7 powodów, dla których powinnaś dać jeszcze szansę temu facetowi

ostatnia szansa

Czasem kobiety mają serdecznie dość znajomości z mężczyzną, ponieważ ta zaczyna je coraz więcej kosztować. Ich cierpliwość powoli się kończy, a on wydaje się mieć kobietę w głębokim poważaniu.  Nie robi nic, co wskazywałoby na zainteresowanie z jego strony. Przedstawiamy 7 powodów, dla których powinnaś dać jeszcze szansę temu facetowi.

Jest kilka sytuacji, w których sama zawiniłaś

Cóż, czasem zrzucamy całą winę na faceta, podczas gdy same mamy co nieco na sumieniu. To nie muszą być wielkie rzeczy, wystarczy, że nigdy nie okazywałyśmy mu specjalnie zainteresowania czy czułości. On miał prawo czuć się niedoceniany i krytycznie oceniany. Poza tym zdarzyło ci się strzelić focha i być dla niego niemiłą w sytuacji, która była dla niego bardzo ważna.

On w gruncie rzeczy nie jest taki zły

Oczywiście odradzamy dawanie szansy facetom, którzy naprawdę mają sporo na sumieniu. Są narkomanami, dotkliwie cię pobili, podważają twoją samoocenę i nieustannie cię upokarzają. Jeśli jednak dokładnie się zastanowiłaś i doszłaś do wniosku, że jemu bardziej brakuje odwagi niż dobrych intencji, to znak, że może warto dać mu jeszcze jedną szansę.

Aby mieć czyste sumienie

Jeśli czujesz, że coś z tego może jeszcze wyjść, jest co ratować, to warto podjąć się tego wyzwania. Możesz oczywiście tego nie robić, zasłaniając się honorem i swoją dumą, ale co ci po nich, kiedy za nim tęsknisz i zawsze będziesz żałować, że nie dałaś mu ostatniej szansy? Zrób to dla spokoju własnego sumienia.

Twoja podświadomość podpowiada ci, że jesteś niesprawiedliwa

Śniło ci się w nocy, że zrywasz z kimś kontakt, chociaż nie masz racji i bardzo tego nie chcesz, ale duma i urażone uczucia biorą nad tobą górę? Nawet jeśli sen dotyczył twojej matki, z którą masz świetną relację, to może być sygnał twojej podświadomości, że inną równie ważną osobę traktujesz w sposób niesprawiedliwy i będziesz tego gorzko żałować.

Jest dla ciebie bardzo ważny

Jeśli czujesz, że ten facet odegrał naprawdę wyjątkową rolę w twoim życiu i nigdy nie czułaś tego czegoś do nikogo innego, to daj mu szansę.  Może to właśnie ten jedyny, za którym zawsze będziesz tęsknić? Naprawdę warto czasem dać sobie spokój z własną urażoną dumą i spróbować przystąpić do działania. Nie zechce z tobą rozmawiać, jego strata. Ty wykazałaś się odwagą, której może ci pozazdrościć niejeden facet.

Wydaje ci się, że znasz źródło problemów

Wydaje ci się, że wiesz, dlaczego wam nie wyszło i jak to naprawić? Możesz spróbować. Pamiętaj, że nic nie tracisz. On najwyżej może nie odebrać od ciebie telefonu, odmówić spotkania lub powiedzieć coś chamskiego, ale to tylko świadczy źle o nim, nie o tobie.  Czasem wydaje nam się, że zrozumiałyśmy, dlaczego nam nie wyszło. Warto przekonać się w praktyce, czy nasze przeczucia są słuszne. W końcu to też pewne doświadczenie, które może okazać się przydatne w przyszłości.

Było ci z nim dobrze

Jeśli naprawdę ciepło wspominasz wspólnie spędzone chwile, byłaś przy nim najszczęśliwszą kobietą na ziemi, to znak, że może warto dać mu jeszcze jedną szansę. Ludzie czasami rozstają się z powodu drobiazgów bez większego znaczenia. Po prostu czyjaś mało entuzjastyczna reakcja uruchamia lawinę wzajemnych pretensji i oskarżeń, które nie wnoszą niczego dobrego do naszego życia. Coraz bardziej się od siebie oddalamy i niesłusznie zakładamy, że druga strona ma nieczyste intencje. Czasem po prostu robi coś niestandardowego ze strachu lub wstydu. A my bierzemy to do siebie i zakładamy, że on nas nie docenia, ma  nas dość etc.

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