Miłość i związki

8 wskazówek dla mężczyzn, które poprawią ich relacje z kobietami

czego pragnie kobieta

Kobiety często narzekają na swoich facetów. Telefonicznym utyskiwaniom z przyjaciółką po drugiej stronie linii nie ma końca. A gdyby móc tak zachęcić panów do wprowadzenia drobnych zmian w zachowaniu, dzięki którym będziemy przy nich szczęśliwsze i po prostu poczujemy się lepiej. Przedstawiamy 8 wskazówek dla mężczyzn, które poprawią ich relacje z kobietami.

Mów komplementy

Tak, kobiety lubią je słuchać,  nawet jeśli po raz kolejny mówisz, że pięknie wyglądamy, to nie oznacza, że nas to nie ucieszy. Lubimy być zapewniane, że pomimo upływu czasu wciąż jesteśmy atrakcyjne dla swojego faceta. Zależy nam na tym, aby po seksie usłyszeć od mężczyzny, że jesteśmy piękne. Ważne jednak, aby komplementy były szczere i miały kulturalny wydźwięk. Kobiety nie lubią komplementów, w których czają się wulgaryzmy. Dla mężczyzny to mogą być słowa pochwały, a dla jego wybranki oznaka, że on jej nie szanuje. Nawet ogólne komplementy sprawiają nam przyjemność, ale większą radość dają te bardziej szczegółowe. Masz świetną figurę, zawsze marzyłem o takiej kobiecie jak ty – brzmi zdecydowanie lepiej niż masz super figurę.

Po prostu odezwij się w środku dnia

Kobiety lubią, gdy mężczyzna w środku dnia wysyła im krótką wiadomość: jak mija dzień? Faceci na ogół nie lubią pisać do pań wówczas, gdy nie mają konkretnej sprawy. Tymczasem kobiety cenią sobie takie podtrzymywanie kontaktu, ponieważ świadczy ono o tym, że mężczyzna o nas myśli.

8 wskazówek dla mężczyzn, które poprawią ich relacje z kobietami. Słuchaj mnie

Mężczyzna, który potrafi słuchać i zapamiętywać to, o czym mu mówimy, to prawdziwy skarb.  Jeśli opowiadam  ci o zajęciach z salsy, na które chodzę w każdą środę o 19:00, to nie proponuj spotkań o tej godzinie. Pokaż, że pamiętasz o tym, co mówiłam i zaproś mnie po godzinnych zajęciach z tańca.

Odbieraj telefon

Niewiele jest sytuacji, w których naprawdę nie można odebrać telefonu i rzucić krótkiego: oddzwonię do ciebie za godzinę, bo teraz nie mogę rozmawiać. Gdy mężczyzna nie odbiera połączenia, w głowie kobiety rodzą się czarne scenariusze. Zaczynamy dochodzić do wniosku, że mężczyzna nas zwyczajnie olewa i chce wygasić kontakt, ewentualnie spotyka się z inną kobietą.

Przytulaj i trzymaj za rękę

Kobiety potrzebują czułości. Gdy jej nie otrzymują, również rozpoczynają gdybania. A może on przytula mnie i całuje tylko wtedy, gdy zależy mu na seksie? W parku do niczego nie dojdzie, dlatego nie złapie nas za rękę? Kobiety lubią być dotykane nie tylko wtedy, gdy facet marzy o upojnej nocy, ale także na co dzień, bez żadnego podtekstu erotycznego.

Spędzaj ze mną więcej czasu

Kobiety często narzekają na mężczyzn, że ci spędzają w pracy dużo czasu, a po powrocie do domu są tak zmęczeni, że kładą się do łóżka. Nie oczekujemy, że facet odmówi szefowi, gdy musi zostać po godzinach i coś dokończyć. Chciałybyśmy jednak, żeby tak zarządzał swoim czasem, aby miał go więcej dla nas.  Nie ma chyba kobiety, której nie ucieszyłaby wiadomość. Wiesz, nie mam dziś sił wychodzić z tobą na miasto, chcę trochę poleżeć, ale możesz do mnie wpaść, to razem obejrzymy jakiś film. Panie rozumieją zmęczenie i fakt, że facet potrzebuje chwil spędzonych w samotności, ale chciałyby też spędzać nieco więcej czasu ze swoimi mężczyznami. Nie chodzi tutaj wcale o to, że oczekują od nich bycia zabawiania, seksu do białego rana etc. Takie wspólne oglądanie filmów i przytulanie są  też wartościową formą spędzania razem czasu.

Po seksie mnie przytul

Kobiety nie znoszą, gdy mężczyzna po seksie odwraca się i nawet nie próbuje ich przytulić. Panie często czują się wówczas niekochane i lekceważone. Gdy mężczyzna przytula nas po seksie, sprawia nam mnóstwo przyjemności. Czujemy się dla niego ważne i atrakcyjne oraz w pełni akceptowane.  Takie gesty też rodzą poczucie bliskości i pozwalają kobiecie zaangażować się w pełni w rozwijającą się relację. Dzięki nim możemy przypuszczać, że nie jesteśmy dla faceta pierwszą lepszą, panienką, którą chciał zaliczyć i to mu się udało.

W łóżku bądź dla mnie wyrozumiały i zadbaj o atmosferę

Kobiety też nie zawsze wiedzą, jakie potrzeby ma mężczyzna, z którym się spotykają, jeśli te nie zostaną wypowiedziane wprost. Możemy próbować różnych rzeczy i obserwować reakcję. Warto jednak zadbać o wzajemną wyrozumiałość i nie robić problemów, gdy coś idzie nie po naszej myśli. Każdemu zdarzają się potknięcia – raz kobiecie, raz mężczyźnie i należy to zaakceptować oraz cieszyć się chwilą. Kobiety cenią mężczyzn wyrozumiałych w łóżku, którzy nie wyskakują z hasłami: bo moja była lubiła to, a ty nawet nie wpadłaś na to, że może mi to sprawić przyjemność. Nikt nie ma szklanej kuli i nie jest w stanie wszystkiego przewidzieć;)  Kobiety  lubią, gdy mężczyzna zadba o atmosferę i już za dnia wyjdzie jakąś wiadomość, która rozbudzi ich wyobraźnię. Ważne, aby od razu nie przechodził do seksu, tylko postawił na czas spędzony razem w miłej atmosferze.  Delikatny, subtelny dotyk, który przechodzi w grę wstępną skutecznie nastraja na erotyczne igraszki.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz