Analiza kolorystyczna

Analiza kolorystyczna w ostatnich latach cieszy się dużą popularnością. Decydują się na nią nie tylko gwiazdy oraz businesswoman, ale także zwykłe kobiety, które pragną wyglądać pięknie. Bardzo często niewłaściwy dobór barw w naszym ubiorze i makijażu zamiast podkreślać naszą urodę, odbiera nam wyrazistość i sprawia, że wyglądamy na zmęczone. Czy warto przeprowadzić analizę kolorystyczną?

Analiza kolorystyczna początkiem zmian

Analiza kolorystyczna stanowi duże ułatwienie. Jeśli trafimy na profesjonalistę, pomoże nam dobrać kolory pomadek, cieni do powiek i ubrań. Jego porady mogą okazać się cenne także przy zmianie fryzury. Czasem wybieramy odcień włosów, który jest całkowicie niekompatybilny z naszą karnacją i mocno się z nią kłóci. Zdarza się też tak, że wiecznie wyglądamy na smutne lub zmęczone, bo ubieramy się w niekorzystne dla nas odcienie.

Jak stać się atrakcyjną bez operacji plastycznej?

Wiele kobiet po analizie kolorystycznej zyskało sporo na atrakcyjności. Odpowiednio dobrane barwy potrafią wydobyć to, co w nas najlepsze. Tak naprawdę, by wyglądać lepiej, nie musimy poddawać się inwazyjnym zabiegom medycyny estetycznej czy operacjom plastycznym. Czasem wystarczy zmienić kolor szminki, odcień włosów czy sukienki.

Oszczędność pieniędzy

Analiza kolorystyczna pomaga zaoszczędzić sporo pieniędzy. Owszem, sama w sobie kosztuje, ale gdy wiemy, jakie odcienie nam służą, nie kupujemy rzeczy, które potem leżą odłogiem, bo nie czujemy się w nich zbyt komfortowo.

Obalanie mitów modowych

Dzięki analizie kolorystycznej wiele osób obaliło mity, które funkcjonują w obiegowej opinii. Przede wszystkim uniwersalność takich kolorów jak biel czy czerń. Owszem, są to barwy neutralne, które można swobodnie łączyć ze wszystkimi kolorami, ale nie każdemu pasują. Jeśli mamy czarne włosy i oczy, czarna sukienka czy koszula będą nadawały naszej twarzy smutny, posępny wyraz. Na dodatek postarzają i wydobywają na wierzch wszelkie niedoskonałości cery. Natomiast blondynki może wymywać biel, ich włosy mogą się za bardzo zlewać z tym kolorem, co też nie jest zbyt korzystne.

Czy musisz rezygnować z kolorów spoza swojej palety barw?

Warto jednak pamiętać, że analiza kolorystyczna daje nam pewne ogólne wskazówki. Nie musimy całkowicie rezygnować z pomarańczu, nawet jeśli nie leży w naszej palecie kolorów. Drobne pomarańczowe akcenty na bluzce w naszym kolorze nie odbiorą nam uroku. Dużo robi też makijaż. Możemy tak pomalować oczy i usta, że kolor, który jest dla nas wymywający, nie będzie aż tak się z nami zlewał. Np. bladolice brunetki na ogół kiepsko wyglądają w beżu, ale jeśli pomalują usta na czerwono lub oczy przyozdobią fuksją, to ten kolor nie będzie ich tak mocno wymywał.