Kultura Styl życia

Abonent czasowo niedostępny – Katarzyna Kalicińska

Abonent czasowo niedostępny

Abonent czasowo niedostępny to świetnie skonstruowana powieść obyczajowa, która ukazuje emocje towarzyszące rozwodowi. Nikomu nie jest łatwo zakończyć pewien etap życia, który z założenia miał trwać wiecznie. W rzeczywistości jednak płomienne uczucie czasem wygasa i kończy się rozstaniem.

 Nieoczekiwane rozstanie

Mika jest kobietą po trzydziestce, której wydaje się, że może pochwalić się całkiem udanym małżeństwem. Kobieta ma też dzieci, wspaniałych przyjaciół, piękny dom i znakomicie prosperującą firmę w telewizyjnym show-biznesie. Kiedy Mika czuje się w pełni usatysfakcjonowaną kobietą, która znajduje się w najlepszym momencie swojego życia, jej mąż oświadcza jej, że chce rozwodu.

 Rozwód niczym wojna

Rozstanie po latach nie jest łatwe, z pewnością nie jest to pokojowy rozwód. Przyjaciele oraz znajomi muszą przystąpić do jednego z obozów – poprzeć zdecydowanie Mikę lub jej męża.  Życie głównej bohaterki przypomina rollercoaster. Czasem pędzi w górę, a czasem w dół.  Kobieta szuka ukojenia w przypadkowych romansach, rozwoju kariery zawodowej i imprezach do białego rana. Robi to wszystko, aby uporać się z uczuciem odrzucenia.  Mice przyjdzie jednak na nowo ułożyć relacje z przyjaciółmi, dziećmi, partnerem telewizyjnym i eksmężem.  Pozytywne emocje przeplatają się z negatywnymi. Ale w końcu rozwód nigdy nie jest łatwy i przyjemny.

 Kto okaże się oparciem w trudnych chwilach?

Kto udzieli Mice wsparcia, gdy ta znajdzie się na życiowym zakręcie? Główna bohaterka pragnie ocalić to, co najważniejsze i posklejać swoje złamane serce. Czy to się jej uda?  Odpowiedzi na te i inne pytanie znajdziecie w powieści Abonent czasowo niedostępny. To pierwsza powieść Katarzyny Kalicińskiej, której jest ona jedyną autorką. Wcześniej wydała książkę wraz z Małgorzatą Kalicińską, autorką bestsellerowego Domu nad rozlewiskiem.

Komentarze (3)

Zostaw komentarz