Life Style Psychologia

7 rzeczy, które robią optymiści

optymizm

Szczęśliwi ludzie żyją łatwiej – jest w tym sporo prawdy, ponieważ optymistyczne podejście do życia zmienia nasze spojrzenie na rzeczywistość. Co takiego robią optymiści, że uśmiech gości na ich twarzach?

Wstają rano

Ponoć szczęśliwi czasu nie liczą, ale z drugiej strony, optymiści go nie marnują. Spanie do południa nie leży w ich stylu. Optymiści wstają rano, by dobrze wykorzystać cenny czas. W końcu tyle jeszcze ciekawych rzeczy do odkrycia przed nimi. Takiego podejścia możemy im zazdrościć. Szkoda życia na marnowanie czasu. Lepiej wstać rano z uśmiechem i zacząć oddychać pełną piersią.

Mają swoje nawyki

Optymiści także mają swoje nawyki i przyzwyczajenia. Nic w tym dziwnego, a wręcz korzystnego do utrzymania dobrego samopoczucia. Ustalony porządek daje nam poczucie bezpieczeństwa, co przyczynia się do szczęścia. Z drugiej strony, zawsze możemy go zaburzyć, co także bywa ekscytujące i ciekawego. Optymiści doskonale o tym wiedzą.

Żyją zdrowo

Zdrowy tryb życia to coś, o co każdy powinien zadbać. Nie ma lepszego pomysłu na życie, niż dbanie o swoje zdrowie, dietę i aktywność fizyczną. W zdrowym ciele zdrowy duch, więc zgadzamy się z tym w pełni. Bądź jak optymista – żyj zdrowo i świadomie!

Lubią wyzwania

Czym byłoby życie bez wyzwań i ryzyka? Optymistycznie nastawieni ludzie nie boją się nowych wyzwań. Podróż w nieznane czy przeprowadzka to dla nich otwarte możliwości, z których na pewno skorzystają. Uwielbiają odrobinę ryzyka, które nadaje smak ich życiu. Dzięki temu nigdy nie jest nudne. Z optymistą zawsze spędzimy udany czas.

Rozsiewają dobrą energię

Uśmiechnięte, pozytywne osoby wręcz rozsiewają wokół dobrą energię. Tacy ludzie przyciągają do siebie innych. Swoim podejściem do życia i usposobieniem rozpraszają czarne chmury. Z takimi ludźmi chętniej się przyjaźnimy i lubimy spędzać czas w ich towarzystwie. Optymista zawsze zrobi dobre wrażenie na przyszłym pracodawcy czy w jakiejkolwiek innej sytuacji.

Żyją chwilą

Optymiści to w dużej mierze spontaniczni ludzie. Nietypowe pomysły realizują od razu. Żyją chwilą, bawią się i korzystają z życia. W końcu jak nie teraz, to kiedy? Według nich nie warto odkładać pewnych spraw i planów na potem. szczęśliwiLiczy się tu i teraz i warto z tego czerpać pełnymi garściami.

Nie szukają wymówek

Optymista nie szuka wymówek. Nie ma takiej potrzeby. Zamiast tego, poszukuje alternatywy. Zawsze będzie starał się rozwiązać problem. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Przecież on wierzy w lepsze jutro jak nikt inny. Nie zawsze wszystko idzie jak należy, ale to nie powód by się załamywać. Grunt to akceptacja, a jutro będzie nowy dzień i nowa szansa.

Katarzyna Antos

Komentarze (5)

pati25

4 lata temu

Życie optymisty jest szczęśliwsze.Podchodzę do życia optymistycznie.Nie zamartwiam się co będzie.Co ma być to będzie.Mam już swoje nawyki i dobrze mi z tym.Jestem szczęśliwa 🙂

Irena

4 lata temu

Staram się każdego dnia wychodzić z domu z optymistycznym nastawieniem. Wiadomo, że różnie to potem bywa, ale jak przychodzę do pracy rano, to zawsze uśmiechnięta. Staram się też nie zrażać drobnymi niepowodzeniami – dobra energia to podstawa 🙂

dulcynea

4 lata temu

Ja staram się myśleć optymistycznie i tak też podchodzić do życia.
Nie jestem urodzoną optymistką , ale naprawdę staram się tak podchodzić do życia . Jest tak łatwiej żyć i staram się od wielu lat , najczęściej się udaje 🙂

    Aneta

    4 lata temu

    Ja też tak mam, czasem zdarza mi sie bez sensu ponarzekać, ale staram się dostrzegać zawsze te jasne strony życia i myśleć pozytywnie :-). Czasem też różne cieżkie zdarzenia w życiu pokazują nam, że to co nam się wydaje wielkim problemem – takim problemem nie jest. Trzeba wiec wstawać z werwą, robic kilka podskoków co rano i być gotowym na zmagania z życiem 🙂

Mindi

4 lata temu

Bardzo fajny artykuł. Chcę także tak żyć, optymistom jest chyba łatwiej emocjonalnie w życiu. Podobno można takie podejście do życia wyćwiczyć, chętnie spróbuję 🙂 bo przecież „będzie nowy dzień i nowa szansa” 🙂

Zostaw komentarz