Kobieta i mężczyzna Psychologia

7 umiejętności kobiet, cenionych przez faceta

umiejętności

Jaka jest szczęśliwa siódemka kobiecych umiejętności? Każda z nas ma coś w zanadrzu. Pora przekonać się, co takiego najbardziej cenią w nas mężczyźni. Mamy nadzieję, że nasza lista nie będzie dla was zaskoczeniem. Przedstawiamy więc 7 umiejętności kobiet, cenionych przez faceta!

Gotowanie

Przez żołądek do serca, więc nie ma się co dziwić, że to właśnie gotowanie jest uznawane przez panów za niezwykle cenna i ważna cecha. Ponadto faceci, których matki dobrze gotują, szukają podobnych partnerek. Nie pozostaje więc nic innego, jak wykorzystać w praktyce swoje kulinarne sztuczki. Tylko pamiętajcie drogie panie, by nie oszukiwać. Facet z pewnością rozpozna lasagne z mikrofali czy zupę z torebki. Nie tędy droga, do jego serca…

Prawo jazdy

Nie tyle samo prawo jazdy, bo jego zdobycie nie jest wielką sztuką. Liczy się umiejętność prowadzenia auta, czyli bycie dobrym kierowcom. Panowie często sterotypowo traktują w tej kwestii kobiety. A są wśród nas takie, które świetnie czują się za kółkiem i niejednego faceta powalają sztuką jazdy. Prawda?

Znajomość języków obcych

Języki to podstawa – do dziś pamiętam, jak powtarzali nam to w szkole. Jak się okazuje, ich znajomość ceni męska płeć. Plus dla ciebie, jeśli znasz jakikolwiek język obcy, a już zaawansowane umiejętności językowe robią ogromne wrażenie. A przy okazji masz pewność, że gdzie nie pojedziesz, tam bez problemu będziesz w stanie się porozumieć. Na coś jednak przydaje się ta nauka.

Uważne słuchanie

Kobiety duża mówią, ot taka nasza natura, czy to się komuś podoba, czy też nie. Facet doceni umiejętność uważnego słuchania. Ważny jest dla niego fakt, że potrafisz nie tylko gadać, ale także słuchać, co on ma do powiedzenia. No to już milczymy i zamieniamy się w słuch.

Poczucie humoru

Wiele razy podkreślałyśmy, że poczucie humoru to ważna cecha. Także umiejętność, bo nie każdy potrafi opowiadać dowcipy czy anegdoty. Jeśli potrafisz rozbawić towarzystwo, wiedz, że facet z pewnością to dostrzeże, chyba że prędzej umrze ze śmiechu. Tak czy owak dystans warto mieć, a odrobina dobrego humoru jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Opieka nad dziećmi

Facet, który pragnie założyć rodzinę, będzie cenił umiejętne podejście do dzieci. Może nie każda kobieta czuje instynkt macierzyński, ale miło, jeśli będzie wiedziała, jak postępować z dziećmi, choćby znajomych czy bliskich. Nikt w końcu nie zmusza cię do roli matki Polki. Opiekuńczość i łatwy kontakt z dziećmi to jedna z najbardziej cenionych przez mężczyzn cech u kobiet.

Ambicje

facetMądry facet doceni ambicje kobiety. Będzie pod wrażeniem jej planów, pasji czy pracy. Gorzej, gdy kobieta nic nie robi, kompletnie się nie stara. W chęci bycia najlepszą nie ma nic złego, ale najważniejsze jest działanie. Skoro chcemy, by faceci nas doceniali, walczmy o swoje, spełniajmy marzenia i bądźmy dzięki temu szczęśliwe oraz kochane.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

pati25

5 lat temu

Te umiejętności warto posiadać.Jednak nie po to,aby zainteresować sobą mężczyznę.Tylko dla siebie,aby mieć łatwiej.Bo te umiejętności przydadzą się nam w życiu 🙂

Irena

5 lat temu

Faktycznie wymagania małe, ale w sumie to dobrze. Cele powinnyśmy stawiać przed sobą same, a nie robić coś tylko po to aby zadowolić mężczyznę.

dulcynea

5 lat temu

Super wymagania , wcale niemałe .
Dobrze , że w życiu bywa różnie i jeśli poczujemy coś do drugiej osoby to „egzaminacyjne sito” zaczyna mieć większe dziurki 🙂

Mindi

5 lat temu

Więc tak wygląda męski ideał kobiety? Niemałe wymagania. A gdzie miłość, chemia, wspólne zainteresowania? To bardziej zabrzmiało jak kandydatka na gospodynię domową niż wielka miłość. Za takie cechy można cenić mamę, przyjaciółkę, pewnie też żonę ale za jakiś czas będzie wzdychał do wolnej i beztroskiej. Dlatego nie gońmy za tym aby mężczyzna nas zauważył i docenił. Lepiej niech nas podziwia 🙂

Zostaw komentarz