Miłość i związki

9 rzeczy, których kobiety nie znoszą

czego kobiety nie znoszą

Mężczyźni czasem zachowują się jak słoń w składzie porcelany. Mniej lub bardziej świadomie okazują kobiecie brak szacunku i tym samym zrażają ją do siebie.  Przedstawiamy 9 rzeczy, których kobiety nie znoszą.

Ingerowania w ich styl

Każda z nas ma swój styl i wie, w czym czuje się najlepiej. Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje. Każdy ma swoje preferencje i dobrze. Gorzej jednak, gdy mężczyzna widząc, z kim ma do czynienia, zakłada, że z czasem urobi kobietę na swoją modłę i przekona ją do noszenia szpilek, których ona nie znosi lub z brunetki zrobi blondynkę. Kobieta wie, jak chce wyglądać i nie zmieni zdania, bo dlaczego miałaby przestać być sobą? Urabianie kogoś na swoją modłę jest z góry skazane na niepowodzenie. Dobra rada: szukasz blondynki chodzącej na szpilkach, to nie umawiaj się z brunetką w płaskich butach. Po co ci to?

Ograniczania kontaktu z przyjaciółmi

Każdy z nas ma swoich przyjaciół i to normalne, że chce z nimi utrzymywać kontakt.  Mężczyzna nie powinien mieć pretensji o to, że spotykamy się ze znajomymi, idziemy do nich na urodziny, rozmawiamy wieczorem przez telefon etc. To normalne relacje międzyludzkie, które nie stanowią dla niego żadnego zagrożenia. Ograniczanie kontaktu z przyjaciółmi to zachowanie, którego nie wolno przeoczyć. Nie chodzi o to, by ignorować partnera i zawsze stawiać go za przyjaciółmi. On powinien być od nich ważniejszy, co nie oznacza, że w ogóle mamy zerwać z nimi kontakt.

9 rzeczy, których kobiety nie znoszą. Przemocy

Facet, który znęca się fizycznie lub psychicznie nad kobietą, na ogół sam jest bardzo słaby i daje ujście negatywnym emocjom w niewłaściwy sposób.  Tam, gdzie pojawia się jakakolwiek forma przemocy, kobieta powinna zdawać sobie sprawę, że to ostatni dzwonek, aby uciec od mężczyzny i zacząć na nowo układać sobie życie. Nieważne, czy rękę podnosi mąż czy narzeczony, od sprawcy przemocy trzeba po prostu odejść.

Wulgarnego traktowania i chamskich odzywek

Niektórzy mężczyźni potrafią zadziwić swoimi chamskimi odzywkami. Facet, który na imprezie mówi swojej dziewczynie przy wszystkich znajomych, że powinna schudnąć i jeździć do pracy na rowerze, zachowuje się nie tylko nietaktownie, ale przede wszystkim pokazuje, że mu nie zależy na kobiecie.  Pamiętajmy, że żadna z nas nie zasługuje na wulgarne traktowanie i rolę worka treningowego, na którym można się wyżyć lub zademonstrować przed kolegami, jaki to ja jestem do przodu, bo umiem ją ustawić do pionu.

Niewierności

Kobiety nie znoszą babiarzy. Co nam po facecie, który wciąż rozgląda się za innymi kobietami. W taką relację w ogóle nie warto angażować sił i emocji. Lepiej skoncentrować się na pożytecznych rzeczach i pozytywnych relacjach. A właściwy facet kiedyś w końcu pojawi się na horyzoncie. Pamiętajmy, że żaden mężczyzna nie jest ostatnim przedstawicielem płci przeciwnej na ziemi, aby godzić się na wszystko, w tym upokarzanie i zdradę.

Nieliczenia się z ich zdaniem

Kobiety nie lubią, gdy mężczyzna kompletnie nie liczy się z ich zdaniem. Gdy chce im wszystko narzucić, począwszy od stroju, a skończywszy na miejscu, w którym powinny pracować.  O wszystkim można porozmawiać i przedstawić swoje rację, ale jeśli czujesz presję z jego strony, to znaczy, że coś tu nie gra. Nie daj się manipulacji. Ta często jest ubrana w komplementy i troskę. Jesteś taka ładna, że świetnie wyglądasz w dresach, powinnaś zrezygnować z pracy, bo w firmie zrobiła się nerwowa atmosfera, a stres jest szkodliwy dla zdrowia.  On niby jest dla ciebie dobry, a w rzeczywistości chce, abyś ubierała się w łachmany, aby nikt przypadkiem nie zwrócił na ciebie uwagi na ulicy. Zrezygnowała z pracy, bo jest o ciebie chorobliwie zazdrosny. Zwróć uwagę, czy on w ogóle pyta cię o zdanie i chce podyskutować na ten temat, czy od razu wylatuje z grubej rury z prostymi rozwiązaniami lub sugestiami, które niby są luźne, ale tak naprawdę próbuje tobą manipulować i w ten sposób coś na tobie wymóc.

