Psychologia

7 rzeczy, które robi kobieta pewna siebie

kobieta pewna siebie

Niektóre kobiety wyniosły z domu rzadki dar, którym jest pewność siebie. Takim paniom żyje się zdecydowanie łatwiej. W związku z tym, iż akceptują siebie takimi, jakimi są i wierzą w siebie, sięgają w życiu po to, czego pragną. Przedstawiamy 7 rzeczy, które robi kobieta pewna siebie.

Wyraża własne zdanie

Ona nie boi się powiedzieć, co myśli, nawet jeśli jej opinia jest oryginalna i mało popularna. Wychodzi z założenia, że najwyżej nikt się z nią nie zgodzi, ale zaprezentuje swoje zdanie. Ma gdzieś, czy ktoś ją wyśmieje. Ona tak uważa i nie boi się o tym mówić wprost. Nie wszystkim jej opinie muszą się spodobać. Nie każdy musi zostać jej przyjacielem, bo nie z każdym załapie dobry kontakt.

Pozwala się rozebrać mężczyźnie

Kobieta pewna siebie nie panikuje, że mężczyzna ją rozbiera i za chwilę zobaczy oponkę, cellulit etc. Ona po prostu dobrze czuje się we własnym ciele i nie ma dla niej takich partii, których się wstydzi i ukrywa je przed światem. Niewątpliwie jest to zdrowe podejście. Ona  jest wolna od kompleksów i czerpie z życia pełnymi garściami.

Jak chce się odezwać, to robi to

Jak chce napisać do faceta, który jej się podoba, to zrobi to. Ma gdzieś, co na ten temat piszą autorki poradników nt. związków.  W ogóle sama wie, co dla niej jest najlepsze. Chce pogadać z mężczyzną, to do niego dzwoni i rozmawia przez telefon.  Chce się spotkać, to proponuje spotkanie. Ma gdzieś ewentualną odmowę i to, co ludzie sobie pomyślą.

Łatwo nawiązuje relacje z innymi ludźmi

Ma sporo znajomych i przyjaciół, na dodatek ciągle nawiązuje nowe znajomości. Lubi rozmawiać z ludźmi i chętnie to robi. Gdy poznaje kogoś nowego, kto wydaje jej się ciekawy, to po prostu wymienia z kim kilka uwag.  Jest otwarta i towarzyska.

Gdy chce się przytulić, to się przytula

Nie zastanawia się, czy ktoś pomyśli o niej coś złego. Chce się przytulić do faceta, to po prostu to robi. Najwyżej on wyrazi swój sprzeciw, ale przecież to jej nie złamie życia. Jego odmowa niczego nie zmieni. Jutro znowu wstanie do pracy, a po spotka się z przyjaciółmi.  Niczego jej nie ubędzie przez zrobienie tego, na co ma ochotę.

Nie przejmuje się tym, jak wypadnie podczas seksu

Nie zastanawia się nad tym, jak wypadnie w łóżku, zanim w ogóle dojdzie do spotkania. Jeśli tam wyląduje z tym facetem, to będzie się po prostu dobrze bawić bez obmyślania skomplikowanych scenariuszy i zastanawiania się, czy spełniła jego oczekiwania. Dla kobiety pewnej siebie życie jest za krótkie na takie rozterki.

Chętnie podkreśla swoją kobiecość strojem

To znak, że lubi swoje ciało i w pełni je akceptuje, czuje się piękna i kobieca. W związku z tym chętnie nosi sukienki, krótkie spódnice, szpilki, bluzki z dekoltem, a jeśli spodnie, to koniecznie opięte, eksponujące kobiecą sylwetkę. Ma w swojej szafie seksowną bieliznę i lubi wyraziste kolory. Nie kryje się pod szarością, ale błyszczy w czerwieni lub żółci.

Komentarze

Mindi

3 lata temu

Byłoby wspaniale żeby każda kobieta była pewna siebie. Myślę, że nie tak znowu wiele kobiet czuje się dobrze w swojej skórze aby robić co chce i aby nie krępować się własnego ciała. W znanym gronie i przy mężu czuję się swobodnie ale w obcym gronie już nie jestem taka pewna siebie i bez zahamowań. I zazdroszczę troszkę tym, które lubią się całkowicie.

Zostaw komentarz