Life Style Psychologia

Szafa z charakterem

szafa

Nasze ubrania odzwierciedlają osobowość. Cechy charakteru przenosimy do szafy. Po garderobie możemy więc rozszyfrować pewne cechy, które pozwalają nam na bliższe spotkanie. Co ciekawego może powiedzieć nam szafa?

Szafa pełna tajemnic

Kobieca szafa skrywa zazwyczaj mnóstwo ubrań. Wiele z nas, każdego ranka staje przed jej drzwiami. Wtedy najczęściej pada znane wszystkim stwierdzenie – nie mam się w co ubrać. Szafa pęka w szwach, ale oczywiście kobieta wie lepiej, więc nie radzimy dyskutować na ten temat. Nie ważne jakie rozmiary będzie miała kobieca garderoba, ona zawsze będzie zbyt mała. Ubrania, które znajdziemy za tajemniczymi drzwiami często mają własną historię, wiążą się z różnymi wspomnieniami i wydarzeniami. Znajdą się także te zapomniane oraz zupełnie nowe, posiadające jeszcze metki. Choć lata mijają, często z sentymentu zostawiamy ubrania, zupełnie już niemodne i zniszczone. Szafa stanowi także wspaniały obraz naszej osobowości. Wystarczy spojrzeć na ubrania i ich styl, aby scharakteryzować daną osobę.

Kolorystyka

Monotonna szafa, gdzie królują ubrania jednej barwy, zwykle czarnej czy szarej to zdecydowanie garderoba tradycjonalistki. Takie osoby nie lubią zmian, więc trzymają się tego co znane i bezpieczne. Tak też określa się ich styl. Nie wychodzą poza ramy i nie przepadają za szalonymi stylizacjami czy zabawą kolorami. Świadczy to również o swojej tożsamości, co nie oznacza, że osoby ubierające się na czarno-biało są nudne. Pełne kolorowych ubrań wieszaki to odzwierciedlenie kreatywności. Taka szafa należeć będzie do odważnej i optymistycznie nastawionej do życia kobiety, której nie straszne żadne wyzwania. Ale kolorowe stroje, równie dobrze mogą oznaczać niezdecydowanie.

Rodzaj ubrań

Bez problemu rozpoznamy zawód po rodzaju ubrań. Prawdziwa kobieta biznesu będzie nosiła garsonki, marynarki i ołówkowe spódnice. Panie pracujące w banku czy na wysokich stanowiskach także będą nosić podobne stroje. Taka garderoba może świadczyć o braku czasu i poświęceniu się pracy. Luźne sukienki i zwiewne spódnice oraz kwiatowe wzory to idealna garderoba romantyczki. Kobieca szafa powinna łączy w sobie ubrania do pracy, na co dzień oraz na wielkie wyjścia. Panie uwielbiają spodnie, ze względu na wygodę i praktyczność. Taką formę odzieży będą zdecydowanie częściej wybierały miłośniczki sportowego stylu i aktywnego trybu życia. Oversizeowe bluzy i swetry noszą zazwyczaj kobiety, które mają kompleksy lub starają się ukryć przed ponownym zranieniem. Przeciwieństwem będą dopasowane rzeczy, podkreślające atuty sylwetki i kobiecość.

Bielizna

Bielizna jest jak druga skóra i dużo może powiedzieć o jej właścicielce. Seksowna i koronkowa zapewni nas, że kobieta jest świadoma swojego piękna i urody. Czuje się zmysłowo i nie wstydzi się tego. Jednokolorowe komplety są ponadczasowe i klasyczne, ale też odrobinę zachowawcze. Wybierają je najczęściej skromne dziewczyny oraz te, które nie są fankami mody i nowych trendów. Proste kroje, bez zbędnych zdobień to zdecydowanie bielizna dla kobiet, które wszystko muszą mieć poukładane i zaplanowane.

Porządek czy bałagan

szafa

Trudno utrzymać porządek w kobiecej szafie. Niektóre z pań twierdzą, że w tzw. artystycznym nieładzie łatwiej odnajdują dane rzeczy. Taka garderoba pasuje do osoby szalonej, pozytywnie zakręconej i trochę nieuporządkowanej. Równo poukładane ubrania, wieszaki ułożone kolorystycznie to szafa osoby bardzo dobrze zorganizowanej i wręcz pedantycznej. Niesamowity porządek, niczym w najdroższym butiku będzie charakteryzował kogoś, kto zawsze ma wszystko dokładnie zaplanowane i przemyślane.

Ubrania pokazują nasze emocje oraz nastrój, w jakim się znajdujemy. Różne barwy towarzyszą nam w stanach radości a w przypadku smutku, wybieramy te ciemniejsze kolory. Dlatego też wiosną, kiedy wszystko rozkwita i budzi się na nowo do życia, częściej sięgamy po jasne barwy i kwiatowe wzory. Nasza szafa mówi za nas, dlatego podkreślamy nasz charakter strojem. Najważniejsze, abyśmy czuli się w ubraniu komfortowo.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

Mindi

7 lat temu

Z ulgą czytam, że nie tylko ja nie panuję nad ładem w szafie 🙂 Zrobiłam porządek na święta a już widzę, że przy wyciąganiu jednej rzeczy inne się przesuwają. Ale mam już pomysł, jak będę miała nową, dużą szafę to pogrupuję ubrania kompletami. Większość bluzek i sweterki będą wisiały na wieszakach a spódnice i spodnie będą leżały w dużych szufladach. Bieliznę poukładam w specjalnych pojemnikach. Także jak Filo nie lubię wyrzucać ubrań, może dlatego, że zwykle klupuję ponadczasowe fasony.

pati25

7 lat temu

Mojja szafa nie stanowi dla mnie żadnej tajemnicy.Wiem co w niej jest,jakie ubrania.:) Wprawdzie pedantyczny porządek raczej nie panuje,ale wiem gdzie,w którym miejscu jest dana rzecz 🙂

drobina

7 lat temu

Dulcyneo! Trochę zazdroszczę Ci tej szafy. Moja…bywa przewidywalna mniej więcej co pół roku. Potem znów panuje w niej artystyczny nieład 😉 Owszem, niby mam wszystko równo ułożone, ale np. gdy szukam mojej ulubionej bluzeczki z krótkim rękawem, to dopiero po dłuższej chwili znajduję ją tam, gdzie leżą te z długimi rękawami. Strasznie mnie to denerwuje, ale czasami mam radochę, gdy przy tych poszukiwaniach znajduję jakieś zapomniane „skarby”, które akurat znów są modne 😉

filodendron

7 lat temu

Moja szafa jest dla mnie wielką tajemnica, zupełnie nie wiem gdzie co jest, czasem odnajduję bluzki kiedyś kupione i zaczynam je nosić po latach od momentu kupienia. Kiedyś wyrzuciłam za duzo rzeczy i byłam zła na siebie, bo potem nie miałam odpowiednich kompletów, akurat brakowało mi tego co wyrzuciłam . Teraz nie wyrzucam, co jakiś czas piorę i z powrotem wkładam do szafy, bo może przyjść taki czas, że przyjdzie bieda i nie będzie co na siebie włożyć.

dulcynea

7 lat temu

Kobieca szafa kryje w sobie tajemnice.To ciekawe , moja dla mnie jej nie stanowi. Jest bardzo przewidywalna.
Ułożona , wszystko na swoim miejscu:)

Zostaw komentarz