Miłość i związki

9 rzeczy, dzięki którym kobieta jest seksowna

seksowna kobieta

Wydawać by się mogło, że trzeba wyglądać niczym Marilyn Monroe lub Dita von Teese, aby wzbudzać pożądanie wśród mężczyzn. Tymczasem każda z  nas może być atrakcyjna dla płci przeciwnej. Przedstawiamy 9 rzeczy, dzięki którym kobieta jest seksowna.

 

Pewność siebie

Kobieta seksowna to kobieta znająca swoją wartość, która jest pewna siebie i nie boi się kroczyć przez życie. To normalne, że przytrafiają się jej wzloty i upadki, ale jej to nie załamuje. Ona wie, że niezależnie od tego, co zrobi facet, czy umówi się z nią na kolejną randkę, czy więcej się nie odezwie, ona nadal jest takim samym wartościowym człowiekiem. Pewności siebie nie należy mylić z byciem przemądrzałą. Ta druga cecha odpycha mężczyzn i studzi ich pożądanie. Pewność siebie nie jest natrętna, ona po prostu naturalnie bije z kobiety i przekłada się na jej codzienne zachowanie.

9 rzeczy, dzięki którym kobieta jest seksowna. Ambicja

Kobieta, która wie, co chce osiągnąć w życiu i nie boi się realizować swoich marzeń, jawi się mężczyznom jako niezwykle atrakcyjna. Może ona przestraszyć słabych facetów, którzy najchętniej zamknęliby swoją partnerkę w złotej klatce, aby ta im nie uciekła. Normalny mężczyzna doceni ambitną kobietę, która marzy o stworzeniu własnej firmy i jeszcze ją wesprze.

Mająca hobby

Nie ma nic gorszego od człowieka pozbawionego pasji. Aż trudno uwierzyć, że pośród licznych możliwości, jakie daje nam życie, ktoś nie umiał znaleźć swojego hobby. Jedni lubią podkręcać możliwości swoich samochodów, drudzy gotować, a trzeci czytać kryminały. Jednak wszyscy oni mają pasję. Mężczyźni cenią kobiety, które posiadają swoje hobby i poświęcają mu czas. Dla nich stanowi to gwarancję ciekawych tematów do rozmów oraz niezależności. Panie, które mają swoją pasję, nie robią facetowi awantury o to, że on znowu wyszedł pobiegać.

Miła i pomocna

Mężczyźni wciąż cenią kobiety, które są miłe i pomocne. Poradniki o zołzach kochanych przez facetów nie zaczarują rzeczywistości. Nie chodzi o to, że masz być naiwna i dawać się wykorzystywać, ale odrobina bycia miłą i pomocną jeszcze nikomu nie zaszkodziła.  Już sam fakt, że zapytasz faceta, jak się czuje i zapytasz, czy nie potrzebuje czegoś z apteki, gdy rozłoży go grypa, świadczy o tobie pozytywnie.

Szczera i nielubiąca kłótni

Seksowne kobiety to te, które potrafią zdobyć się na szczerość. Nie kłamią, nie kręcą, nie umawiają się jednocześnie z kilkoma facetami, aby wybrać tego jednego. Nie chodzi o to, że nie możesz przedstawić swojego zdania, które różni się od spostrzeżeń twojego mężczyzny. Ważne jest  jednak, jak to robisz. Jeśli go atakujesz, to z pewnością nie podchodzisz do sprawy w należyty sposób.

Kobieta z klasą

Nigdy nie zniżasz się do poziomu osoby, która cię obrazi lub zdenerwuje. Nie sięgasz po wulgaryzmy, rękoczyny, nie szukasz też zemsty. Po prostu zachowujesz spokój i opanowanie. Mężczyźni mają słabość do kobiet z klasą, które wiedzą, jak postąpić w każdej sytuacji.

Inteligentna

To nieprawda, że faceci szukają głupiutkiej blondynki. Tylko zakompleksieni mężczyźni będą się cieszyli, że usidlili niezbyt rozgarniętą kobietę. Normalny, mądry facet będzie szukał kogoś, kto będzie mógł stać się jego partnerem w dyskusji. Kogoś, kto ma swoje zainteresowania, jakąś wiedzę i nie boi się korzystać z mózgu.

Kobieta spontaniczna

Mężczyźni lubią kobiety, które potrafią być spontaniczne. Takie, które chętnie wyjdą z nimi na spacer, którego wcześniej nie planowały. Spotkają się wieczorem, gdy on spontanicznie zaproponuje piwo i wspólne oglądanie filmów.

Potrafiąca się bawić

Nie chodzi o to, że masz się upijać do nieprzytomności. Nietrzeźwość nie jest synonimem dobrej zabawy. To, że potrafisz się bawić, oznacza, że masz do siebie dystans i nie czepiasz się o drobiazgi. Dla mężczyzny to bardzo ważne, ponieważ każdy czasem potrzebuje się odprężyć, wychodząc na miasto.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (2)

Irena

5 lat temu

A ja uważam się za seksowną kobietę, bo pewność siebie jest bardzo ważna. Zresztą to właśnie dzięki mężczyznom uwierzyłam w siebie. Jako mała dziewczynka byłam wstydliwa, ale to oni swoimi komplementami, zaproszeniami na randkę i ciągłymi podrywami uświadomili mi że jestem atrakcyjna. A ja staram się to atrakcyjność uwydatniać.
Do tej listy dodałabym jeszcze uśmiech, który jest moją nieodzowna cechą…

dulcynea

5 lat temu

Bardzo fajny i ciekawy ten artykuł . Poczytałam i okazało się , że mogę być seksowna . A nigdy tak o sobie nie myślałam , mam zalety , mam też mnóstwo wad ( z którymi się zaprzyjaźniłam) .Jestem szczera i spontaniczna , mam swoje zainteresowania . Potrafię się bawić , ale nie czuję się seksowna .
Może ja jestem wychowana na stereotypach , dla mnie seksowna jest Marylin Monroe a gdzie mjie do niej !

Zostaw komentarz