Miłość i związki

7 rzeczy ważnych dla mężczyzn

co jest ważne dla meżczyzn

Kobiety i mężczyźni czasem różnią się podejściem do niektórych spraw, stąd już tylko jeden krok do nieporozumienia, a nawet niepotrzebnej kłótni. Na szczęście można uniknąć nieprzyjemności, uświadamiając sobie, co tak naprawdę liczy się dla twojego faceta. Przedstawiamy 7 rzeczy ważnych dla mężczyzn.

Szczere komplementy

Wciąż panuje przekonanie, że komplementy można prawić tylko kobietom. Nikt nie ma oporów, by powiedzieć przedstawicielce płci pięknej, że świetnie wygląda w  rozpuszczonych włosach czy w nowej sukience. Panie same chętnie komplementują swoje koleżanki i znajome. Jednak gdy przychodzi nam powiedzieć coś miłego pod adresem mężczyzny, zaczynamy czuć się dziwnie i nieswojo. To wszystko przez stereotypy, które, czy tego chcemy czy nie, zalęgły się w naszych głowach.  Faceci też potrzebują miłych słów, ponieważ pragną poczuć, że są dla nas atrakcyjni i doceniamy to, co dla nas robią. Szczere komplementy są mile widziane niezależnie od płci, dlatego przy następnej okazji spróbuj powiedzieć swojemu mężczyźnie, co cię w nim kręci. Uważasz, że świetnie wygląda w zaroście lub w swojej obecnej fryzurze? Pokonaj wewnętrzne blokady i po prostu mu to powiedz.

7 rzeczy ważnych dla mężczyzn. Szacunek

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni potrzebują szacunku. Niemniej paniom często zdarza się popełnić faux pas. Facet chce mieć pewność, że w pełni go akceptujemy, a co za tym idzie, pozytywnie, a przynajmniej neutralnie, odnosimy się do jego hobby, pracy i znajomych. Jeśli mamy do nich jakieś „ale”, to mężczyzna czuje się nieszanowany. W związku z tym warto uświadomić sobie, że albo bierzemy go z całym dobrodziejstwem inwentarza, albo szukamy kogoś, kto lepiej odpowiada naszym oczekiwaniom.

Więź fizyczna

Kobiety, chcąc zbudować więź z mężczyzną, chcą z nim jak najwięcej rozmawiać. To bowiem zbliża je do faceta. Z kolei mężczyźni budują intymność za sprawą seksu. Nie chodzi o to, że od razu musisz iść z nim do łóżka, ale nie traktuj jego zainteresowania życiem erotycznym jako swego rodzaju zagrożenia. To, że facet chce z tobą uprawiać seks, choć dla ciebie może wydawać się to za szybko, nie oznacza, ze chodzi mu tylko o jedno. Dla mężczyzn po prostu więź fizyczna sprzyja budowaniu więzi emocjonalnej. Oczywiście, zdarzają się mężczyźni mający mniejsze libido od kobiet oraz tacy, którzy dłużej dojrzewają do decyzji o pójściu do łóżka. Ich potrzeby też trzeba uszanować i nie naciskać.

Bliskość emocjonalna

Nie tylko kobietom zależy na bliskości emocjonalnej. Mężczyźni też jej pragną. W związku z tym staraj się nie przeoczyć sytuacji, w której facet się przed tobą otwiera, by opowiedzieć o swoich zmartwieniach. To nie zdarza się zbyt często, dlatego powinnaś się cieszyć, że zaufał ci na tyle, aby o tym porozmawiać. Pamiętaj, że faceci nie są tacy wylewni jak kobiety. Dla niego już sam komunikat: „mam problem i jest mi smutno” znaczy naprawdę sporo, ponieważ przyznał się przed tobą do słabości. Nie drąż na siłę, o co chodzi. Niech sam ci o tym opowie, jeśli uzna to za stosowne. Pod żadnym pozorem nie lekceważ sytuacji, w których facet płacze – brak właściwej reakcji z twojej strony świadczy o braku empatii.

Przestrzeń

Kobiety pragną współdzielić z mężczyzną swoją przestrzeń,  dla nich wpuszczenie faceta do swojego dotychczasowego życia nie stanowi żadnej przeszkody. Tymczasem panowie mają inne zdanie na ten temat. Oni chcą czasem odetchnąć pełną piersią, wyjść na miasto bez swojej kobiety i nie odbierać na piwie z kumplami dziesiątek SMS-ów z zapytaniem o to, co robią.  Pozwól mężczyźnie mieć własną przestrzeń, nie musicie zawsze razem wychodzić, on może chcieć też spędzić wieczór sam w pokoju lub jeżdżąc samochodem po okolicy. Nie miej mu tego za złe i nie odbieraj tego zbyt osobiście.

Dotyk

Mężczyźni także lubią dotyk i nie chodzi wcale o to, że chcą uprawiać z nami seks po kilka razy dziennie. Faceci też lubią być przytulani, czule gładzeni po głowie i obsypywani pocałunkami. Niestety, mężczyznom trudno mówić o tym, że chcieliby, abyśmy poświęciły im więcej uwagi. W związku z tym inicjatywa powinna wychodzić od nas. Masz ochotę go przytulić, objąć za szyję etc., to po prostu to zrób.  Zapewniamy, że twój facet nie będzie miał ci za złe takiej wylewności.

Bezpieczeństwo

Na męskie poczucie bezpieczeństwa składają się różne czynniki. Facet chce mieć pewność, że go nie zostawisz i nie zdradzisz. Mężczyźni naprawdę bardzo boją się, że kobieta przyprawi im rogi i wszyscy wokół się o tym dowiedzą.  Facet chce też mieć pewność, że wspierasz go w jego decyzjach. Chce, żebyś nie zasypywała go gradem pytań, tylko przytuliła.  Dla faceta poczucie bezpieczeństwa to także brak nadmiernej kontroli – niestety, kobiety uwielbiają zasypywać mężczyzn SMS-ami: „Gdzie jesteś?”.  Owszem, czasem wynikają ze szczerej troski, ale jeśli wiesz, że on ogląda mecz z kumplami, to naprawdę nie musisz go zagadywać, w którym barze i z którymi kumplami ogląda mecz.

Magdalena Kukurowska

Komentarze (3)

pati25

6 lat temu

Te rzeczy są ważne nie tylko dla mężczyzn.Kobiety też mają swoje potrzeby.Nikt nie chce być ciągle kontrolowany albo nie być szanowany przez drugą osobę

Aneta

6 lat temu

Niektórzy sie śmieja, ze kontrola jest podstawą zaufania ;-). A powaznie – ja staram sie nie wydzwaniać i nie zasypywać mojego faceta sms-ami, kiedy wychodzi gdzieś ze swoimi kumplami. kiedyś nawet słyszałam, ze faceci na początku spotkania wrzucili telefony do miski i stwierdzili, ze rachunek płaci ten, do kogo dziewczyna/żona zadzwoni jako pierwszego.

    linea

    6 lat temu

    Ja też nie wydzwaniam za swoim. Wiem, że nic złego się nie dzieje jak wychodzi, mogę mu zaufać, więc nie ma potrzeby kontrolowania. Niech się dobrze bawi. A ja w tym czasie mogę spokojnie pooglądać telewizję i rządzić pilotem 😉

Zostaw komentarz