Boże Narodzenie 2018 Pasje i zainteresowania Psychologia

Książkowe prezenty

książki

Książki to skarbnica ogromnej wiedzy. Wiele osób nie wyobraża sobie bez nich życia. Książkowe prezenty będą wspaniałymi podarunkami  dla naszych bliskich na święta.

Mole książkowe

Książki towarzyszą nam od najmłodszych lat. Kiedy jeszcze nie potrafiliśmy czytać, to rodzice czy dziadkowie czytali nam opowieści o smokach, rycerzach czy pięknych księżniczkach. Kolorowe bajki towarzyszyły nam w domu i przedszkolu. W późniejszych latach doszły książki, z których czerpaliśmy wiedzę, odkrywając coraz to nowe elementy otaczającego nas świata. Dla wielu osób, książki stanowią bardzo ważną część życia. Biblioteki są ich miejscem spotkań, a kolejne stronice zabierają ich w krainę wyobraźni.Wśród tych osób są dzieci i dorośli. Wiek nie ma tu żadnej granicy, ponieważ jesteśmy w stanie znaleźć idealną książkę dla każdego. Takie prezenty spodobają się wszystkim molom książkowym i nie tylko. Najwyższy czas, aby wybrać się w podróż, między księgarnianymi półkami.

Poradniki

Poradniki w formie książek zasypały rynek wydawniczy. Nie ma miesiąca bez nowości, skrywających cenne porady. Takie prezenty możemy podarować każdemu, wystarczy, że wybierzemy książkę zgodną z zainteresowaniami danej osoby. I tak spośród oferty poradników trafimy na książki o tym jak się malować, jak wyglądać stylowo, co jeść, by być zdrowym czy nawet jak skonstruować samodzielnie samochód. Tematów nie brakuje. Dużym zainteresowaniem cieszą się poradniki dotyczące mody, stylu i urody, szczególnie te, których autorami są znani blogerzy i blogerki.

Książki o gotowaniu

prawdziwe szaleństwo na gotowanie narodziło się wraz z popularnością programów kulinarnych, których edycje odbywają się również w Polsce. Dzięki nim zaczęliśmy zwracać większa uwagę na kuchnię, przygotowanie posiłków i miejsca w których się stołujemy. Kuchnia wegetariańska, fusion czy domowe wypieki – dostępne jest wszystko. Miłośników znanych kucharzy ucieszy książka z autorskimi przepisami. Wielu z nich wydaje specjalne edycje z przepisami świątecznymi, co także może okazać się miłym prezentem. Nawet dla tych, którzy z gotowaniem nie mają zbyt wiele wspólnego znajdziemy podarunek. Kuchnia dla opornych czy coś w stylu szybkiego i prostego gotowania będzie trafionym upominkiem na Święta.

Powieści

Fantastyka, powieści przygodowe czy obyczajowe to wręcz idealne prezenty dla moli książkowych. Zwolennicy czytania będą zachwyceni kolejną częścią ulubionej sagi czy powieścią uwielbianego autora. Eleganckie wydanie znanej powieści czy świąteczny pakiet może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jeśli dobrze znamy osobę, którą chcemy obdarować warto sprawdzić jakich tytułów brakuje w jej biblioteczce. W innym przypadku, dobrym rozwiązaniem będzie podarowanie bonu do księgarni. Wtedy unikniemy gafy, a nasz przyjaciel czy bliski sam wybierze sobie książkę.

Książkowe kolorowanki

Kolorowanki kojarzą się nam z czasami dzieciństwa. Autorzy książek postanowili powrócić do tych lat, tworząc specjalne książki do kolorowania. To zbiory gotowych obrazków, które można w dowolny sposób wypełnić kolorami, tworząc wspaniałe obrazy. Niektóre z nich są tematyczne, nawiązując do przyrody czy konkretnych motywów literackich. Taka forma kolorowanki pozwala rozwinąć wyobraźnie, zrelaksować się i odstresować. Spodoba się nie tylko pasjonatom malowania i rysowania. Będzie odpowiednim prezentem dla małych i dużych.

Biografie

książki

Biografie znanych osób i autobiografie to książki, po które także chętnie sięgamy. Ciekawi nas życie osób, które znamy z ekranu czy sportowych aren. Książkowa biografia o sportowcu zachwyci fana danej dyscypliny, ta o wokaliście czy gitarzyście zaś, będzie idealna dla melomana. Gwiazdy kina, modelki, aktorzy, kabareciarze – idole wszech czasów i ich obraz życia zapisany na stronicach. Właściwy prezent, o ile znamy zamiłowania danej osoby.

Katarzyna Antos

Komentarze (4)

dulcynea

5 lat temu

Ja także bardzo lubię znaleźć pod choinką prezenty książkowe.
Bardzo mnie cieszą. Sama także obdarowuję książkami tych , którzy lubią czytać.

Danusiate

5 lat temu

Książka to dla mnie najlepszy prezent. Wiedzą o tym moi bliscy, więc zawsze znajduję pod choinką niezłą piramidkę 🙂 Sama też często kupuję w prezencie książki dla przyjaciół i moich córek.

Zostaw komentarz