Miłość i związki

9 czynników, które muszą się pojawić, by kobieta była zainteresowana związkiem

9 czynników, które muszą się pojawić, by kobieta była zainteresowana związkiem

Co sprawia, że kobieta chce związku z jednym mężczyzną, drugiego traktuje jak kolegę, a trzeciego jak miłą przygodę? Przedstawiamy 9 czynników, które muszą się pojawić, by kobieta była zainteresowana związkiem.  Gdy któregoś brak, bardzo często pojawia się niechęć do poważniejszej relacji.

Atrakcyjny zapach

Naukowcy z uniwersytetu w Bostonie zauważyli, że tym, czym w największym stopniu kieruje się kobieta przy wyborze partnera, jest jego zapach. Podkreślamy jego, a nie zapach jego perfum. Kobiety są bardzo wyczulone na naturalną woń facetów.  Część mężczyzn odrzuca je swoim zapachem, są to na ogół krewni oraz faceci mające zbyt podobne geny z głównego układu zgodności tkankowej. Kobieta podświadomie odrzuca mężczyzn, z którymi nie będzie miała zdrowych dzieci. Facet, który nie tylko nie jest dla niej neutralny zapachowo, ale wręcz ma bardzo przyjemną woń, budzi największe zainteresowanie. Jednocześnie to właśnie z nim kobieta ma największe szanse na zdrowe dziecko.  Najwięcej o mężczyźnie mówi jego pot i ślina. Gdy one nam odpowiadają, to znaczy, że tego faceta warto w ogóle brać pod uwagę. Atrakcyjny zapach to za mało, by zakochać się w mężczyźnie. Statystycznie rzecz ujmując, istnieje jakaś grupa mężczyzn, których woń zostanie odebrana przez daną kobietę jako przyjemna.

Pociąg fizyczny

Tutaj dużo zależy od chemii i wyglądu faceta. Cóż, każdy człowiek ma w głowie swój ideał piękna. Wynika on z różnych uwarunkowań. Jedne kobiety mają słabość do brunetów z gęstym zarostem, dużymi oczami, szczupłych i bogato owłosionych na ciele. Drugie wolą blondynów o atletycznej sylwetce, często odwiedzających siłownię. Kobiety, aby pójść z facetem do łóżka, potrzebują wystąpienia jednocześnie wielu czynników. Jesteśmy dużo wybredniejsze przy wyborze mężczyzny, jeśli on nie jest w naszym typie, nie ma tego czegoś, to nie pakujemy się w związek, choćby z charakteru był chodzącym ideałem. Nie chcemy iść do łóżka z kimś, kto nie do końca nam się podoba.

Wzajemna chemia

Bez niej dla kobiety nie ma mowy o związku. Często mówimy przyjaciółce, to fajny, dobry i wrażliwy facet, ale nie czuję tego czegoś.  Kobiety potrafią być dużo uczciwsze i empatyczne, dlatego brak chemii dla nich bardzo często równa się kosz. One nie robią facetowi nadziei, gdy czują, że nic z tego nie wyjdzie. Kobieta z reguły nie czeka z nadzieją, że chemia się pojawi. Nie było jej na pierwszej randce, nie będzie jej w ogóle.

Poczucie bezpieczeństwa i odpowiedzialność

Mężczyzna musi sprawiać, że w jego towarzystwie czujemy się bezpiecznie. Jakakolwiek forma agresji dyskwalifikuje go do związku. Jeśli mężczyzna na naszą odmowę seksu, zrobienia czegoś, na co nie mamy ochoty, reaguje agresją, krzyczy, rzuca fochem, szantażuje nas, zaczyna zwracać się do nas w niecenzuralny sposób, czujemy się zagrożone. Podobnie gdy nas szarpie, jest agresywny względem innych ludzi, którzy nie zrobili nic złego. Jedyną sytuacją, gdy kobieta toleruje agresję faceta, jest ta, gdy ją broni przed realnym zagrożeniem.  Od mężczyzny oczekujemy też odpowiedzialności. Tego, że gdy nas zaprasza późną porą, to po nas podejdzie, a po spotkaniu odprowadzi do domu. Jeśli mężczyzna da plamę i nie zapewni kobiecie poczucia bezpieczeństwa, trafia na przegraną pozycję. Ważne jest, aby ona nie bała się, że w łóżku będziesz zbyt agresywny i byś zawsze respektował jej odmowę. Jeśli ona mówi, że nie chce klapsów, analu itp., odpuść tego rodzaju atrakcje. Wystarczy, że raz będziesz dla niej za ostry, pomimo jej próśb, a ona więcej nie pozwoli się dotknąć, bo będzie się ciebie bała.

Dobra rozmowa

Jeśli kobieta lubi rozmawiać z facetem, to spogląda na niego życzliwszym okiem. Nie lubimy mężczyzn, których trzeba ciągnąć za język, bo są bardzo małomówni.  Kobieta powinna czuć się swobodnie w rozmowie z facetem, wiedzieć, że może go zapytać o wszystko i zwierzyć się ze wszystkiego.

Dobra zabawa

Kobieta wybiera na partnera faceta, z którym dobrze się bawi. Dobrze mieć podobne poczucie humoru w związku, lubić podobne formy rozrywki i świetnie się czuć w swoim towarzystwie. Jeśli nie macie żadnych punktów wspólnych, nie lubicie razem śpiewać, żartować czy oglądać filmów, to będzie wam bardzo ciężko. Możecie mieć swoje hobby, bardzo odległe od siebie, ale gdy jesteście razem, nie możecie się nudzić.

Romantyzm

Kobieta nie zwiąże się z mężczyzną, który nie umie wykazać się choć odrobiną romantyzmu. To nie muszą być atrakcje rodem z komedii romantycznych. Wystarczy czasem zabrać kobietę na spacer, chwycić ją za rękę czy objąć w pasie.

Zaufanie

Kobieta, aby związać się z mężczyzną, musi umieć mu zaufać. Jeśli ma z tym problem, to nic z tego nie wyjdzie. Będzie się bała, że nawet w łóżku ją do czegoś zmusi albo nie będzie chciał założyć prezerwatywy.

Porozumienie

Od tego, czy ona potrafi się z tobą dogadać, gdy pojawia się jakiś problem i jesteś skłonny do pójścia na kompromis, zależy naprawdę wiele. Jeśli zawsze musisz przeforsować swoje zdanie i np. nie chcesz się zgodzić na spotkanie w inny dzień, to będzie jej ciężko.  Porozumienie to też zgoda co do podstawowych zasad i wartości. Czyli np. takie samo stanowisko ws. działań na wypadek wpadki, nie może być tak, że facet chce skrobanki na Słowacji, a kobieta wolałaby urodzić.

Dodaj komentarz