Miłość i związki

8 cech idealnego mężczyzny zdaniem naukowców

idealny mężczyzna

Każda kobieta, która szuka swojej drugiej połówki, patrzy na nieco inne rzeczy. Istnieją jednak pewne kryteria, którymi posługujemy się nieco częściej. Przedstawiamy 8 cech idealnego mężczyzny zdaniem naukowców, którzy przeprowadzili szereg badań. Co musi posiadać facet, aby nas urzec?

Grube, ciemne brwi

Grube, ciemne brwi kojarzą nam się z męskością i dzikością ich właściciela. Mężczyzna, który w tym względzie został hojnie obdarzony przez naturę, wydaje nam się seksowniejszy od faceta z jasnymi brwiami lub słabo zarysowanym łukiem brwiowym. Z przeprowadzonych badań wynika, że kobiety przystojniaka z ciemnymi, grubymi brwiami częściej widzą w roli swojego partnera i kandydata na stały związek.

8 cech idealnego mężczyzny. Ma zwierzaka

Mężczyzna, który ma jakiegoś zwierzaka, jest za niego odpowiedzialny. Musi też charakteryzować się opiekuńczością. Kobiety lubią troskliwych facetów, gdyż tacy zadbają nie tylko o nie, ale też w przyszłości o wspólne dzieci. Żadna z nas nie chce być de facto samotną matką, która pomimo posiadania partnera, sama zajmuje się synem lub córką.

Zna wartość pieniądza

Facet, który sam na siebie zarabia i szanuje to, co sam wypracuje, wydaje się niezwykle atrakcyjnym partnerem. Chodzi bowiem o to, że żadna kobieta nie szuka dla siebie utrzymanka, który w mig wyda cały budżet domowy na drobiazgi, bez których można się obejść.

Ma zadbaną brodę

Kobiety wolą mężczyzn z zarostem od całkowicie gładkich. Broda powinna być jednak ciemna, gęsta i zadbana. Jeśli facet coraz bardziej przypomina wikinga lub świętego Mikołaja, to znak, że pora odwiedzić barbera lub przypomnieć sobie o trymerze. Kobiety nie lubią mega długich bród u mężczyzn, lecz takie w sam raz i zadbane.

Potrafi śmiać się z siebie

Idealny facet musi mieć dystans do siebie. W przeciwnym wypadku trudno będzie się z nim porozumieć, ponieważ każde słowo, nawet wypowiedziane w dobrej wierze, będzie traktował jako atak na swoją osobę.  Lubimy mężczyzn zabawnych, obdarzonych poczuciem humoru, którzy swoimi żartami skutecznie poprawiają nam nastrój.

Nosi czerwone ubrania

Czerwień to kolor władzy, miłości i namiętności. Wiemy o to, że karminowa sukienka wzbudza pożądanie u mężczyzn. Teraz okazuje się też, że czerwona koszulka lub krótkie spodenki rozpalają wyobraźnię kobiet. Zatem na randkę obie płcie powinny założyć przynajmniej jeden czerwony element.

Gra na jakimś instrumencie

Nie od dziś wiadomo, że kobiety mają ogromną słabość do muzyków. W końcu skądś wzięła się popularność Kurta Cobaina, Eda Sheerana czy Justina Biebera. Kobiety lubią mężczyzn tworzących muzykę. Zatem od swojego idealnego mężczyzny bardzo często oczekują umiejętności grania na jakimś instrumencie, najlepiej na muzyce. Taki facet kojarzy im się z namiętnością, romantyzmem i większą wrażliwością.

Ma skromny uśmiech

Szczery, ale skromny uśmiech potrafi skraść niejedno kobiece serce. Zatem jeśli chcesz zaskarbić sobie jej sympatię, bądź sobą i zadbaj o miłą atmosferę na spotkaniu. Jeśli będziesz zabawny, uśmiech na waszych twarzach pojawi się mimowolnie. Gdy wpadasz na nią przypadkowo na mieście, po prostu się szeroko uśmiechnij.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (4)

pati25

4 lata temu

Są to cechy ustalone tylko przez naukowców.Niektóre mogą śmieszyć.Jednak dla kobiety mężczyzna,który nawet nie posiada tych cech jest dla niej idealny

Mindi

4 lata temu

Mój mąż także ma niewiele tych atrakcyjnych cech, ale ma inne, które mnie urzekły 🙂 Najważniejszymi dla mnie cechami z tych wymienionych wydaje mi się miły uśmiech i zna wartość pieniądza. Ale miłe jest to, że potrafi grać na instrumentach, wydał mi się przez to na początku naszej znajomości bardzo interesujący, bo fajne jest to, że ktoś ma swoje pasje 🙂

Irena

4 lata temu

Mój mężczyzna zwierzaka nie ma, ale kiedyś miał, tak samo jak ja. Może jeszcze kiedyś będziemy mieli wspólnego 🙂 Posiada ciemne i grube brwi. Potrafi się z siebie śmiać – jest w tym dobry 🙂 Ogólnie jest bardzo wesołym człowiekiem. Ma brodę, taką delikatną, męską – uwielbiam ją….ale nie tylko ja haha.
Gra na instrumencie i to nie jednym…. ale jego miłością jest gitara. Pisze teksty piosenek i tworzy do nich muzykę, występuje na scenie. A ja uwielbiam jak gra w domu… tylko dla mnie 🙂 Grając spogląda na mnie i przesyła delikatny uśmiech. Czerwone spodnie posiada, ale ich nie lubi 😉

dulcynea

4 lata temu

Zabawny artykuł uśmiechałam się wielokrotnie czytając ten artykuł.
Mój mąż nie posiada żadnej z tych wymienionych cech nie posiada. Nie był , niestety, ideałem. Więc czym mnie zainteresował ? Pewnie wrażliwością i dobrym sercem . A poza tym mnie do ideału jeszcze dalej niż Jemu 🙂

Zostaw komentarz