Miłość i związki

8 cech idealnego faceta

idealny facet

Mówi się, że ideały nie istnieją i jest w tym sporo prawdy. W rzeczywistości nikt nas nie jest chodzącym uosobieniem cnót. Tak naprawdę popełniamy błędy i nie zawsze zachowujemy się wzorowo. Istnieją jednak pewne zalety, których należy szukać u mężczyzn. W przeciwnym wypadku on nie da ci szczęścia, na jakie zasługujesz. Przedstawiamy 8 cech idealnego faceta.

Chemia

Czasem nie wiemy, co przesądza o jego oryginalności. Spotykamy faceta i bang, pojawia się obustronna chemia i niesamowite przyciąganie. Trudno to racjonalnie wytłumaczyć. Istnieje wielu przystojnych mężczyzn, jednak na widok każdego z nas nie razi nas piorun sycylijski. Chemia to znak, że trafiłaś na idealnego faceta. Bez pociągu fizycznego wasza relacja daleko nie zajedzie.

Równość

Idealny facet to ten, który rozumie, że masz swoje poglądy i potrzeby. Ba, respektuje je i zaspokaja.  Nigdy nie traktuje cię jako głupszej od siebie. Masz świadomość, że on liczy się z twoim zdaniem i uwzględnia je przy planowaniu randek.

Bezbronność

Nie sposób zbudować związku z mężczyzną, który nie umie się otworzyć na tyle, byśmy mogły go lepiej poznać. Jeśli on jest zamknięty w sobie, introwertyczny, nie dopuszcza nas do swojego życia, to nigdy nie stworzymy z nim udanej relacji.

Stabilność

Nie może być tak, że boisz się do niego zadzwonić lub napisać, gdyż przeraża cię jego reakcja. Gdy facet jest niestabilny emocjonalnie i wysyła sprzeczne sygnały, boisz się zrobić cokolwiek. Nie wiesz, na czym stoisz i nawet do niego nie dzwonisz, choć za nim tęsknisz. Jesteś bowiem przestraszona i boisz się, że on na ciebie napadnie i zrobi ci awanturę o to, że śmiesz mu zawracać głowę.

Obecność emocjonalna

To bardzo ważne, aby on posiadał empatię i potrafił okazać ci wsparcie, gdy jest ci smutno. Mężczyzna, któremu można się wygadać, gdy świat staje na głowie, to prawdziwy skarb. Podobnie jak facet, który wkłada uczucia w seks i czas spędzony z tobą.

Akceptacja

Idealny facet akceptuje cię taką, jaką jesteś. Nie marudzi, że powinnaś przytyć lub schudnąć. Nie chce ciebie zmieniać, bo dla niego jesteś piękna i wyjątkowa.  On akceptuje też twoją osobowość, zainteresowania i przyjaciół.

Zainteresowanie tobą

Idealny facet pisze i dzwoni do ciebie, ponieważ interesuje się twoim życiem. To nie jest oryginalny, luzacki styl bycia, jeśli on nie szuka z tobą kontaktu, to nie jest tobą zainteresowany. Zasługujesz na bycie z kimś, kto będzie dopytywał cię o plany na wieczór i interesował się przebiegiem rozmowy z szefem. W końcu idealny facet nie boi się okazać zainteresowania swojej wybrance.

Zdolność do dyskusji

Związek to sztuka kompromisów, nierzadko trzeba się dogadać ws. wspólnego weekendy, zakupu prezentu urodzinowego dla wspólnych znajomych. Czasem w relacji pojawiają się zgrzyty. Nic dziwnego, że w takich momentach zdolność do dyskusji jest mile widziana.

Dodaj komentarz