Kultura Styl życia

Anka i piekło szczęścia – Nina Majewska-Brown

Anka i piekło szczęścia

Anka i piekło szczęścia to trzeci tom przygód dobrze nam już znanej, głównej bohaterki. Nie da się go przeczytać bez znajomości poprzednich części. Nina Majewska-Brown kończy bowiem każdy tom w sposób intrygujący, który znajduje rozwinięcie w następnej książce.

Anka i piekło szczęścia, czyli książka o stalkingu

Anka i piekło szczęścia to powieść poświęcona niezwykle ważnemu tematowi. Stalking jest to uporczywe nękanie i prześladowanie drugiej osoby, które stosunkowo od niedawna jest w Polsce przestępstwem. Ofiarą może paść każdy. Anka, która w poprzedniej części marzyła o wielkiej miłości, postanowiła ją odnaleźć w internecie. Tak poznała Artura, który wydawał się spełnieniem jej marzeń, a w rzeczywistości okazał się największym koszmarem.

Gdy ukochany okazuje się twoim prześladowcą

Mężczyzna umiejętnie rozkochał w sobie Ankę. Był tak przekonujący, że kobieta oddała mu swoje oszczędności, z myślą o nim zaciągnęła długi. To właśnie z Arturem Anka zdradziła swojego męża, z którym od pewnego czasu jej się nie układało, bowiem w relacji brakowało iskry. Z czasem Artur okazał się groźnym stalkerem, który za główną bohaterką przeprowadził się do Poznania. Tam do niej wydzwania, pisze i nachodzi ją w domu. Anka dostrzega w nim zagrożenie dla siebie i swoich bliskich. Jej mąż zauważył, że kobieta zachowuje się w dziwny, nietypowy dla siebie sposób. To go zaniepokoiło, ale ona nie chciała mu zdradzić, o co chodzi. W końcu musiałaby mu wyjawić prawdę o zdradzie, co mogłoby położyć kres jego małżeństwu.

Młodzi rodzice i ich dziecko

Kamil, syn głównej bohaterki, wraz ze swoją dziewczyną, Anetą, doczekał się ślicznej córki, której nadał imię Zosia. Młodzi ludzie szybko poczuli, że przytłacza ich odpowiedzialność za dziecko. Niemniej Aneta dość szybko odnalazła się w nowej roli, Kamilowi zajęło to dużo więcej czasu. Anka dość szybko pospieszyła młodym z pomocą, zostając najlepszą babcią i teściową.

Jak Anka poradzi sobie ze stalkerem? Czy poprosi o pomoc najbliższych? Jak jej romans odbije się na małżeństwie? Czy sytuacja, w której się znalazła, pomoże jej wyciągnąć wnioski i unikać tych samych błędów w przyszłości?

Powieść idealna na zimowy wieczór

Choć Anka i piekło szczęścia porusza ciężką tematykę, to książkę dzięki wartkiej, pierwszoosobowej narracji czyta się naprawdę szybko i przyjemnie. To powieść, którą można dosłownie pochłonąć w jeden wieczór.

Komentarze (4)

Zostaw komentarz