Andropauza Męska Strefa Seks +40

Aktywność seksualna a andropauza

aktywnosc-seksualna-a-andropauza

Aktywność seksualna dla każdego jest niezwykle ważna. Z wiekiem u mężczyzn maleje ilość testosteronu. Wraz z obniżeniem poziomu tego ważnego, męskiego hormonu, obniża sie zarówno libido, jak i sprawność seksualna mężczyzn

Coraz mniej ochoty

Spadek męskiego hormonu płodności wpływa na zmniejszenie masy kostnej i mięśniowej, nadwagę, pogorszenie samopoczucia. Większość mężczyzn skarży się również na zaburzenia sprawności seksualnej.

W młodym wieku mężczyzna przeżywa dwa stopnie orgazmu:

  • odczucie zbliżania się wytrysku
  • ejakulację.

Mężczyźni w trakcie andropauzy zupełnie zatracają pierwszą fazę. Ponad to z wiekiem siła wytrysku zmniejsza się, a wzwód trwa bardzo krótko. Część mężczyzn niekiedy nie ma wytrysku w trakcie stosunku, nie oznacza to jednak, że nie odnieśli oni satysfakcji.

Coraz więcej czasu

Po osiągnięciu pięćdziesiątego roku życia proces wzwodu członka trwa nieco dłużej. Nawet jeśli jest on stymulowany bezpośrednio, pełny wzwód zostaje osiągnięty po upływie kilkunastu lub kilkudziesięciu minut. Znika natomiast problem przedwczesnego wytrysku, co sprawia, że stosunek może trwać o wiele dłużej, a kobieta osiąga większą satysfakcję.

Anna Ś+JPR

Z wiekiem u mężczyzn maleje ilość testosteronu. Wraz z obniżeniem poziomu tego ważnego, męskiego hormonu, obniża sie zarówno libido, jak i sprawność seksualna mężczyzn

Aby łagodzić objawy andropauzy zaleca się stosowanie hormonalnej terapii zastępczej, która ma na celu zwiększenie ilości testosteronu we krwi. Wpływa to na polepszenie życia seksualnego.

Jednak nie tylko spadek męskiego hormonu powoduje kłopoty z impotencją. Często są one wywołane różnymi chorobami (takimi jak miażdżyca, cukrzyca, nadciśnienie), długotrwałym stosowaniem różnych leków, zabiegami chirurgicznymi związanymi z rakiem prostaty.

Dodatkowo może pojawić się lęk przed niemożnością usatysfakcjonowania partnerki, brakiem wzwodu, zmęczeniem w trakcie stosunku. Mężczyzna może wycofywać się z interakcji seksualnych, co kobieta mylnie odbiera jako spadek zainteresowania ze strony męża.

Mężczyźni nie lubią się przyznawać, że tam na dole coś nie gra, gdyż w naszej kulturze męskość jest silnie związana z wielkością członka, umiejętnościami w łóżku – ogólnie od strefy seksualnej, w której mężczyzna musi odgrywać dominująca rolę. Problem męskiego libido wymaga od kobiety delikatności i cierpliwości.

Aby poprawić komfort życia seksualnego można zastosować różne środki farmakologiczne. Należy jednak pamiętać, że dobrać je powinien lekarz. Warto także wspólnie z partnerem udać się do seksuologa.

Anna Ś+JPR

Z wiekiem u mężczyzn maleje ilość testosteronu. Wraz z obniżeniem poziomu tego ważnego, męskiego hormonu, obniża sie zarówno libido, jak i sprawność seksualna mężczyzn

Lekarz od seksu

Pójście do seksuologa jest nadal jeszcze większym powodem do wstydu, niż wizyta u psychologia. Tymczasem seksuolog nie tylko doradzi skuteczną terapię, ale służy pomocą w nauczeniu nowych technik stymulacji prącia, zasugeruje zmianę pozycji na taką, która obojgu partnerom przyniesie satysfakcję.

Seksuolog przede wszystkim postara się zdiagnozować źródło problemu. Jeśli trzeba, zasugeruje wizytę u urologa – lub ginekologa, jeśli zauważy, że problem może wynikać z tego, co się dzieje z ciałem kobiety. Większość specjalistów z tej dziedziny odznacza się wyjątkową delikatnością i taktem: nie będzie zmuszał partnerów do uprawiania seksu na jego oczach, nie będzie wulgarny, a życzliwy i pomocny.

Problemy natury seksualnej, które dotykają mężczyzn w andropauzie, budzą wielki lęk, opór i frustrację. Pocieszające jest to, że i partnerki przechodzą trudny okres menopauzy, dlatego tak ważne jest, by partnerzy nawzajem się wspierali i dużo rozmawiali o swoich obawach.

Anna Ś+JPR

Komentarze (3)

pati25

11 lat temu

Andropauza u mężczyzn tak samo jak meno u kobiet przynosi wiele zmian.Spadek hormonu,teststeronu wiąże się z obniżeniem sprawności seksualnej

mejgosia

11 lat temu

Chwilowo nie zauważyłam zmian w jakości, ale czasami Zbyś jest bardzo nerwowy, zastanawiam się czy to efekt zbliżenia do 50- ki?

Zostaw komentarz