Cukrzyca

Aplikacje mobilne dla diabetyków

aplikacje mobilne

Wśród ogromnej ilości coraz to nowych aplikacji na smartphony i inne urządzenia mobilne, możemy znaleźć również te, które pomagają funkcjonować nam z chorobami. Poznajcie aplikacje mobilne dla diabetyków.

Życie diabetyka

Osoby chore na cukrzycę, każdego dnia stają przed nowymi wyzwaniami. Jednym z nich jest stała kontrola poziomu glukozy we krwi. W zależności od rodzaju cukrzycy, należy pilnować przyjmowanych pokarmów i ich składników. Podwyższony lub obniżony poziom cukru może zakończyć się poważnymi objawami a nawet koniecznością hospitalizacji. Diabetycy muszą nosić przy sobie insulinę, którą w razie potrzeby aplikują dożylnie. Wiele osób korzysta z pomp insulinowych, które monitorują na bieżąco stan pacjenta. Życie diabetyka ma wiele ograniczeń. Istnieją jednak gadżety, które pomagają w codziennym funkcjonowaniu.

Aplikacje mobilne dla diabetyków

Aplikacje dla diabetyków umożliwiają tworzenie wirtualnego dzienniczka choroby oraz posiadają opcje kalkulatora. Pozwalają na zanotowanie posiłków i przyjętej insuliny. Takie informacje są cenne nie tylko dla samego chorego, ale lekarza czy osoby, która będzie musiała udzielić pomocy w trakcie wypadku czy zasłabnięcia. Z aplikacji mobilnych korzystają osoby leczone za pomocą pomp insulinowych oraz te, które leczą się tradycyjną terapią. Funkcji jest dużo, co jest niezwykle przydatne i wygodne dla cukrzyków. Kalkulator wymienników pozwala na obliczenie zawartości węglowodanów, białek i tłuszczy. Pozwala także na zamianę i dodawanie do listy nowych produktów. Korzystając z takiej aplikacji możemy sprawdzić jaką wartość mają dane posiłki i jak zmieni się poziom cukru po ich spożyciu. Taka opcja może okazać się trafiona podczas wizyty w restauracji czy przy przyrządzaniu dań. Oprogramowania zawierają również przepisy dla cukrzyków. Aplikacja podpowiada diabetykom jak dawka insuliny będzie w danym czasie odpowiednia. Wysyła także przypomnienia o wymianie wkłuć lub podaniu dawki leku. Istnieje także możliwość raportowania, co może być dodatkową formą informacji dla lekarza prowadzącego. aplikacje dla diabetykówMobilne aplikacje dla diabetyków opierają się na danych przez nich wprowadzonych. Szczegółowe parametry choroby umożliwiają na indywidualne obliczenia i wskazówki dotyczące postępowania z chorobą i właściwą dietą.

Aplikacje mobilne dla diabetyków do rozwiązanie dla osób chorych, które pragną na bieżąco kontrolować stan swojego organizmu. Ich funkcje umożliwiają bardziej komfortowe funkcjonowanie i zdrowsze odżywianie. Dzięki nowoczesnej technologii możemy choć trochę ułatwić życie diabetyków.

Katarzyna Antos

Dodaj komentarz