesome. Księga małych cudowności to książka, która należy zdecydowanie do tej pierwszej kategorii. Co Neil Pasricha stara nam się przekazać na łamach tego tytułu?

Pozytywne myślenie wszystko odmieni

Awesome. Księga małych cudowności to książka, która uczy nas cieszyć się z drobnych rzeczy, z których składa się nasze życie. Bardzo często otacza nas szczęście i dobrzy ludzie. Nie zawsze umiemy to jednak dostrzec i docenić. W rezultacie czujemy się niespełnieni i nieszczęśliwi, choć mamy mnóstwo powodów do radości. Aby zmienić swoje życie na lepsze, należy nauczyć się dostrzegać te drobne przyjemności.

Czy dostrzegasz szczęście w drobnych rzeczach?

Czy kiedykolwiek miałaś wolną chwilę, aby pokłonić się nad dobrymi rzeczami, które spotkały cię w danym dniu. Większość z nas jest w stanie dostrzec tylko wielkie, pozytywne wydarzenia. Wygrana w Totolotka, premia czy spotkanie wyjątkowego faceta to sprawy, których raczej nie przeoczymy. Ale ile z nas docenia fakt, że ubrało się dostatecznie ciepło na spacer z przyjaciółką? Czy dostrzegamy swoje szczęście w telefonie od przyjaciela, z którym śmialiśmy się z zabawnych anegdot? Czy potrafimy docenić miłą rozmowę ze sprzedawczynią w sklepie? Czy cieszy nas fakt, że autobus, którym jechałyśmy do pracy, miał wolne miejsca siedzące i dotarłyśmy do biura w komfortowych warunkach? Czy doceniamy dobrze doprawione spaghetti w restauracji? Bardzo często takie drobiazgi nam umykają albo traktujemy je jako coś oczywistego. Tymczasem doceniając takie drobiazgi, budujemy w sobie poczucie szczęścia.

Doceń dobre rzeczy

Awesome. Księga małych cudowności zachęca nas do zwolnienia tempa, relaksu i wdzięczności za drobne rzeczy, które spotkały nas w ciągu dnia. Naucz się dziękować życiu za to, czym dobrym cię obdarzyło danego dnia.

Komentarze

Zostaw komentarz