Miłość i związki

8 sygnałów, że to będzie dobry partner

czy to będzie dobry partner

Spotykasz się z mężczyzną, przy którym czujesz się naprawdę szczęśliwa. Miło spędzacie razem czas i czujesz, że może to być ten jedyny, z którym warto stworzyć związek. Przedstawiamy 8 sygnałów, że to będzie dobry partner.  Jakie cechy  i zachowania świadczą na korzyść mężczyzn?

 

Ma dobre relacje z młodszym rodzeństwem

To, jak układają się relacje twojego ukochanego z młodszym rodzeństwem, wiele mówią na jego temat. Jeśli potrafi zająć się młodszym bratem, zapewnić mu rozrywkę, przypilnować, żeby nie chodził głodny i nie zrobił sobie krzywdy na placu zabaw, to jest to bardzo dobry materiał na partnera. Nie chodzi o to, że od razu chcesz mu zrobić psikusa i zajść w ciążę, nie o to chodzi, aby łapać faceta na dziecko. Kobiety, które nie planują dzieci w najbliższym czasie, też wyżej oceniają mężczyzn, którzy mają dobre relacje z młodszym rodzeństwem. To oczywiste, że za dobrych kilka lat, jeśli związek przetrwa, zechcą powiększyć rodzinę. Dobrze, aby ich partner służył im wtedy pomocą w wychowywaniu wspólnej córki czy syna. Mężczyzna, który potrafi zająć się młodszym rodzeństwem, nie będzie uciekał przed odpowiedzialnością. Ba, wspólna zabawa z dzieckiem sprawi mu przyjemność.

8 sygnałów, że to będzie dobry partner. Jest czuły

Kobiety lubią czułych mężczyzn. Pragną, aby facet okazywał im uczucie za pomocą drobnych gestów. Marzymy o pocałunkach, byciu przytulaną, trzymaniu się za rękę, odgarnianiu włosów, głaskaniu dłoni czy twarzy. Kobiety tego potrzebują zarówno na początku znajomości, jak i po wielu latach. Mężczyzna, który jest czuły, będzie nie tylko wspaniałym, kochającym partnerem, ale też najlepszym ojcem dla wspólnych dzieci za dobrych kilka lat.

Troszczy się o ciebie

On zawsze odprowadza cię do domu i zwraca uwagę na twoje samopoczucie.  Gdy chcesz się wygadać, bo męczy cię sprawa wyniesiona z pracy, on zawsze chętnie cię wysłucha, bo wie, że tego potrzebujesz, aby poczuć się lepiej. Mężczyzna, który troszczy się o kobietę, nie chce, aby po nocach wracała sama do domu, bardzo dobrze rokuje.  Jeśli facet od początku wychodzi z założenia, że sama sobie jakoś poradzisz i szkoda mu czasu na słuchanie twoich narzekań, nie będzie dobrym partnerem.  Wyobrażasz sobie, że mogłabyś mieć z nim za dobrych kilka lat córkę, która usłyszy od niego: wiem, że jest ciemno, ale wracaj sama z imprezy, musisz sobie sama radzić?

Szanuje cię

Szacunek stanowi podstawę każdej zdrowej relacji międzyludzkiej, a tym bardziej związku. Twój mężczyzna nigdy nie powinien wyśmiewać się z ciebie i z lekceważeniem traktować twojej pracy.   Jeśli on cię szanuje, to nigdy nie wyraża się o tobie w pogardliwy sposób, nawet w towarzystwie kolegów pozostaniesz jego kobietą, którą należy dobrze traktować. On może się śmiać z min, jakie nieświadomie robisz i które uważa za urocze, ale jest różnica pomiędzy żartobliwą anegdotą a złośliwym naśmiewaniem się. Jeśli mężczyzna zawsze traktuje cię tak, jak na to zasługujesz, okazuje ci szacunek i nie próbuje zaciągnąć do łóżka już na pierwszej randce, to dobry znak.

Daje ci poczucie bezpieczeństwa

Mężczyzna, z którym pragniesz się związać, powinien dawać ci poczucie bezpieczeństwa.  Przy nim powinnaś zawsze czuć, że nic ci nie grozi.  Dobry kandydat na partnera to taki, który sam nie zdradza objawów agresji, jest spokojny i odnosi się do ciebie z szacunkiem. Niemniej gdy sytuacja tego wymaga, nie zostawi cię samej sobie w myśl zasady: z osiedlowymi pijaczkami i złośliwymi komentarzami radź sobie sama. Poczucie bezpieczeństwa to także świadomość, że możesz otworzyć się przy mężczyźnie i od początku do końca być sobą.  To możliwość swobodnego zachowania, ponieważ wiesz, że on cię w pełni akceptuje i nie zrani cię złośliwym komentarzem.

Chętnie służy pomocą

Mężczyzna, który chętnie służy pomocą zarówno w przypadku drobiazgów, jak i poważniejszych spraw, to dobry materiał na partnera. Jeśli on nigdy nie lekceważy twoich próśb o pomoc, to bardzo dobrze to o nim świadczy. Facet, któremu nie chce się służyć wsparciem, nie nadaje się do związku. Jeśli on nawet nie próbuje ci doradzić przy wyborze telefonu, choć wprost zapytałaś go o zdanie, to trudno sobie wyobrazić wasze wspólne życie. Będziesz w związku, ale ze wszystkimi sprawami  musisz radzić sobie sama, czyli twój status pozostanie taki sam jak singielki.

Potraficie ze sobą rozmawiać

Rozmowa stanowi podstawę związku, trzeba umieć się ze sobą komunikować zarówno w przypadku rzeczy ważnych, jak i drobnych.  Poza tym jak żyć obok siebie w milczeniu? Jeśli potraficie ze sobą rozmawiać i nie brakuje wam wspólnych tematów, to macie dobre podwaliny pod wspólny związek.  Zyskujecie też pewność, że w swoim towarzystwie nie będziecie się nudzić.

Akceptuje cię taką, jaką jesteś

Mężczyzna, który nadaje się do związku, akceptuje cię taką, jaką jesteś. Nie próbuje cię zmieniać na siłę – dotyczy to zarówno wyglądu, jak i osobowości.  On nie będzie namawiał cię do rezygnacji lub zmiany pracy, jeśli wie, że ją lubisz. Nie zmusi cię też do ucięcia kontaktu ze wszystkimi znajomymi, zaakceptuje twoje hobby, nawet jeśli go nie podziela.  Nie będzie naciskał na zmianę koloru włosów czy operację plastyczną, która upodobni cię do jego ideału.  Czym innym jest drobna sugestia partnera: lubię, gdy nosisz szpilki, czy mogłabyś zakładać je częściej. A czym innym sytuacja, w której on pokocha cię dopiero wówczas, gdy upodobnisz się do jego ideału.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (2)

linea

4 lata temu

W przypadku mojego partnera wszystko się zgadza. Dodałabym jeszcze bardzo dobre relacje z mamą, moimi rodzicami czy moją babcią, która jest nim zachwycona 🙂 Dzieciaki za nim przepadają 🙂

Zostaw komentarz