Miłość i związki

7 rzeczy, na które powinnaś zwrócić uwagę poznając faceta

poznając faceta

Nowa znajomość może być ekscytująca. Mężczyzna, który pojawia się w twoim życiu wiele zmienia. Zanim jednak całkowicie stracisz dla niego głowę, poznaj 7 rzeczy, na które powinnaś zwrócić uwagę, poznając faceta. Przedstawiamy listę najważniejszych naszym zdaniem kwestii, które mogą znacząco wpłynąć na odbiór takiej znajomości. Jesteś ciekawa?

Czytanie ze zrozumieniem

Brzmi jak jedna z części matury z języka polskiego. W sumie możemy porównać do niej szukanie faceta, gdyż z językiem ma ono wiele wspólnego. I nie jest to zapewne ta rzecz, o której w tej chwili pomyśleliście. Zanim do niego przejdziemy, wróćmy do pierwszego punktu. Czytanie ze zrozumieniem jest niezwykle ważne, gdyż kobieta liczy na to, że jej wiadomości zostaną rozszyfrowane. Oczekuje także, że facet będzie na tyle kumaty, że nie trzeba mu będzie wszystkiego tłumaczyć. Czyta? Świetnie! Ale niech jeszcze rozumie, o czym czyta…

Język wypowiedzi

Styl naszej wypowiedzi może wiele powiedzieć nam o człowieku. Wyobraźmy sobie, że podczas randki, facet przeklina co drugie słowo, kompletnie nie zważając na kulturę, nie tylko języka. Każdemu może wyrwać się jakieś przekleństwo, ale wulgaryzmy nijak nie dodają atrakcyjności. Zwróć uwagę na to, jak mówi facet, z którym zaczęłaś się spotykać. Inaczej możesz najeść się wstydu w jakimkolwiek miejscu publicznym.

Poprawna pisownia

W dzisiejszych czasach wiele znajomości zaczyna się w sieci, na portalach czy przez smsy. Nie tylko nauczycielki polskiego potrafią dostrzec błędy językowe. Kobieta swoim czujnym okiem wypatrzy brak przecinków, czy jakiejkolwiek poprawności językowej. Rażą cię takie błędy? Im więcej takich wiadomości, tym bardziej będziesz cierpieć, a język polskim razem z tobą. Przecinki, ortografia, składnia – niech to będzie twoja selekcja pisania. Jakieś wymagania muszą być i koniec kropka.

Znajomość literatury

Książki rozwijają, poszerzają horyzonty i dodają nam inteligencji – pod warunkiem, że je czytamy a nie tylko podziwiamy na półkach. Facet, który czyta książki z pewnością będzie mógł pochwalić się inteligencją. Uwierzcie, że istnieją faceci, którzy nigdy w życiu nie przeczytali ani jednej książki. Dla nas to prawdziwa porażka. Mężczyzna nie musi być ekspertem z danej literatury. Niech czyta to, co lubi. Cokolwiek by to nie było, niech to będzie coś ambitniejszego, niż instrukcja tostera czy lektura szkolna z czasów podstawówki.

Poruszane tematy

Nie będziemy wyliczać, jakie tematy nie powinny być poruszane na randce, zwłaszcza pierwszej. Bardziej skupimy się na innej kwestii. Kobieta powinna wsłuchać się w to, o czym mówi facet. Czy wciąż opowiada o sobie niczym typowy narcyz, czy jednak ciekawi go zdanie towarzyszki i jej osoba. Pamiętajmy, że rozmowa to nie monolog. Pytania o dzieci czy wysokość zarobków są jak strzał w kolano. Nie odpowiadaj na nie, jeśli nie chcesz.

Prowadzenie samochodu

Załóżmy, że nasz wybranek jest zmotoryzowany i szarmancko zaproponował odwiezienie nas do domu. Tutaj masz szansę na kolejny sprawdzian. Zwróć uwagę na prędkość. Szybka jazda z pasażerem zapewne będzie sposobem na popis. Ale w końcu chcesz cała i zdrowa dotrzeć do domu, prawda? Mężczyzna powinien wziąć to pod uwagę i zdjąć nogę z gazu, tym bardziej, gdy prosisz, żeby zwolnił. Bezpieczeństwo to podstawa, a przecież w związku chcesz czuć się pewnie przy facecie swoich marzeń.

Wygląd

miłośćJedni powiedzą, że nie ma znaczenia. Ma i to dość duże. Facet, który chodzi ciągle w jednej koszulce, od wieków nie widział fryzjera i zapomniał, co to prysznic, nigdy nie zrobi dobrego wrażenia na kobiecie. Przyznaj, że prędzej uciekniesz z randki, niż zostaniesz w takim towarzystwie choć minutę dłużej. Nie oczekujemy, że mężczyzna będzie znawcą mody z wybiegów, ale niech wygląda jak człowiek.

Czy to wygórowane wymagania? Uważamy, że nie, ale już same oceńcie, czy warto zwrócić uwagę właśnie na te rzeczy.

Katarzyna Antos

Komentarze (2)

pati25

4 lata temu

Na pewno na takie rzeczy kobiety zwracają uwagę.Chcą,aby ich mężczyzna odpowiadał im pod względem wyglądu i żeby był inteligentny.Aby umiał zachować się w każdej sytuacji

Irena

4 lata temu

Pierwszą rzeczą, na którą zwracam uwagę zawsze jest wygląd 😉
Gdy poznałam swojego mężczyznę to chyba on bardziej obserwował mnie, niż ja jego 🙂
Ale zaimponował mi bardzo swoim językiem, który jest kulturalny. Nie przeklina, nie obraża innych, z szacunkiem odnosi się do ludzi. Mówi poprawną polszczyzną i tak samo pisze. Ja należę do osób, które są wyczulone na pisownię. Nigdy nie wybrałabym mężczyzny, który nie używa znaków interpunkcyjnych pisząc do mnie sms, bo chyba nie byłabym w stanie długo tłamsić w sobie tego bólu.
Jadąc samochodem zawsze czuję się przy nim bezpieczna, bo dba o moje bezpieczeństwo. Nie szaleje, a dodatkowo zawsze otwiera mi drzwi samochodu.

Zostaw komentarz