Sprowadzania wszystkiego do seksu

Jesteś na niego wściekła i chcesz wyjaśnić sporną kwestię, on nie chce rozmawiać, natomiast próbuje cię zaciągnąć do łóżka, aby rozluźnić atmosferę.  Albo inaczej – on nigdzie nie chce z tobą wychodzić, nie interesuje go, co czujesz i lubisz. Nie ma znaczenia, co dzieje się w twoim życiu. On chce tylko jednego i uparcie do tego dąży.

Odpisywania na drugi dzień

Wiadomo, że jesteśmy zabiegani. Rano praca, wieczorem nadgodziny lub inne obowiązki. Nie zawsze możemy odpisać na wiadomość, ale w ciągu dnia na pewno zdarzy się taka chwila, kiedy mamy chwilę oddechu. Wysłanie SMS-a z odpowiedzią to góra 2 minuty roboty. 2 minuty w skali 24 godzin. Odpisywanie nazajutrz albo w ogóle okropnie drażni kobiety. Nieważne, czy chodzi o poważną sprawę czy jakąś drobnostkę. Jeśli kobieta nie zasypuje faceta wiadomościami, naprawdę nic mu się nie stanie, jeśli bez zbędnej zwłoki odpisze na SMS-a.

Wiecznego braku czasu

To normalne, że każdy ma gorszy okres w pracy. Musi robić nadgodziny, bo brakuje pracowników, ktoś poszedł na chorobowe etc. Niemniej permanentny brak czasu wydaje się dość podejrzaną sprawą. Kobiety nie znoszą czekać całą wieczność na spotkanie z facetem. Każda z nas ma przynajmniej kilkadziesiąt ciekawszych pomysłów na spędzenie weekendu niż czekanie, aż facet łaskawie się odezwie.

Komentarze (6)

linea

4 lata temu

W zupełności zgadzam z artykułem.
A co facetów, to fajnie jak nie trzeba ich układać tylko od razu są normalni i rozumieją potrzeby innych, a nie tylko swoje. Po co męczyć się z mężczyzną, który jest egoistą i myśli tylko o sobie, a próba zmiany jego charakteru może nas kosztować wiele zdrowia. Ja wymieniłam takiego na lepszy model, który mnie przede wszystkim szanuje i wspiera we wszystkim co robię 🙂

  Aneta

  4 lata temu

  Ja osobiscie nawet uważam, ze czyjegos charakteru za bardzo sie nie zmieni. I naiwne są te kobiety co myslą, ze jak poprowadza wybranka do ołtarza, to on na pewno przeżyje cudowna przemianę… Czasem tak, tylko zazwyczaj nie w tą strone w którą kobieta oczekuje…

   Irena

   4 lata temu

   Zgadzam się, że mężczyzna prędzej zmieni się w tą drugą stronę czyli na gorsze.
   Moja koleżanka też myślała, że zmieni swojego męża na lepsze, że po ślubie będzie cudowniej niż przed. Zawsze był o nią zazdrosny i nawet była z tego dumna, bo to przecież oznaka miłości. Nic bardziej mylnego. Po ślubie kontrolował każdy jej krok. Potrafił pójść za nią nawet do lokalu w którym umówiła się z koleżankami.

dulcynea

4 lata temu

To są z pewnością rzeczy , których kobiety nie znoszą .
Jestem, z tego wynika , typową kobietą bo tych rzeczy nienawidzę .
Działają mi na nerwy i wywołują u mnie agresję.
Wiele z tych wymienionych udało mi się u męża „wypełnić”.
A powiem Wam też, że warto walczyć w związku o swoje ( należy też uszanować partnera i jego prawa) , bo z czasem udaje się trochę „ułożyć” partnera . Mówię o tym bo moja znajoma po trzydziestu kilku latach małżeństwa zaczęła zauważać , że mąż to brudas , cham i prostak. A do tej pory na eszystko przymykała oko 🙁

Zostaw komentarz