Kultura Styl życia

Ada – Aleksander Ławski

Ada – Aleksander Ławski

Aleksander Ławski w powieści Ada ukazuje niezwykle rozrywkowe życie, jakie toczy się w urzędzie wojewódzkim w jednym z polskich miast. To jedna z tych historii, po które warto sięgnąć podczas wakacyjnych wojaży.

Gdy życie zawodowe splata się z prywatnym

W pewnym urzędzie wojewódzkim pracuje Ada, Zuza i Zbyszek. Choć mogłoby się wydawać, że ich życie zawodowe jest pełne nudy, to sytuacja prezentuje się zgoła odmienne. Bohaterowie powieści Ada nie koncentrują się wyłącznie na obowiązkach służbowych. Tak naprawdę ich życie napędzają nowe plotki, romanse i ciekawe wydarzenia. Urząd wojewódzki to miejsce, w którym życie prywatne mocno miesza się z zawodowym.  Nie brakuje tutaj sympatii i antypatii.

Szkolenie brzemienne w skutkach

Pewnego weekendu bohaterowie wyjeżdżają na długo wyczekiwane szkolenie do hotelu Orle Gniazdo. To właśnie podczas niego dojdzie do nieoczekiwanych zwrotów akcji, które na zawsze odmienią losy głównych bohaterów.

Nieoczekiwany romans?

Ada udaje się na spacer z Irkiem. Gdy mężczyzna proponuje kawę, boi się, że chodzi mu o pokój hotelowy i seks. Czuje, że dla niej tempo jest stanowczo zbyt szybkie. Ada wybiera sam spacer po leśnym dukcie, który przynosi nieoczekiwane zdarzenia.

Powieść Aleksandra Ławskiego intryguje i sprawia, że trudno oderwać się od lektury. To jedna z tych książek, które nie sposób odstawić na nocny stolik, dopóki nie pozna się zakończenia. Ada to idealna lektura na tegoroczne lato, pozwala bowiem oderwać się od problemów i trudów codzienności.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz