Seks

9 czynników gwarantujących udany seks

udany seks

Udany seks nie zależy od świetnej techniki, znajomości wyszukanych pozycji i wykorzystywania w sypialni zabawek erotycznych.  To, co bowiem wpływa na satysfakcję z erotycznych igraszek, nie ma nic wspólnego z doświadczeniem seksualnym. Przedstawiamy 9 czynników gwarantujących udany seks. Dla większości kobiet nie będą one zaskoczeniem, dla mężczyzn zaś mogą okazać się dużą niespodzianką. Nie wielkość penisa, jego grubość, kształt i doświadczenie seksualne gwarantują przyjemność.  Czasem można totalnie odlecieć i pragnąć więcej, gdy spełnione zostaną poniższe czynniki.

Odpowiednia atmosfera

Szybki seks w toalecie w jednym z klubów nie jest szczytem naszych marzeń. Nic dziwnego, ponieważ nie ma tutaj odpowiedniej atmosfery. Nastrój odgrywa kluczową rolę przy ocenianiu satysfakcji z życia erotycznego.  Odpowiednia atmosfera ma miejsce wówczas, gdy napięcie seksualne dosłownie wisi w powietrzu. Gdy śnicie o sobie w nocy, gdy mówicie sobie komplementy i dajecie subtelnie znać, że pragniecie drugiej osoby.  To także atmosfera emocjonalnej bliskości. Warto więc na początek ze sobą porozmawiać, pośmiać się i poprzytulać.  Gdy później dojdą do tego namiętne pocałunki, okna w sypialni będą zasłonięte, a drzwi do pokoju zamknięte na klucz, zrobi się intymnie i bardzo gorąco;)

Silny pociąg fizyczny

Udany seks ma miejsce wówczas, gdy między kobietą a mężczyzną występuje silny pociąg fizyczny. Jeśli naprawdę się sobie podobacie, jest między wami magnetyczne przyciąganie, to już sam dotyk drugiej osoby jest niezwykle przyjemny i elektryzujący. Przy silnym pociągu fizycznym już samo rozbieranie się jest podniecające. Każdą pieszczotę chłoniemy wszystkimi zmysłami i odpływamy.  Tam, gdzie jest silny pociąg fizyczny, wystarczy dotknięcie w rękę czy w kolano, by pojawiła się iskra i ochota na seks.  Już samo podniecenie jest niezwykle przyjemne. Osoby, które odczuwają do siebie silny pociąg fizyczny, nie mają wobec siebie dużych wymagań pod względem techniki. Wystarczy, że partner dotyka ich nagiej skóry, całuje je w usta, a już są na skraju orgazmu.

9 czynników gwarantujących udany seks. Wyrozumiałość

Najlepszy seks ma miejsce wówczas, gdy obie strony są dla siebie wyrozumiałe.  Jeśli wiesz, że druga osoba nie zwraca uwagi na ewentualne wpadki, bo i tak jest tobą zauroczona, a co za tym wyrozumiała,  skupiasz się na przyjemności. Nie ma nic gorszego od rozterek w trakcie erotycznych igraszek. Gdy już w trakcie gry wstępnej zastanawiasz się, czy uda ci się założyć prezerwatywę i doprowadzić partnerkę do orgazmu, to tylko niepotrzebnie się stresujesz.  Z prezerwatywą sobie poradzicie, warto mieć na podorędziu kilka. A kobiecie będzie przyjemnie, jeśli okażesz jej czułość i będziesz pieścił jej piersi oraz uda. Jak coś nie idzie po waszej myśli, całujecie się i przytulacie, po czym ponawiacie próbę. Wyrozumiałość  stanowi podstawę udanego seksu. Pamiętaj, że raz ty zaliczasz wpadkę, raz ona  – i co z tego? Jesteśmy ludźmi, a nie robotami czy aktorami porno. Najważniejsza jest więź między wami, silny pociąg fizyczny i czułe pieszczoty.

Wzajemny szacunek

Seks z osobą, która nas nie szanuje, nie jest niczym przyjemnym. Nikt nie lubi być traktowany jako zabawka do zaspokajania żądz i erotycznych pragnień.  Poza tym brak wzajemnego szacunku sprawia, że jesteśmy zamknięci, nie potrafimy się otworzyć, bo cały czas odczuwamy strach i boimy się, że nie zostaniemy zaakceptowani. Tam, gdzie jest wzajemny szacunek, nie trzeba przejmować się, czy partner będzie brutalny i będzie nas zmuszał do rzeczy, które nam nie odpowiadają. On po prostu nigdy nie zrobi nic wbrew naszej woli i to jest cudowne.

Uczucie

Udany seks ma miejsce wówczas, gdy kochamy drugą osobę. Wówczas nie musimy przejmować się, że on zauważy na naszym brzuchu oponkę, a ona uzna penisa za małego. Wzajemna akceptacja i miłość znacznie podnoszą jakość seksu, jednocześnie eliminują problem, co robić po orgazmie – wracać do siebie, coś powiedzieć etc. Ludzie, którzy się kochają i uprawiają seks, po prostu przytulają się po uzyskaniu obopólnej satysfakcji.

Poczucie bezpieczeństwa

Jeśli ufasz drugiej osobie i wiesz, że potrafi uszanować twoje zdanie i nigdy nie działa wbrew twojej woli, czujesz się bezpiecznie i chętnie uprawiasz z nią seks. Opanowany partner pozbawiony agresji to ktoś, z kim chcemy iść do łóżka, testować nowe pozycje i pieszczoty.

Wzajemna akceptacja i komplementy

Udany seks ma miejsce wówczas, gdy obie strony wzajemnie się akceptują i prawią sobie komplementy. Kobieta, która wie, że jest dla mężczyzny piękna i atrakcyjna nie wstydzi się swojego ciała, co jest bardzo ważne podczas erotycznych igraszek. Nie ma chyba nic gorszego od par, które uprawiają seks w ubraniach,  bo mają tak duże kompleksy na punkcie swojego ciała.

Namiętność

Najlepszy seks opiera się na namiętności – długie pocałunki z języczkiem podniecają partnerów i sprawiają, że do głosu dochodzą pierwotne żądze. Podobnie działają gesty takie jak szybkie zrzucanie z siebie ubrań, zdecydowane przyciągnięcie do siebie partnera. Pokazują one żar, jaki wznieca w nas druga osoba i sprawiają, że kochankowie nakręcają się na siebie jeszcze bardziej, a to może tylko doprowadzić do eksplozji rozkoszy.

Czułość

Nie ma udanego seksu bez czułości. Każdy mężczyzna, który od razu przechodzi do rzeczy, sam wystawia sobie negatywne świadectwo. Z pewnością daleko mu do dobrego kochanka, który nie myśli tylko o sobie, ale też o potrzebie kobiety. Natomiast facet, który całuje swoją wybrankę, pieści jej piersi, uda, pośladki – jednym słowem potrafi ją rozgrzać, od razu jawi się jako świetny kochanek.  Tutaj w ogóle nie ma znaczenia technika – kobiety, żeby poczuć przyjemne podniecenie potrzebują gry wstępnej. Dobry kochanek o tym wie i nigdy nie przystępuje do penetracji, dopóki nie rozgrzeje swojej kobiety.

Dodaj komentarz