Seks Stop z rutyną!

Afrodyzjaki w kuchni

afrodyzjaki-w-kuchni

Afrodyzjak każdemu kojarzy się z miłością i uniesieniami miłosnymi. Dawniej były różnego rodzaju eliksiry i pigułki i do dnia dzisiejszego ich moc okazuje się niepodważalna. Czy wiesz, że przyprawy kuchenne również posiadają odurzającą moc?

Tysiącletnia tradycja

W średniowieczu uważano przyprawy korzenne za most między ziemią a rajem, który był niezmierzonym ogrodem miłosnym pachnącym aromatycznym cynamonem, muszkatem, imbirem i goździkami. Pobudzające mieszanki tych składników występowały we wszystkich kulturach od Indii, przez Bliski Wschód po Afrykę. W Europie dzięki swym nadzwyczajnym mocom zasłynęły pastylki z Seraju zwierające zioła i zmielone kamienie szlachetne.

Sekret przypraw korzennych

Przyprawy zawdzięczają swoją moc olejkom eterycznym, które lekko podnoszą ciśnienie i pobudzają krążenie, a tym samym poprawiają ukrwienie narządów płciowych i wzmagają satysfakcję seksualną. Niektóre składniki olejków działają oszałamiająco, a inne – drażniąco na różne rejony ciała.

Ukierunkowane działanie

Wiele naturalnych afrodyzjaków ma działanie pobudzające, ale są też konkretne kompozycje o sprecyzowanym działaniu. Każda z roślin specjalizuje się w czymś szczególnym, np. czosnek pobudzający energię życiową ma też inną moc. Zagryzany ziarnami kawy i kminku wspomaga erekcję. Ostry zapach z ust usuwa się jedząc świeżą natkę pietruszki i goździki, które ożywiają zmysły. Pośród najskuteczniejszych afrodyzjaków kuchennych znajdują się: cynamon, kardamon, imbir i chili. Cynamon bardzo pobudza pożądanie u obu płci. Imbir polepsza nasze krążenie krwi, a tym samym bardziej nas rozpala.

Erekcja

Znaną metodą na wywołanie erekcji było smarowanie narządów płciowych olejem cynamonowym lub muszkatołowym. W niemieckiej medycynie ludowej znane są przepisy na ciasto pieprzowe, którym młoda kobieta częstowała swojego kochanka, by potem cieszyć się życiem pełnym rozkoszy. Skuteczny jest także korzeń rośliny żeń-szeń, pochodzący z kolebki wyrafinowanej sztuki miłosnej – Dalekiego Wschodu. Dzięki potędze nalewki z tego korzenia z dodatkiem mandragory lekarskiej, chińscy cesarze mogli zaspokoić tysiąc nałożnic. Natomiast suszona papryczka chili to afrodyzjak pobudzający mężczyzn do długich nocnych igraszek.

Anna Kwiatkowska

Afrodyzjak każdemu kojarzy się z miłością i uniesieniami miłosnymi. Dawniej były różnego rodzaju eliksiry i pigułki i do dnia dzisiejszego ich moc okazuje się niepodważalna. Czy wiesz, że przyprawy kuchenne również posiadają odurzającą moc?

Miłosna kuchnia

Podczas przyrządzania romantycznej kolacji warto pamiętać o szczypcie pieprzu, imbiru, gałki muszkatołowej i cynamonu. W słowiańskiej medycynie ludowej zalecano także czosnek i cebulę. Niezwykłe moce przypisywano też kolendrze i anyżkowi. Miłosne polewki gotowano z dodatkiem cząbru i lubczyku.

Spróbuj. Warto!

Zadbaj o wstęp do gry miłosnej, który może stać się doskonalszy dzięki cudownemu działaniu niektórych przypraw kuchennych. Przygotowując potrawy wykorzystaj jedną lub kilka z tych roślin, pamiętaj też o winie, aromatycznych świecach i pachnących preparatach do masażu. Na pewno przyniosą wspaniałe efekty.

Anna Kwiatkowska

Komentarze (6)

mejgosia

6 lat temu

A ja dostałam właśnie dużo tureckich przypraw, więc mam okazję odkryć, które z nich to afrodyzjaki!(LOL) Jak je rozszyfruje to podzielę się opinią!:-d

pati25

6 lat temu

Niekoniecznie wszystkie przyprrawy tu wymienione należą do moich ulubionych w kuchni.Używam cczosnek,pieprz,imbir,cebulę,gożdziki.No i dużo pietruszki 🙂

Mindi

6 lat temu

Cóż, trochę naturalnej magii w życiu i ja używam
(devil) Bardzo lubię cynamon, lubczyk i przyprawę chilli. A imbir parzę w chłodne wieczory bo wiedziałam, że rozgrzewa… choć nie myślałam, że to afrodyzjak 😉

filodendron

6 lat temu

Ja używam dużo przypraw, jak się okazuje afrodyzjaków, np. bardzo smaczny jest jogurt z łyżeczką cynamonu ,gruszki z goździkami w winie ,czy zioła do mięs. Chyba trzeba je stosować w dużych ilościach ,żeby „zaafrodyzjakowały „:-X

dulcynea

6 lat temu

Ja też okazuje się stosuję w swojej kuchni afrodyzjaki w postaci przypraw takich jak : lubczyk, pieprz , gałka muszkatołowa,dużo czosnku, cebulę.
Bo lubię konkretne smaki , intensywne
:-X
Lubię teź kadzidełka i świece zapachowe:-X

drobina

6 lat temu

Do moich ulubionych afrodyzjaków kuchennych należą cynamon i imbir. Przeczytałam artykuł i widzę, że mój wybór był trafny:-) (bandit)

Zostaw komentarz