arystokracja romanse i miłości w xx stuleciu

Polska arystokracja wywodzi się ze szlachty, istniały takie nazwiska, które zawsze budziły respekt – Zamoyski, Potocki, Radziwiłł. Wśród osób szlachetnie urodzonych nie brakowało jednak romansów, mezaliansów i nagłych porywów serca nie zawsze do przedstawicieli płci przeciwnej. Iwona Kienzler postanowiła przyjrzeć się życiu erotyczno-uczuciowemu polskiej elity. Efektem jest książka oparta na faktach pt. Arystokracja. Romanse i miłości w XX stuleciu. Dlaczego warto sięgnąć po tę pozycję?

Miłość ważniejsza niż pieniądze

Czy wiedziałaś, że August Zamoyski postanowił iść za swoimi marzeniami? Nie tylko wybrał dość kontrowersyjny zawód – został rzeźbiarzem, ale też postawił wszystko na jedną kartę, czyli miłość do kobiety, znanej zagranicznej tancerki. Związał się z nią, choć był od niej nieco młodszy. Różnica wieku była minimalna, ale w tamtych czasach kobiety wychodziły za mąż za starszych od siebie mężczyzn. Wynikało to z faktu, iż oczekiwały wysokiego standardu życia. Utrzymanie rodziny znajdowało się na barkach mężczyzny. Dzisiaj taka sytuacja nikogo nie dziwi ani nie bulwersuje, gdyż obie płcie mogą pracować, zarabiać i wybierać sobie na życiowego partnera osobę, w której szczerze się zakochają. August Zamoyski za swoje życiowe wybory został przez rodzinę odcięty od pieniędzy. Mimo to świetnie sobie radził. Jego talent został doceniony za oceanem.

Historia miłosna Hanki Ordonówny

Z kolei Hanka Ordonówna była drobną kobietą, piosenkarką kabaretową, która szybko podbiła serca wielu widzów. Mężczyźni, także ci wysoko sytuowani, ustawiali się w kolejkach po jej występach. Kobieta wpadła w oko także pewnemu oficjelowi, którego anonse odrzuciła. Związała się natomiast z hrabią Tyszkiewiczem. W związku z tym, iż żyła tylko jego schorowana babka, mężczyzna nie miał nieprzyjemności ze względu na mezalians, którego się dopuścił.

Bogate życie uczuciowe Jarosława Iwaszkiewicza

W książce Arystokracja. Romanse i miłości w XX stuleciu znajdziemy także ciekawy opis życia uczuciowego Iwaszkiewicza. Pisarza znanego ze swoich biseksualnych skłonności. Miał on żonę, z którą doczekał się dzieci, ale też wykazywał słabość do przedstawicieli własnej płci. Jego życie było niezwykle bujne i ciekawe.

Arystokracja. Romanse i miłości w XX stuleciu – ciekawe historie polskiej elity

Jeśli chcesz poznać te i inne historie z życia polskich arystokratów, koniecznie sięgnij po książkę Iwony Kienzler pt. Arystokracja. Romanse i miłości w XX stuleciu. Została ona napisana lekkim, przystępnym językiem. Nie musisz znać historii Polski, aby zrozumieć przytoczone w niej historie. Iwona Kienzler zadbała o to, aby wprowadzić czytelnika w życie polskich arystokratów. Choć autorka powołuje się na liczne fakty, książka nie jest nudna i przesycona suchymi faktami. Całość składa się na ciekawą opowieść, która pochłania od pierwszej do ostatniej strony. Autorka opiera się na licznych materiałach źródłowych. Przygotowując książkę, wykonała olbrzymią pracę przy docieraniu do wielu nieznanych szerzej faktów. Gorąco polecamy tę pozycję na wiosenno-letnie wieczory w parku, ogrodzie lub na działce.