Kultura Styl życia

Anka i diabeł stróż – Nina Majewska-Brown

anka i diabeł stróż

To drugi tom przygód Anki, która jest kobietą po czterdziestce i boryka się z poczuciem osamotnienia. Gdy człowieka ogarniają takie myśli jak główną bohaterkę powieści Niny Majewskiej-Brown, jest on skłonny popełniać różnego rodzaju głupstwa.  Wszystko to w poszukiwaniu utraconych emocji i nadziei. Anka i diabeł stróż to książka napisana lekkim i barwnym językiem, która mimo wszystko skłania do refleksji.

Anka i diabeł stróż – powieść o problemach kobiety po czterdziestce

Anka staje przed nie lada wyzwaniem, jej życie zmienia się o 180 stopni i musi ona uporać się z paroma dość istotnymi kwestiami. Po pierwsze, przeprowadziła się na znienawidzoną wieś. To zasługa jej męża, który kupił nieruchomość za jej plecami. Po drugie, niebawem zostanie babcią. To z kolei stanie się za sprawą jej nastoletniego syna, który zrobił dziecko Anecie, a teraz ma to wszystko w nosie i nie umie odnaleźć w sobie nawet za grosz odpowiedzialności.  Jakby tego było mało, Ance przyjdzie stawić czoła znienawidzonej szefowej, Marlenie, która zawsze ma o wszystko pretensje.

Małżeństwo, w którym wygasł ogień

Małżeństwo Anki uchodzi za dość udane.  Nie ma w nim miejsca na awantury, przemoc czy poniżanie. Mimo to kobieta nie czuje się w nim szczęśliwa. Żar, który kiedyś połączył ją z mężem, wyparował jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.  Obecnie między Anką a nim nie ma nawet śladu dawnej namiętności. Główna bohaterka nie czuje się atrakcyjna, dopada ją natomiast frustracja. W ten oto sposób staje się podatna na manipulacje. Z jej słabości korzysta pewien mężczyzna z drugiego końca Polski, którego Anka poznaje przez internet.

Dlaczego Anka zadłuża się dla mężczyzny, którego nie zna?

Anka pod naciskiem wirtualnego znajomego zadłuża się na dość pokaźną sumę, a wszystko to po to, by wesprzeć finansowo swojego przyjaciela. Kobieta postępuje zupełnie irracjonalnie, jest gotowa oddać mu wszystko, co posiada i może zdobyć. Przez swoje wirtualne zauroczenie nie tylko zostaje bez pieniędzy, ale też bez przyjaciół. Wszyscy znajomi odsuwają się bowiem od Anki.

Choć główna bohaterka zachowuje się jak nastolatka, trudno jej się dziwić. Czasem w związku dzieje się tak źle, że kobieta szuka potwierdzenia własnej atrakcyjności poza nim. Chęć bycia pożądaną, wyjątkową i tą jedyną czasem pozbawia nas zdrowego rozsądku. Tak było w przypadku Anki. Mąż od dawna nie zaspokajał jej potrzeb emocjonalnych, brakowało między nimi przyciągania, tego czegoś, co sprawia, że nie potrafimy przestać myśleć o drugiej osobie.  Wirtualny znajomy dał Ance wszystko to, czego jej brakowało. Umiejętnie dobierał słowa. Wiedział, co i kiedy napisać, aby kobieta bez oporów podzieliła się z nim swoim majątkiem. Mężczyzna poznany przez internet przypomina poniekąd serialowego Tulipana. Wie, jak uwodzić kobiety i robić to skutecznie. Doskonale rozumie, czego potrzebują, aby poczuć się szczęśliwe i jedyne w swoim rodzaju.   Ta wiedza stanowi dla niego kartę przetargową. Wyposażony w nią może mącić kobietom w głowach, wyłudzając spore sumy pieniędzy.

Powieść o kobietach i dla kobiet

Anka i diabeł stróż to powieść, którą naprawdę warto przeczytać, aby zrozumieć, jak ważne jest codzienne i nieustające zainteresowanie ze strony partnera. Bez namiętności i czułości naprawdę trudno czuć się szczęśliwą, nawet mając udaną rodzinę i nie najgorszą pracę. Każdy człowiek chce czuć się wyjątkowy dla drugiej osoby i wciąż dla niej atrakcyjny. Anka i diabeł stróż to książka bliska sercu każdej kobiety, którą czyta się szybko i przyjemnie.

Komentarze

Zostaw komentarz