Natura i eko Naturalne piękno

Akupunktura kosmetyczna

akupunktura-kosmetyczna

Marzeniem wielu kobiet jest piękna skóra i utrzymani jej w świetnym stanie przez wiele lat. W tym celu panie wklepują w nią różnorodne balsamy i kremy, masują i rozciągają na siłowni. Często też uciekają się do mało popularnych sposobów, między innymi do akupunktury.

Krótka historia akupunktury

Akupunktura znana jest na świecie już od kilku tysięcy lat. Zazwyczaj stosuje się ją w celach zdrowotnych, ale może być także świetnym sposobem na poprawę urody. Akupunktura kosmetyczna stosowana była już w X wieku – pierwsze wzmianki pochodzą z czasów panowania dynastii Song. Chińczycy od setek lat w ten sposób usuwają i zmniejszają zmarszczki.

Zabieg akupunktury kosmetycznej

Zabieg akupunktury kosmetycznej polega na nakłuciu odpowiednich punktów na twarzy bądź na ciele oraz na bardzo delikatnym masowaniu skóry. Sam zabieg trwa około 30 minut, jednak dla osiągnięcia ciekawych efektów należy się poddać całej serii (po 1 bądź po 2 w tygodniu). Podczas zabiegu skóra nakłuwana jest bardzo cienkimi, sterylnymi i jednorazowymi igłami. Pacjent odczuwa jedynie delikatne szczypanie w chwili ukłucia. Czasami w tych miejscach pojawiają się małe sińce, zależy to jednak od indywidualnej reakcji organizmu.

Akupunktura kosmetyczna i jej zastosowanie

Akupunktura kosmetyczna jest polecana w wielu przypadkach, m.in. w celu:

  • wyleczenia trądziku czy inne chorób skóry,
  • usunięcia płytkich zmarszczek,
  • zmniejszenia głębszych zmarszczek,
  • usunięcia worków pod oczami,
  • podniesienia opadającej powieki,
  • ujędrnienia, nawilżenia i ożywienia skóry,
  • poprawy samopoczucia.

Sabina Sosnowska

Marzeniem wielu kobiet jest piękna skóra i utrzymani jej w świetnym stanie przez wiele lat. W tym celu panie wklepują w nią różnorodne balsamy i kremy, masują i rozciągają na siłowni. Często też uciekają się do mało popularnych sposobów, między innymi do akupunktury.

Akupunktura – przeciwwskazania

Akupunktura kosmetyczna to naturalny zabieg, podczas którego skóra jest nakłuwana, ale nie jest do niej nic wprowadzane, dlatego też nie ma prawie żadnych przeciwwskazań do jego zastosowania. Jedynie wtedy, kiedy pacjentka cierpi na migreny bądź poddawała się wcześniej zabiegom z użyciem botoksu, akupunktura nie może być zastosowana.

Akupunktura kosmetyczna – działa czy nie

Akupunktura kosmetyczna pozytywnie wpływa na skórę – poprawia jej elastyczność i koloryt, wzmacnia, sprawia, że staje się jędrniejsza. Co ważne, rozluźnia mięśnie, dzięki czemu pacjentka relaksuje się i osiąga wewnętrzną harmonię, co przekłada się na lepszy komfort życia.
Podstawą akupunktury jest to, iż pracuje ona na poziomie naturalnej energii pacjentki. Po całej serii zabiegów zmienia się zarówno ciało, jak i dusza i umysł pacjentki. Pozytywne wpływy akupunktury potwierdzone są także przez naukowe badania.

Akupunktura kosmetyczna rozluźnia ciało i odmładza skórę, ale w naturalnym stopniu. Nie daje ona tak spektakularnych efektów jak np. botoks. Jest to raczej zabieg dla osób, które chcą odmłodzić i odżywić swoją skórę dzięki mocy organizmu a nie pomocy zewnętrznych środków.

Sabina Sosnowska

Komentarze (3)

pati25

10 lat temu

To bardzo ciekawy zabieg.Opis,zalety akupunktury twarzy zachęcają do poddania się temu zabiegowi.Na ppewno nie zaszkodzi a wiele pomoże.Miałabym kilka powodów,aby
poddać się temu zabiegowi

Mindi

10 lat temu

To dla mnie byłby za duży stres taki zabieg akupunktury twarzy. Nie robią na mnie wrażenia nakłucia całego ciała ale twarz mam bardzo wrażliwą. Ale chciałabym zobaczyć efekty takiego zabiegu.

dulcynea

10 lat temu

Chętnie poddałabym się zabiegowi akupunktury kosmetycznej, aby zmniejszyć zmarszczki w sposób naturalny.Konkretnie poprawić sprężystość skóry, bardziej niż zredukować zmarszczki , oraz poprawić koloryt skóry.
Muszę poszukać takiego gabinetu:-X

Zostaw komentarz