Miłość i związki

7 oznak, że mężczyzna boi się bliskości

strach przed bliskością

Kobiety często zastanawiają się, jaki jest status ich relacji z mężczyzną. Panie często narzekają, że czas mija, a facet zachowuje się w niezrozumiały sposób. Trudno dociec, o co mu chodzi, bo wysyła sprzeczne sygnały. Przedstawiamy 7 oznak, że mężczyzna boi się bliskości. Jeden objaw to jeszcze nie jest powód do zmartwień, gorzej gdy jest ich kilka i tworzą one logiczną całość.

On ciągle jest w pracy

Mężczyzna, który boi się bliskości, bardzo często ucieka w pracę, ponieważ w niej czuje się bezpiecznie i komfortowo. Dzierży w niej władzę, robi to, na czym świetnie się zna. Bliska relacja z kobietą jawi mu się jako niebezpieczna. W związku z tym on woli spędzać czas w pracy. Oczywiście ma sporo wymówek, dlaczego z biura praktycznie w ogóle nie wychodzi. A to oszczędza na nowy samochód, a to koledzy z pracy się pochorowali i trzeba ich zastąpić, a to musi dopilnować nowej dostawy w firmie. W ogóle nie mamy nic przeciwko osobom, które lubią swoją pracę, jednak potrafią zachować odpowiednie proporcje między życiem zawodowym a osobistym.  Jeśli ktoś celowo ucieka w pracę, to znaczy, że ma jakiś problem, którego nie potrafi inaczej rozwiązać.

Nie poznałaś jego znajomych

Facet, który boi się bliskości, będzie trzymał cię na bezpieczny dystans, dlatego też nigdy nie przedstawi ci swoich znajomych. Nie zabierze na wspólną imprezę, nie zaprosi jako osobę towarzyszącą na wesele etc. Zawsze będziesz czuła, że istnieją dwa światy, które on starannie od siebie ogranicza. Przyjaciele i koledzy z pracy oraz ty. Jeśli on poświęca tyle energii, żebyś nie wiedziała o nim za dużo, to znaczy, że nie chce cię wpuścić do swojego życia.

7 oznak, że mężczyzna boi się bliskości. Jego dom jest surowy

Masz wrażenie, że jego mieszkanie przypomina sterylną salę szpitalną, a nie prawdziwy dom? To prawda, że mężczyźni nie kupują bibelotów, bo są one zbędne. Niemniej nazbyt surowy wystrój mieszkania, brak choćby jednego zdjęcia świadczy o tym, że  mężczyzna ma problem z budowaniem więzi uczuciowych. Może to świadczyć o jego daleko posuniętym wycofaniu i strachu przez bliskością, nie tylko z kobietą, lecz w ogóle z drugim człowiekiem.

Na żywo jest uroczy, a potem znika na długo

Znasz ten stan? Randka była świetna, super się na niej bawiłaś, do końca panowała miła atmosfera, wróciłaś z domu jak na skrzydłach, a potem zapanowała cisza. I trwała ona dobre parę tygodni. Taka postawa może świadczyć o problemach z nawiązywaniem bliskich relacji. Taki mężczyzna z jednej strony bardzo chciałby się zbliżyć, lecz z drugiej  panicznie się tego boi i po każdym spotkaniu odtwarza dystans.

Trudno się z nim umówić

Jeśli masz wrażenie, że randka z nim jest bardziej nieosiągalna niż wspólne piwo z kolegą mieszkającym za granicą, to znaczy, że coś jest nie tak. Mężczyzna, który niechętnie się umawia na kolejne spotkanie na koniec tego, które właśnie trwa oraz rzucający ogólniki, wycofujący się z wcześniejszych planów, wiecznie zapracowany i walczący z tajemniczymi problemami.  Jeśli któryś z opisów lub wszystkie pasuje do twojego faceta, to znaczy, że ma on problem z zaangażowaniem się w głębsza relację. Unika spotkań, każdy pretekst jest  dobry, choć przy odrobinie dobrej woli mógłby znaleźć czas na spotkanie z tobą.  Nawet po pracy lub przed pracą można się spotkać, on tego nie robi, bo nie chce.

Czujesz się przy nim mało atrakcyjna

W ogóle zastanawiasz się, kim dla niego jesteś? Nigdy nie mówi ci komplementów i czujesz się dla niego przeźroczysta? Miłe słowa mówią ci wszyscy, tylko nie on? Pomyśl, skoro 5 kolegów twierdzi, że wyglądasz świetnie w nowej sukience, to pewnie tak jest. Dlaczego on w ogóle tego nie dostrzega? Jeśli przy nim zaczynasz powątpiewać we własną atrakcyjność, to znaczy, że facet zachowuje się naprawdę dziwnie. Być może nie mówi ci nic miłego, ponieważ trzyma dystans kierowany strachem przed bliskością.

Interesują go tylko płytkie sprawy

Mężczyzna, z którym się widujesz, nigdy nie interesuje się tym, co robisz, jakie masz zmartwienia i jak się czujesz. Rozmowy z nim nigdy nie dotyczą osobistych tematów. Odnosisz wrażenie, że on zachowuje się jak pracownik tajnych służb, który trzyma obcych na dystans, aby ci go nie zdemaskowali.  Facet, który boi się bliskości, zrobi wszystko, abyś nie wkroczyła na jego temat i spotkania z tobą nigdy nie miały w sobie elementu dyskomfortu.

Magdalena Kukurowska

Dodaj komentarz