trening-dla-mezczyzn-po-40-tce

Aktywność fizyczna w wieku średnim jest najskuteczniejszym sposobem na pobudzenie naszego organizmu do produkcji hormonu męskości. Testosteron śmiało możemy nazywać najważniejszym hormonem u mężczyzn, dlatego jego spadek jest niepożądanym zjawiskiem.

Oczywiście każdy organizm charakteryzuje się innym dla siebie, maksymalnym stężeniem testosteronu, lecz spadki jego produkcji odczuwalne są dla wszystkich.

Efekt jest taki, że przy znacznym spadku stężenia testosteronu w organizmie dorosłego mężczyzny zaczynają się pojawiać objawy pogarszania kondycji fizycznej i psychicznej. Dochodzą do tego typowe objawy wieku średniego związane z pojawianiem się różnych chorób.

Dodatkowy testosteron

Najskuteczniejszym sposobem na poprawę bilansu hormonalnego u mężczyzn jest trening siłowy.

Dlaczego? Ponieważ intensywne treningi z użyciem ciężarów (oczywiście odpowiednio dobranych) powodują mikrouszkodzenia w komórkach mięśniowych. Jest to zjawisko dla nas pożądane, gdyż w tym momencie organizm produkuje zwiększoną ilość testosteronu, w zależności od ilości i wielkości uszkodzeń.

Testosteron rozpoczyna proces syntezy białek, który ma na celu uzupełnienie powstałych w wyniku treningu ubytków. Tak w skrócie wygląda zależność pomiędzy treningami, a produkcją testosteronu.

Borys