Kultura Styl życia

Antolka – Magdalena Kordel

Antolka

Magdalena Kordel podbiła serca Polek za sprawą powieści obyczajowych, które bawią i wzruszają. Antolka to zupełnie inna książka niż dotychczasowe w dorobku pisarki. Autorka po raz pierwszy zdecydowała się napisać powieść typowo o miłości. Czy ta sztuka jej się udała?

Konflikt matki z córką

Antolka ma 19 lat i ogromny konflikt z matką.  Dziewczyna nie chce więcej żyć tak, jak każe jej rodzicielka. Nie zamierza studiować prawa i medycyny, a matka nie uznaje jej odmowy. Antolka buntuje się, ponieważ nigdy nie czuła się kochana. Matka wychowywała ją samotnie, a właściwie zlecała opiekę nad nią starszej pani pełniącej rolę niani. Sama niewiele wiedziała o swojej córce, rzadko gdzieś z nią wychodziła, gotowała obiad etc. Dagmara bowiem jest z zawodu lekarką i to właśnie karierze medycznej poświęciła całe swoje dotychczasowe życie.

Test na matczyną miłość

Antolka chce sprawdzić, czy w ogóle interesuje swoją matkę. W tym celu płaci młodemu aktorowi za udawanie jej chłopaka. Mężczyzna ma kontrowersyjny wygląd i budzi oburzenie matki, ale ta nie do końca reaguje tak, jak by sobie tego życzyła Antolka.  Dziewczyna podczas kłótni dowiaduje się, że jej ojciec jej nie porzucił, bowiem w ogóle nie wiedział o jej istnieniu. Matka chciała sobie tylko zrobić dziecko z dawcą dobrych genów. Antolka jest zdruzgotana i wyprowadza się z domu.

O włos od tragedii

Młoda kobieta wybiera się na Mazury, gdzie pierwszej nocy niemal pada ofiarą gwałtu w tawernie. Na szczęście tajemniczy blondyn o imieniu Janek ratuje ją z opresji. Antolkę ciągnie do niego, mężczyzna również jest zauroczony rezolutną kobietą.  Czy odległość, która dzieli tych dwoje na co dzień, okaże się żadną przeszkodą w zestawieniu z prawdziwą miłością? Jak potoczą się dalsze losy Antolki i Janka? Jakie niespodzianki zgotował dla nich los?

Antolka to nie tylko piękna powieść o miłości, ale też książka przywracająca wiarę w mężczyzn. Wprawdzie Wienio usiłuje wykorzystać naiwne dziewczyny, które zostały otumanione tabletkami gwałtu, ale Janek stanowi jego przeciwieństwo. Dokłada wszelkich starań, aby uchronić biedne kobiety przed cierpieniem na całe życie.

Komentarze

Zostaw komentarz