Miłość i związki

7 oznak, że ona się ciebie boi

7 oznak, że ona się ciebie boi

Kobiety często boją się reakcji mężczyzn. Im mają gorsze doświadczenie z facetami, tym bardziej zachowawcze się stają. Ich dystans można odbierać błędnie jako wyraz braku zainteresowania lub zaangażowania w relację. W rzeczywistości jednak wszystko rozbija się o strach. Przedstawiamy 7 oznak, że ona się ciebie boi.

W ogóle do ciebie nie pisze lub robi to,  gdy ma wyraźny powód

Kobieta, gdy boi się negatywnej reakcji faceta i jego chamskiego komentarza, może w ogóle nie pisać lub robić to bardzo rzadko, czyli wtedy, gdy ma ku temu naprawdę wyraźny powód.  Wtedy czuje się częściowo usprawiedliwiona za to, że zawraca ci głowę.  Po czym poznać, że ona się boi, ale jest zainteresowana? Po tym, że sama normalnie odpisuje na twoje wiadomości.

Gdy nie odbierasz, nie dzwoni po raz drugi

Bo uważa, że nie odbierasz, bo nie chcesz z nią rozmawiać i pokazujesz jej w ten sposób, żeby dała ci spokój. Uważa to za niewerbalny komunikat nakazujący jej przestać cię nękać. Kobiety starają się unikać nachalności, a gdy boją się faceta, drugi raz już do niego nie zadzwonią, bo nie chcą przekraczać cienkiej granicy związanej z narzucaniem się.

Przeprasza cię za zawracanie głowy

Jeśli ona pisze do ciebie w ten sposób, to znaczy, że nie lubi się narzucać i boi się, że będziesz na nią zły, bo wysłała ci wiadomość.  Może mniej lub bardziej świadomie wysyłasz jej komunikat, aby trzymała się od ciebie na dystans, bo nie lubisz, gdy do ciebie pisze i dzwoni.

Sama cię nie przytula, ale reaguje pozytywnie na twoje gesty

Kobieta, która się ciebie boi, nie będzie sama okazywała ci czułości. Chyba że sam nakierujesz atmosferę na odpowiednie tory. Np. sam ją przytulisz, wówczas sama się w ciebie wtuli. Kobiety, które się boją, trzymają się bezpiecznych torów: przytulenie na powitanie i pożegnanie, ewentualnie jakiś buziak w policzek, ale nic więcej.

Nie proponuje spotkań, ale reaguje pozytywnie na twoje zaproszenie

Ona boi się, jak zareagujesz, gdy zaproponuje ci spotkanie, ale nie odmawia, gdy ty wychodzisz z inicjatywą. Ewentualnie odmawia, ale ma ku temu wyraźny powód, np. zapraszasz ją, jak już ma jakieś plany.

Udziela bezpiecznych odpowiedzi na twoje pytania

Bo nie chce powiedzieć czegoś, czego później mogłaby mocno żałować. Ona po prostu się ciebie boi i nie wie, czy jej szczerość nie zrazi cię. Możliwe też, że źle formułujesz pytania, przez co ona czuje się oskarżana i odnosi wrażenie, że zobaczyłeś jej zaangażowanie, które zaczęło ci ciążyć.  Zawsze stwarzaj taką atmosferę, aby była ona przyjazna i jednoznacznie pokazywała jej, jakie masz intencje.

Po koleżeńsku komentuje ci zdjęcia

Bo boi się pójść o krok za daleko i nie chce, abyś się na nią złościł, dlatego unika wszystkiego, co mogłoby nieść ze sobą potencjalne zagrożenie.  Jednak chce pokazać, że jej na tobie zależy i robi to w bezpieczny sposób.

Dodaj komentarz